به گزارش پایگاه خبری نشان :

بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد ایران 1401

از جمله مهم‌ترین بخش‌ها در هر سازمان، بخش حقوق و دستمزد آن سازمان است که مدیران و کارفرمایان باید آن را به درستی کنترل کنند. البته نظم در محاسبه نمودن حقوق و مزایای کارمند، باعث رضایتمندی کارکنان و کارایی بهتر آن‌ها‌ می‌شود. این امر نشان دهنده اهمیت بالای این بخش می‌باشد که در نتیجه آن انتخاب بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد مورد توجه قرار می‌گیرد.

بخاطر اهمیت زیادی که انتخاب بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد دارد در این مقاله به معرفی ویژگی‌هایی که یک نرم افزار حقوق و دستمزد مناسب باید داشته باشد‌ می‌پردازیم و همچنین برای راحتی انتخاب بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد، 7 مورد از بهترین‌های آن‌ها در ایران را معرفی کرده‌ایم.

مهم ترین ویژگی‌های یک نرم افزار حقوق و دستمزد مناسب

امروزه تعداد نرم افزارهای حقوق و دستمزد تحت وب و تحت ویندوز بسیار زیاد شده است. به همین دلیل انتخاب بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد، کاری بسیار دشوار شده است و اما سوال این است که یک نرم افزار حقوق و دستمزد خوب و مناسب سازمان من چه نرم افزاری‌ است؟ در پاسخ به اینگونه سوال‌ها باید گفت اکثر نرم افزارهای حقوق و دستمزد، قابلیت‌های یکسانی دارند اما مواردی وجود دارد که باعث‌ می‌شود یکی برتر از دیگری باشد.

محاسبه حقوق با عوامل پیچیده

از جمله ویژگی‌های نرم افزار حقوق دستمزد برتر، محاسبه حقوق با عوامل پیچیده است. شرکت‌ها برای محاسبه مزایا و... کارکنان، عوامل متعددی را در نرم افزار حقوق و دستمزد‌ وارد می‌کنند که پیچیدگی محاسبات حقوق را بهمراه دارد.

امکان تهیه لیست مالیات حقوق

میزان حقوق کارکنان یک سازمان با توجه به نرخی که اداره مالیات تعیین‌ می‌کند محاسبه‌ می‌شود. در واقع نرم افزار حقوق و دستمزد برتر باید هنگام محاسبه حقوق و دستمزد، علاوه بر آماده نمودن لیست مالیات، مبلغ مالیات هر شخص را در فیش حقوقی ثبت نماید.

ویژگی های نرم افزار حقوق و دستمزد

امکان تهیه لیست بیمه حقوق

یکی از وظایف کارفرمایان این است که هر ماه مبلغ حق بیمه کارمندان خود را بر اساس استانداردهای سازمان تامین اجتماعی محاسبه و پرداخت کنند. لیست بیمه تامین اجتماعی را‌ می‌توان به صورت آنلاین در سامانه اداره بیمه تامین اجتماعی بارگذاری نموده و حق بیمه کارکنان را پرداخت نمود.

صدور احکام حقوق به صورت شناور

بعضی پرسنل به صورت پروژه‌ای استخدام‌ می‌شوند، بعضی دیگر دورکار و... هستند که هر کدام باعث شده کارمندان مزایای متفاوتی با توجه به نوع استخدام دریافت نمایند. نرم افزار حقوق و دستمزد خوب نرم افزاری است که قابلیت ثبت انواع احکام حقوقی متناسب با شرایط هر کارمند داشته باشد.

امنیت بالا در نرم افزار

سطح امنیتی در نرم افزار حقوق و دستمزد بسیار مهم بوده و از جمله ویژگی‌هایی است که هر شخص قبل از خرید نرم افزار باید به آن توجه داشته باشد. یک نرم افزار حقوق و دستمزد باید دارای سطح امنیتی بالا باشد تا از اطلاعات کارکنان سو استفاده نشود.

آشنایی با 7 بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد ایران

تعداد بالای نرم افزارهای حقوق و دستمزد تحت ویندوز و تحت وب باعث شد تا 7 مورد از بهترین نرم افزارهای حقوق و دستمزد را به شما معرفی کنیم.

1.      نرم افزار حقوق و دستمزد فرداد

بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد در ایران به انتخاب حسابداران برتر و خبره نرم افزار فرداد می‌باشد. نرم افزار حقوق و دستمزد فرداد با امکاناتی همچون صدور انواع احکام پرسنلی تکی و گروهی، محاسبه مالیات و بیمه حقوق با توجه به قوانین اداره کار، استفاده از عوامل حقوقی و فرمول‌های پیچیده برای محاسبه تمام مزایا حقوقی، بازخرید مرخصی، ارائه لیست بیمه و مالیات طبق استانداردهای تامین اجتماعی و اداره مالیات کشور، صدور و ارسال فیش حقوقی به آدرس ایمیل یا تلگرام کارکنان، بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد می‌باشد.

علاوه بر قابلیت‌های ذکر شده نرم افزار فرداد امکان ویژه دیگری دارد. اگر سازمانی برای کارمندان خود مبلغی به عنوان وام و پس انداز در نظر بگیرد و یا برخی دریافتی‌های کارمندان خود را در قالب عوامل بین ماه پرداخت نماید،‌ می‌تواند اطلاعات مربوطه را در نرم افزار ثبت و اسناد حسابداری حقوق و دستمزد بصورت اتوماتیک صادر کند.

fardadgroup.com

2.      نرم افزار حقوق و دستمزد سپیدار

یکی دیگر از نرم افزارهای حقوق و دستمزد سپیدار است که به دلیل قابلیت‎‌هایی همچون صدور اسناد حسابداری حقوق و دستمزد به صورت اتوماتیک، محاسبه مالیات حقوق به چهار روش و محاسبه حقوق پرداختی و... از جمله نرم افزارهای مورد تایید محسوب‌ می‌شود.

sepidarsystem.com

3.      نرم افزار حقوق و دستمزد آرین سیستم

نرم افزار حقوق و دستمزد آرین سیستم با امکانات ویژه‌ای که دارد از جمله بهترین نرم افزارهای حقوق و دستمزد شناخته شده است. در این نرم افزار کاربر به راحتی‌ می‌تواند علاوه بر ثبت اطلاعات پرسنل، اسناد و مدارک را نیز پیوست نماید. همچنین‌ می‌تواند با توجه به نوع استخدام پرسنل برای آن‌ها حکم پرسنلی ثبت کرده و‌ میزان حقوق را مشخص کند.

بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد ایران

از دیگر امکانات ویژه این نرم افزار‌ می‌توان به مواردی همچون: تعریف شیفت‌های کاری ارسال فیش حقوقی، دریافت اطلاعات کارکرد از دستگاه حضور و غیاب، محاسبه عیدی و سنوات، صدور اسناد حسابداری به صورت اتوماتیک و... اشاره کرد.

ariansystem.net

4.      نرم افزار حقوق و دستمزد هلو

از جمله قابلیت‌های نرم افزار هلو که یکی دیگر از گزینه‌ها است، ثبت اطلاعات فردی و شغلی افراد و احکام پرسنلی، محاسبه حقوق و لیست حقوق، معرفی محل انجام پروژه و طراحی گزارشات و... است.

holoo.co.ir

5.      نرم افزار حقوق و دستمزد شایگان

نرم افزار حقوق و دستمزد شایگان هم شامل امکاناتی از جمله ثبت اطلاعات ورود کاربری، پشتیبان‌گیری از اطلاعات به صورت روزانه، طراحی لیست بیمه، نگهداری اطلاعات در جریان، تعریف وام و پس انداز، سقف عیدی و جدول مالیاتی و... است.

shygunsys.net

6.      نرم افزار حقوق و دستمزد پیوست

ویژگی‌ها و امکاناتی که این نرم افزار برای کاربران فراهم آورده باعث شده مورد توجه قرار گیرد تا یکی از بهترین نرم افزارهای حقوق و دستمزد شناخته شود. از جمله این امکانات محاسبه حقوق به صورت گروهی و تکی، انتقال اطلاعات کارکرد، ارائه انواع گزارشات مقایسه‌ای در زمان دلخواه، گزارشات بیمه و مالیات، پرداخت‌های بین ماه و محاسبه معوقات حکمی ‌و... است.

payvast.com

7.      نرم افزار حقوق و دستمزد شماران سیستم

نرم افزار حقوق و دستمزد شماران سیستم یکی دیگر از نرم افزارهای حقوق و دستمزد به شمار‌ می‌آید. از جمله امکاناتی که این نرم افزار به کاربران‌ می‌دهد این است که بتوانند مزایا، کسورات و... در نرم افزار تعریف و همچنین طبق استراتژی‌های شرکت اطلاعاتی مثل کارکرد پرسنل، محاسبه حقوق، پرداخت و تسویه حساب را تعریف نماید. دیگر قابلیت‌های این نرم افزار شامل محاسبه عیدی و سنوات و بازخرید مرخصی، یکپارچگی با بخش‌های دیگر، ارائه گزارشات مدیریتی و مقایسه ای، تهیه فایل پرداخت بانک جهت ارائه به بانک و... است.

shomaran.com

نتیجه گیری:

پرسنل در هر سازمان انتظار دارند حقوق و دستمزد آن‌ها به درستی و به موقع پرداخت شود، این امر باعث شده نرم افزارهای حقوق و دستمزد تحت ویندوز و تحت وب زیادی به وجود آیند؛ همین امر کار را برای خریداران نرم افزار حقوق و دستمزد سخت کرده است. ما در این مقاله سعی کرده ایم با معرفی ویژگی‌های بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد و معرفی 7 مورد از جمله فرداد، آرین سیستم، شماران سیستم و ... بهترین نرم افزارهای حقوق و دستمزد در ایران خرید را برای شما آسان کنیم.

اگر قصد خرید نرم افزار حقوق و دستمزد را دارید حتما دموی نرم افزار شرکت مورد نظر را دریافت کنید. در صورتی که نظر و یا پرسشی درباره این مقاله دارید، با درج کامنت با ما در ارتباط باشید.