به گزارش پایگاه خبری نشان :

 فارس: سردار اسکندر مومنی ظهر امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه کشفیات مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بازدیدی که از نمایشگاه کشفیات مواد مخدر استان داشتیم در مجموع عملکرد استان کرمان در حوزه مبارزه با مواد مخدر در همه شاخص‌ها مثبت و بسیار خوب بوده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور عنوان کرد: در ۵ ماه سال جاری حدود ۶۰ تن کشفیات انواع مواد مخدر در استان بوده که در مقایسه با سال گذشته ۲۷ درصد افزایش یافته است و از این میزان حدود  ۸ تن از هروئین، شیشه و مرفین بوده که مقصد همه آن تقریبا کشورهای غربی و اروپایی بوده است و در استان کرمان کشف شدند.

وی بیان داشت: نکته مهم این است که از مجموعه کشفیات کشور حدود  70 درصد در حاشیه شرق و استان‌های شرقی کشور کشف و تنها ۳۰ درصد در دیگر نقاط کشور کشف می‌شود و این نشان می‌دهد هدفگذاری درست بوده و باید تمرکز بر مبدأ و مناطق ورودی باشد.

مؤمنی تصریح کرد:  در 5 ماهه سال جاری در کشورحدود  ۴۰۰ تن کشفیات انواع مواد مخدر را داشته‌ایم که ۱۲ درصد  نسبت به سال گذشته افزایش کشف داشته‌ایم و این نشان دهنده عملکرد خوب حوزه مقابله‌ای ما در این زمینه است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کل کشور عنوان کرد: تاکید ما بر کارهای اطلاعاتی، کشفیات، تمرکز بر شرق و حاشیه شرق کشور است و در تصمیمات ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور دکه ر سه هفته پیش گرفته شد، قرار شد تمهیداتی اتخاذ شود که هم کشفیات اطلاعاتی و هم  کشفیات در مرز و شرق کشور افزایش یابد تا مواد به عمق کشور نرسد .

مومنی ابراز داشت: استان کرمان در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد و اگر ۶۰ تن مواد مخدری که  در 5 ماهه امسال در این استان کشف نمی‌شد، باید در سطح کشور به دنبال  گرم گرم و یا کیلو کیلوی آنها می‌گشتیم و جا دارد از همه دستگاه‌ها که در این زمینه همکاری دارند به ویژه نیروی انتظامی تشکر کنیم .

وی تصریح کرد: ۸۰ درصد مجموع کشفیات، مقابله و درگیری حوزه مواد مخدر مربوط به عملکرد نیروی انتظامی و همه دستگاه‌ها است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: طی یکی دو ماه آینده چهار اردوگاه جدید را در کشور افتتاح خواهیم کرد تا بتوانیم موضوع معتادان متجاهر را به طور کلی ساماندهی کنیم.

مومنی افزود: بیش از  ۱۱ درصد از تولید ناخالص ملی صرف هزینه‌های مستقیم و غیر مستقیم مبارزه با مواد مخدر می‌شود، در تمام حوزه‌های مبارزه با مواد مخدر دستاوردهای بسیار خوبی داشته‌ایم و طی چهار دهه گذشته فقط در دهه ۶۰  کاهش مصرف و اعتیاد به مواد مخدر را داشته‌ایم و در دهه‌های گذشته افزایش و در۱۰ سال گذشته میانگین پنج درصد افزایش داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: در همه حوزه‌های مبارزه، درمان، کار پیشگیری و فرهنگی در حال بازنگری در گام دوم انقلاب هستیم تا یک آسیب‌شناسی از اقدامات ۴۰ سال گذشته و اتخاذ راهبرد جدید را برای گام دوم انقلاب در دهه‌های آینده داشته باشیم و در همه موضوعات بازنگری اساسی صورت خواهد گرفت.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: دو هدف برای دو سال آینده در پیش رو داریم یکی اینکه کشفیات ما در شرق افزایش پیدا کند و ۷۰ درصد بیشتر شود و دیگری کارها و کشفیات اطلاعاتی افزایش پیدا کند.

مؤمنی خاطرنشان کرد: تمرکز امکانات و تجهیزات ما بر شرق کشور است و در این زمینه اختصاص پهپاد به دستگاه‌های عملیاتی مقابله‌ای در شرق کشور جزء اولویت‌ها است و انشاءالله امسال این موضوع را محقق کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .