به گزارش پایگاه خبری نشان :

برخی از اشتباهات رایج در آرایش صورت که معمولا عموم افراد از آنها بی خبر هستند، موضوعی است که ما در این مقاله قصد پرداختن به آن را داریم. در حقیقت بانوانی که هنوز به نحوه آرایش کردن اصولی تسلط کافی ندارد، با انجام چند اشتباه ساده و البته رایج ممکن است که جلوه نازیبایی به چهره خود ببخشند؛ با ما همراه باشید تا با تفاوت آرایش صحیح و غلط آشنا شوید.

اشتباهات رایج در آرایش صورت

فرایند آرایش کردن نیز مانند هر عمل دیگری نیاز به دقت؛ صبر، حوصله، مهارت و تجربه دارد که افراد باید نسبت به این موضوع به خوبی آگاهی لازم را داشته باشند. اشتباهات آرایشی رایجی که عموما بانوان در فرایند آرایش نمودن خود بکار می گیرند, ناشی از عدم آگاهی و مهارت و تجربه آنها در این زمینه است که بعضا با عجله و بی دقتی چنین کاری صورت می گیرد. انتخاب لوازم آرایشی نامناسب نیز یکی از اشتباهات رایج آرایشی می باشد. بهتر است برای خرید لوازم آرایشی و بهداشتی اصل به فروشگاه اینترنتی نیروان به آدرس nir-one.com مراجعه نمائید و از محصولات با کیفیت و ارزان این سایت خرید نمائید.

در ادامه این بخش برخی از اشتباهات رایج در آرایش صورت  به منظور زیبایی و جذابیت بیشتر چهره افراد بیان شده که لازم است هر شخص آن ها را در فرایند آرایش و مراقبت از پوست خود مورد توجه قرار دهد:

7

 پرهیز از شستشوی مکرر پوست صورت

اهمیت شستشوی پوست صورت در طول روز با توجه به چرب بودن آن و همچنین نحوه سبک زندگی افراد همواره از اهمیتی بسزایی برخوردار است و انجام این کار بودن استفاده از محصولات آرایشی موجب حفظ رطوبت و تازگی پوست خواهد شد.

همچنین شستشوی پوست صورت و خشک نمودن آن قبل از هرگونه اقدامی برای آرایش بسیار تاثیرگذار و مهم است, اما در صورت تداوم شستشو و افراط در انجام این کار ممکن است که پوست صورت فرد با افتادگی، شل شدگی و لاغر شدن همراه شود.

از همین رو با پرهیز این قبیل اشتباهات رایج در آرایش صورت و شستن پوست صورت نهایت دوبار (صبح و شب) در طول روز می توان ضمن داشتن آرایشی یکدست و زیبا، روغن طبیعی پوست را نیز حفظ نمود.

اشتباهات آرایشی خانم ها در کشیدن خط چشم

یکی از نکات مهم در آرایش جذاب زنانه، کشیدن خط چشم است که از اصول و قواعد خاص خود برخوردار است. استفاده از خط چشم به شیوه ای نادرست معمولا به عنوان یکی از اشتباهات رایج در آرایش صورت شناخته می شود که به هنگام انتخاب رنگ و کشیدن خط چشم باید به برخی از اصول آن دقت نمود.

بطور مثال، توصیه می شود که بانوانی که از تناژ پوست روشن، رنگ موی بلوند و یا چشمان آبی برخوردار می باشند؛ از کشیدن خط چشم مشکی خودداری نموده و ترجیحا از خط چشم هایی به رنگ قهوه ای روشن استفاده نمایند تا آرایش صورت آن ها جذاب تر به نظر برسد. همچنین از رنگ هایی با تناژ ملایم می توان برای آرایش قسمت های زیرین پلک چشم استفاده نمود .

77

 استفاده نادرست از ریمل از اشتباهات آرایشی چشم

از ریمل می توان به عنوان جادوی آرایش در خانم ها یاد نمود که قبل استفاده از آن باید در خصوص ترفند برای آرایش بهتر صورت آگاهی لازم را کسب نمود. از سوی دیگر، یکی دیگر از اشتباهات رایج در آرایش صورت نیز به نحوه نادرست ریمل زدن اشاره دارد که بعضا بانوان به خاطر عدم آگاهی و بی دقتی نسبت به این موضوع بی توجه هستند.

نخستین نکته مهم در خصوص استفاده از ریمل برای داشتن یک آرایش زیبا و جذاب، آشنایی کامل با نوع، رنگ و برند ریمل مورد استفاده است که با توجه به رنگ ابرو توصیه می شود که رنگ ریمل را دو درجه تیره تر انتخاب نمایید. همچنین برای آرایش ساده مجلسی و یا روزانه بهتر است که از ریمل های تاریخ مصرف گذشته و بی کیفیت استفاده ننمایید و ترجیحا یک یا دو بار ریمل را بر روی مژه های خود بکشید.

اشتباهات بزرگ برنزه کردن پوست

فرایند برنزه نمودن پوست از جمله اشتباهات رایج در آرایش صورت به حساب می آید که به معنای پوشاندن کل صورت خود با مواد برنزه نیست.

در حقیقت این ایده معمولا مختص زمانی است که پوست صورت به وسیله نور خورشید به طور طبیعی برنز شود؛ اما به هنگام آرایش بهتر است که در برخی از قسمت های صورت همچون استخوان گونه، پیشانی و یا خظ فک چنین کاری را تست نمایید.

پوست تیره و برنزه با توجه به سبک و نوع آرایش ممکن است که به چهره برخی از افراد نیاید؛ از همین رو در مواقع ضروری بهتر است که نسبت به انجام چنین اشتباه رایج آرایشی از قبل آگاهی داشته باشید.

777

کشیدن خط لب از اشتباهات رایج در آرایش صورت

کشیدن نادرست خط لب و عدم تناسب رنگ آن با آرایش و می میک چهره فرد یکی از متداول ترین اشتباهات و ترفند های آرایشی رایج در بین بانوان است که به هنگام میکاپ چهره شاهد آن هستیم. کشیدن خط لب های پر رنگ و نازک باعث غیر طبیعی و عجیب نشان دادن آرایش صورت فرد می شود.

همچنین تناسب رنگ انتخابی برای خط لب با رژ و رنگ پوست صورت فرد از دیگر نکات حائز اهمیتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و این موضوع تسلط و مهارت شما را در خصوص آگاهی از مراحل آرایش ساده نشان می دهد.

در حقیقت کشیدن خط لب به منظور جلوگیری از پخش شدن رژ لب و آراستگی لب های شما بکار گرفته می شود اما در صورت عدم رعایت اصول آرایشی آن ممکن است که لب های فرد خسته و نامنظم در میکاپ به نظر برسد.

اشتباهات آرایشی در خصوص ابرو

آرایش صحیح چشم و ابرو به عنوان یکی از مهمترین مراحل میکاپ مستلزم رعایت نکاتی است که هر شخص برای نمایش زیباتر چشمان خود باید به آن توجه داشته باشد. آرایش ناصحیح ابروها و پرپشت بودن آنها به نوعی این حس را مخاطب ایجاد می کند که میکاپ چهره اش بسیار ژولیده و خشن به نظر می رسد؛ این درحالیست که داشتن ابروهای تمیز و آراسته منجر به جذابیت و زیبایی چهره فرد می گردد.

در حقیقت یکی از اشتباهات رایج در آرایش صورت که معمولا بانوان آن را در میکاپ خود انجام میدهند؛ پر رنگ کردن غیر طبیعی ابروها با مداد و یا سایه های پودری است که این موضوع برخلاف آن چیزی است که برای داشتن ابروهای خوش استایل و زیبا باید مورد توجه قرار داد.

7777

خودداری از فونداسیون زیاد میکاپ چهره

آرایش صورت به شکل اصولی چیزی فراتر از کشیدن خط چشم و رژ زدن می باشد و از دیگر  اشتباهات رایج در آرایش صورت که معمولا شاهد آن هستیم؛ افراط در فونداسیون کاری پوست می باشد. چنین کاری علاوه بر این که بر پوست شما آسیب می زند؛ باعث نمایش جلوه ای نازیبا در میکاپ شخص نیز می گردد.

همچنین بهتر است که برای آرایش های ساده خانگی و روزانه خود از انجام چنین کاری پرهیز نموده و تنها مقدار اندکی را برای پنهان کردن تیرگی های زیر چشم و یا نوک بینی بکار گیرد, هر چند که پوشاندن جای جوش و کک و مک های صورت برخلاف باور بسیاری از افراد به استفاده از کانسیلر ها بر می گردد.

حتما بخوانید: نکاتی در مورد زیبایی چهره

انتخاب نوع رنگ سایه متناسب با تناژ رنگ پوست صورت و کیفیت مطلوب آن نیز از دیگر نکات بسیار مهمی است که با رعایت آن می توان جلوی یکی دیگر از اشتباهات رایج در آرایش صورت را گرفت.