به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

این روزها بازار شغل ادمینی حسابی داغ است و هر کسی که برای کسب و کار خودش پیجی دارد، به دنبال یک ادمین حرفه‌ای است تا با خیال راحت مدیریت پیجش را به او بسپارد و روی جنبه‌ های دیگر کسب و کارش تمرکز کند.

کافی است به سایت های استخدامی یا پلتفرم های ادمینی مثل دیدوگرام سری بزنید تا با انبوهی از آگهی های ادمینی مواجه شوید. به غیر از بازار کار بسیار جذاب و گسترده، ادمین شدن مزیت های زیادی دارد. یک ادمین میتواند در خانه کار کند و نیازی به حضور دائمی در محل کار ندارد. مزیت دیگر ادمینی این است که می توانید همزمان با چند پیج کار کنید و درآمد بالایی داشته باشید. علاوه بر این، مدیریت زمان کاملا بر عهده خودتان است و در طول روز می توانید مطابق میل خودتان برنامه ریزی کنید.

همچنین تنوع شغل ادمین اینستاگرام هم بالا است و در نتیجه می توانید از ادمینی پاسخگویی به دایرکت گرفته تا ادمین تولید محتوا و مشاوره را انتخاب کنید. مزیت دیگر ادمینی این است که به تجهیزات خاصی نیاز ندارید. همان گوشی میان رده ای که دارید برای ادمین شدن و کسب درآمد کافی است. همه این مزیت هایی که گفتیم، در کنار هم باعث شده اند ادمینی اینستاگرام یک شغل بسیار جذاب و ایده ال باشد.

اما مسئله بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید، کسب مهارت است. یک ادمین باید با توجه به وظایفی که بر عهده می‌گیرد، مهارت های مختلف را داشته باشد. در ادامه به شما می گوییم که چگونه می‌توانید یک ادمین حرفه ای شوید.

برای ادمین حرفه‌ای شدن چه مهارت هایی باید یاد بگیریم؟

به صورت کلی هر ادمین به 2 مهارت اصلی نیاز دارد. یکی مهارت اینستاگرام و دوم مهارت تولید محتوا. در ادامه هر کدام را جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.

مهارت اول: تسلط بر اینستاگرام

همانطور که از نامش هم مشخص است، یک ادمین باید بر اینستاگرام تسلط داشته باشد. یعنی باید بداند که اینستاگرام چه بخش ها و امکاناتی دارد و کار با همه آن ها را به خوبی بشناسد. همچنین باید بتواند یک پیج خوب و استاندارد راه اندازی کند. یعنی مشخص کند چه چیزهایی در بایوی پیج نوشته شود، چه عکس پروفایلی مناسب است، چه لینکی در بایو قرار دهد، چه هایلایت هایی باید اضافه شود و...

البته همه این ها مقدمات کار با اینستاگرام است. یک ادمین متخصص باید بداند یک پیج اینستاگرام چگونه رشد میکند. یعنی هم درک کافی از مخاطبان پیج داشته باشد و هم الگوریتم های اینستاگرام را به خبوی بشناسد. رشد طبیعی یک پیج در گرو محتواهایی است که وارد اکسپلور می شوند و کاربران آن ها را به اشتراک می گذارند. بنا بر این یک ادمین باید بداند چه پست هایی شانس ورود به اکسپلور را دارند.

همچنین یک ادمین باید بتواند تبلیغات یک پیج را مدیریت کند. یعنی با توجه به موضوع پیج، بتواند پیج های مناسبی را برای تبلیغات پیدا کند و همواره به بودجه تبلیغات توجه داشته باشد. همچنین باید بتواند ایده‌های جذابی را برای تبلیغات ارائه دهد و مطمئن شود همه چیز در ارزان ترین و بهینه ترین حالت ممکن اتفاق می افتد.

علاوه بر این موارد، ادمین حرفه ای اینستاگرام باید بتواند به خوبی با مخاطبان تعامل برقرار کند و پست و استوری هایی را تولید کند که در نهایت تعامل مخاطبان با پیج افزایش پیدا کند. همچنین یک ادمین موفق همواره به آخرین آپدیت‌ها و تغییرات اینستاگرام توجه دارد. کپشن نویسی، هشتگ گذاری، تقویم محتوا، پاسخگویی به دایرکت و کامنت، ادیت ویدیو و عکس و سناریو نویسی هم سایر وظایفی است که یک ادمین می تواند با توجه به مهارت هایی که دارد و نیاز کارفرما، برعهده بگیرد.

مهارت دوم: تولید حرفه ای محتوا

دومین مهارتی که یک ادمین اینستاگرام برای حرفه ای شدن باید یاد بگیرد، تولید محتوا است. معمولا اکثر کارفرما ها به دنبال چنین مهارتی هستن و ادمین هایی که تولید محتوا بلد هستند، درآمد های بالاتری دارند.

یک ادمین تولید محتوا باید با اصول عکاسی و فیلمبرداری آشنا باید و بتواند از محصول یا هر سوژه دیگری، فیلم و عکس جذاب تولید کند. در مرحله بعد ادمین باید بتواند محتواهای تولید شده را ادیت کند.

برای ادیت عکس بهترین نرم افزار فتوشاپ است. بنا بر این ادمینی که فتوشاپ بلد است، چند پله جلوتر از بقیه قرار دارد. البته اپلیکیشن های موبایل زیادی مثل پیکسارت و اسنپسید هستند که تمامی نیازهای شما از ادیت عکس را پاسخ می دهند. پس با گوشی خودتان هم می توانید ادیت حرفه ای انجام دهید. برای ادیت ویدیو هم می توانید از نرم افزار پریمیر استفاده کنید. البته اینجا هم پیشنهاد ما، استفاده از اپلیکیشن های موبایل مثل ولو، وی ان و اینشات است. این اپلیکیشن ها واقعا کامل هستند و کار ادیت محتواهای ویدیویی شما را به شدت آسان می کنند.

2

توجه داشته باشید که به عنوان ادمین، هرچقدر مهارت و توانایی بیشتری داشته باشید، درآمد شما هم افزایش پیدا می کند. بنا بر این برای حرفه ای شدن، تا جای ممکن، اینستاگرام را یاد بگیرید و روی اپلیکیشن ها و نرم افزارهای ادیت عکس و ویدیو تسلط پیدا کنید.

تا اینجا 2 مهارتی که برای ادمین حرفه ای شدن باید داشته باشید را بررسی کردیم. در پایان، دیدوگرام را به عنوان اولین و تنها پلتفرم تخصصی ادمینی اینستاگرام به شما معرفی می‌کنیم. دیدوگرام تنها سایت اختصاصی برای کاریابی ادمین‌هاست. اگر ادمین هستید، کافی است در دوره‌ آموزش ادمینی اینستاگرام این مجموعه شرکت کنید و با یادگیری کامل و تخصصی مهارت‌های ادمینی پیج اینستاگرام و پس از ارائه نمونه کار، به عنوان ادمین معرفی شوید. پس از آن میتوانید به عنوان ادمین حرفه‌ای اینستاگرام در وب سایت didogram ثبت نام کنید.

اگر هم پیج دارید و به دنبال استخدام ادمین اینستاگرام هستید، می‌توانید آگهی خودتان را در این سایت ثبت کنید و ادمین مورد نظرتان را در این پلتفرم تخصصی پیدا کنید. پس پیشنهاد می‌کنیم همین حالا به وب‌سایت دیدوگرم سر بزنید.

3