به گزارش پایگاه خبری نشان :

چه آنکه خودتان بر اثر آنفلوانزا، بیماری یا بارداری حالت تهوع و استفراغ داشته باشید و یا آن که کودک نوزادتان بر اثر سکسه یا خوردن بیش از اندازه مواد غذایی استفراغ کند و یا حتی اگر یک حیوان خانگی داشته باشید و  بر روی مبلمان بالا بیاورد، با صحنه بسیار ناخوشایندی رو به رو خواهید شد.

بهترین راهکار در چنین مواردی آن است که در اسرع وقت، نسبت به پاک کردن لکه اقدام کنید تا آسیب را به حداقل برسانید.

بنابراین پیش از ورود استفراغ به کوسن و یا پارچه رومبلی، هرچه سریع تر لکه را کاملا از بین ببرید. در این مقاله با ما همراه شوید تا نحوه پاک کردن لکه استفراغ از مبل یا کاناپه پارچه ای را به شما آموزش دهیم.

33

1.استفراغ اضافی را بردارید

اقدام سریع برای پاک کردن لکه استفراغ از روی مبلمان، بهترین فرصت شما برای نجات از باقی ماندن بوی استفراغ در مبلمان است. تفاوتی نمی کند که استفراغ از یک بزرگسال باشد یا یک کودک و حتی نوزاد یا حیوان خانگی شما؛ به هر حال مسلما عدم پاک کردن لکه استفراغ باعث ایجاد بوی ناخوشایند و ماندگار در مبلمان شما خواهد شد.

بنابراین در اولین قدم، سعی کنید تا حد ممکن مقدار باقی مانده استفراغ را از مبل خود پاک کنید. برای این کار می توانید یک دستکش یا یک کیسه پلاستیکی به دست خود کنید و به کمک یک کاردک یا دستمال کاغذی، مابقی مواد را از پارچه رومبلی بردارید. یک کیسه زباله یا یک ظرف در نزدیکی خود قرار دهید و مواد را به سرعت درون آن بریزید. تا حد ممکن تلاش کنید که پارچه رومبلی را مالش ندهید که استفراغ به عمق الیاف آن نفوذ نکند.

تا حد ممکن استفراغ را از پارچه و کوسن بردارید.

2.رطوبت اضافی را جذب کنید

وقتی مواد جامد کاملا از بین رفت، از دستمال کاغذی یا پارچه های تمیز برای جذب رطوبت اضافی محل لک شده با استفراغ استفاده کنید. پارچه ها یا دستمال کاغذی را به آرامی در عمیق ترین قسمت لکه فشار دهید. این کار را تا زمانی که منطقه کاملا خشک شود، تکرار کنید. دستمال خود را پس از هربار خیس شدن کامل، با یک دستمال خشک و تمیز تعویض کنید.

3.از آب ساده یا نوشابه استفاده کنید

کمی نوشابه گازدار یا آب ساده را درون یک بطری اسپری بریزید و بر روی محل لک شده اسپری کنید. دقت کنید که محل را خیس نکنید تا خارج کردن آب اضافی آن دشوار نباشد و آب به عمق الیاف و پنبه های کوسن و مبل وارد نشود.

پس از ریختن آب یا نوشابه بر روی محل، چند دقیقه اجازه دهید تا مواد را در خود حل کند.

4.مجددا رطوبت را خارج کنید

در این مرحله مجددا تلاش کنید تا آب یا نوشابه را به همراه استفراغ شل شده، با دستمال تمیز کنید. توجه کنید که بهتر است از دستمال یا دستمال کاغذی های تمیز و سفید استفاده کنید تا به روکش مبل شما رنگ پس ندهند.

توجه داشته باشید که این یک کار سخت و وقت گیر است و شتابزدگی در انجام دادن مراحل، فقط منجر به ایجاد بوی ماندگار در مبل، گسترش لکه و پشیمانی می شود. بنابراین چنانچه زمان کافی برای انجام این کار ندارید، بهتر است از خدمات قالیشویی سهیل کمک بخواهید.

333

5.جوش شیرین بپاشید

به کمک جوش شیرین می توانید رطوبت محل لکه را جذب کنید. برای این منظور ابتدا یک لایه نازک از جوش شیرین را در کل ناحیه مورد نظر بریزید. سعی کنید تا پودر را به طور کامل در سراسر محل لکه پخش کنید و کمی آن را به پارچه فشار دهید. حداقل 15 دقیقه صبر کنید تا جوش شیرین، رطوبت را جذب کند.

6.جاروبرقی بکشید

به کمک جاروبرقی تمامی جوش شیرین مرطوب شده را از روی مبل خود پاک کنید. تبریک می گوییم. تا این مرحله شما توانسته اید به خوبی مقدار زیادی از استفراغ را از مبل خود پاک کنید. اما مراحل بعدی را برای از بین بردن بوی نامطبوع لکه استفراغ دنبال کنید.

7.یک حلال تهیه کنید یا از محلول های ملکه بر استفاده کنید

3 فنجان آب سرد یا آب هم دما شده با محیط را با نصف فنجان سرکه سیب و 1 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی ترکیب کنید. هر یک از مواد ذکر شده می تواند به مایعات استفراغ نفوذ کند و آن ها را از بین ببرد.

محلول را درون یک بطری اسپری بریزید و بر روی محل لکه اسپری کنید. اگر بطری اسپری ندارید به کمک یک اسفنج، محلول را بر روی محل لکه بمالید. همچنین می توانید از یک محلول لکه بر استفاده کنید.

سپس به کمک یک حوله تمیز، محل را پاک کنید.

8.آبکشی کنید

یک ظرف پر از آب تمیز و خنک بردارید و در کنار خود قرار دهید. یک اسفنج یا یک پارچه تمیز بردارید و درون آب فرو ببرید. آب اضافی را بگیرید و محل لکه را با اسفنج آبکشی کنید. دقت کنید که کوسن یا مبلمان را خیس نکنید تا موجب کپک زدن نشوید.

9.خشک کنید

در نهایت به کمک یک حوله، آب اضافی محل را جذب کنید و سعی کنید مبل را کاملا خشک کنید.

در صورتی که همچنان لکه بر روی مبل قابل مشاهده است، بهتر است از خدمات مبل شویی قالیشویی منظریه استفاده نمایید.

 

خدمات مبل شویی در منزل

قالیشویی های مجاز و معتبر، امروزه علاوه بر خدمات قالیشویی، خدمات مبل شویی و موکت شویی را نیز ارائه می نمایند. شما می توانید جهت استفاده از خدمات مبل شویی در محل خود با قالیشویی محدوده سهیل تماس بگیرید. ما با استفاده از دستگاه های پیشرفته و اتوماتیک مبل شویی در محل، می توانیم خدمات باکیفیتی را برای انواع محیط های مسکونی و تجاری شما ارائه دهیم.

قالیشویی توحید

قالیشویی توحید ارائه دهنده خدمات متنوع قالیشویی، مبل شویی و موکت شویی در سراسر شهر تهران، کرج، شمیرانات و ... است. شعبات مختلف ما آماده ارائه خدمات متنوع در کوتاه ترین زمان ممکن به شما می باشد. قالیشویی محدوده منظریه آماده دریافت سفارشات شما در تمام طول سال می باشد.