به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

بیشتر کشورها به خاطر چیزهای خارق‌العاده‌ای که در آن‌ها وجود دارد، شناخته می‌شوند. این چیزها ممکن است شامل فرهنگ، سنت‌ها، پیشرفت و البته هنر باشد. هنر بخشی جدایی‌ناپذیر از هند و فرهنگ آن است، شاید بتوان گفت هندی‌ها حس ذوق منحصربه‌فردی در هنر دارند. آن‌ها چیزهای شگفت‌انگیزی دارند که هر کشوری ندارد. هنر هندی بیشتر از هر چیزی نظر  جهانیان را به خود جلب می‌کند.

به نقل از یک کارگزار رسمی ویزای هند، اگر برای اولین بار است که قصد دارید به این کشور عجیب سفر کنید، پیشنهاد می‌شود درباره فرهنگ و آداب و رسوم هند کمی مطالعه کنید تا در دوران سفر بیشترین خاطرات و معاشرت صحیح را با مردمان این سرزمین رقم بزنید.

هندوستان کشور عجایب

آیا جایی در دنیا دیده‌اید که در آن افراد انگشتر روی انگشتان پا می‌بندند، ادویه‌های اضافی را با غذا مخلوط می‌کنند و با توپ شناور می‌شوند؟ ما در مورد هند صحبت می‌کنیم، کشوری بافرهنگ‌های متنوع!

هند و فرهنگ آن

هند فرهنگ منحصربه‌فردی دارد و واقعاً با دنیای غرب متفاوت است.

خصوصیات انگلیسی هندی

پس از ایالات‌متحده، هند بزرگ‌ترین کشور جهان است که بسیاری از مردم در آن انگلیسی صحبت می‌کنند. انگلیسی آن‌ها کاملاً روان و در سطح بالایی است. باکمال تعجب، هند تقریباً 880 زبان صحبت می‌کند و از این میان، تنها 22 زبان به‌طور رسمی به رسمیت شناخته‌شده‌اند. انگلیسی هندی ممکن است لهجه متفاوتی داشته باشد و ممکن است در ابتدا نتوانید آن را درک کنید. گاهی اوقات، هندی‌ها زبان خود را با کلمات انگلیسی مخلوط می‌کنند.

کلماتی که ممکن است بشنوید:

فرض کنید درحالی‌که انگلیسی صحبت می‌کند، شخصی به شما می‌گوید یاار، این به معنای رفیق است. یک عبارت رایج برای پرسیدن نام شما وجود دارد. آن‌ها ممکن است از شما یک سؤال بپرسند، نام خوب شما چیست؟ این بدان معنا نیست که شما باید چیزی واقعاً خوب بگویید؛ اما راهی برای پرسیدن نام شماست. آن‌ها با پرسیدن این سؤال آن را راهی برای مؤدب بودن می‌دانند.

اگر کسی جی را به نام شما اضافه کند، این راهی برای نشان دادن احترام از سوی هندی‌ها است. مثلاً اگر نام شما علی است، ممکن است در هند به‌عنوان علی جی نامیده شوید. این‌یکی از چیزهای بسیار اساسی در هند و فرهنگ آن است.

بهروزسیر می‌گوید برخی از مسافرانی که به هند سفر توریستی دارند، کمی انگلیسی و کمی زبان هندی می‌دانند. اگر به صورت تور با این افراد به گردش بروید می‌توانید به خوبی از طریق این افراد دوستان مناسبی در هندوستان پیدا کنید.

حلقه انداختن در انگشت پا

حلقه ازدواجی به نام bichiya توسط عروس‌ها در روز عروسی خود در هند استفاده می‌شود. این حلقه‌ها در انگشت دوم پا قرار می‌گیرند تا نشان دهند که این زوج تازه ازدواج‌کرده‌اند. نه‌تنها این، برخی از مردان قدرت نشان می‌دهند، یا برای تقویت قدرت خود از انگشترهایی روی انگشتان بزرگ‌پا استفاده می‌کنند.

هندی‌ها به جواهرات و به‌ویژه جواهرات طلا علاقه دارند؛ اما انگشترهای پنجه از نقره ساخته‌شده‌اند زیرا پوشیدن طلا در زیر کمر بد تلقی می‌شود.

7

گذاشتن حلقه در پای عروس

قول‌های شکست‌ناپذیر

هندی‌ها بر این باورند که شکستن وعده‌ و قول باعث دردسر و فاجعه بزرگ می‌شود. آن‌ها معمولاً قول می‌دهند و به آن‌ها عمل می‌کنند. نه‌تنها اگر کسی قسم‌خورده باشد، مثلاً به خدا بگوید، یا به قول مادر قسم بخورد، باید به آن عمل کند و نمی‌تواند آن را زیر پا بگذارد.

موش‌های مقدس

موش‌ها در هند به‌عنوان حیوانات مقدس در نظر گرفته می‌شوند. همان‌طور که هندی‌ها معتقد بودند کارنی ماتا، حکیم جنگجو، پسرش را در برکه‌ای از دست داد و غرق شد؛ بنابراین او به خدایان دعا کرد که پسرش را برگردانند و آن‌ها با تبدیل همه فرزندانش به موش این کار را کردند.

معبدی در دشنوکه وجود دارد که مخصوص کارنی ماتا است و به معبد موش معروف است زیرا پر از موش است و مردم‌دوست دارند به آن‌ها غذا بدهند.

موج‌سواری با گاو نر

روستایی به نام آناندا، وجود دارد که پس از فصل برداشت، گشت‌وگذار با گاو نر انجام می‌شود. مردم با نشستن بر گاری گاو نر و حرکت در زمین شخم زده با یکدیگر رقابت می‌کنند. این بخش شگفت‌انگیز هند و فرهنگ آن است.

فروش مو در زنان هندی!

موی هندی به ارزش 20 میلیارد دلار در ماه فروخته می‌شود و کیفیت خوبی دارد.

فیل‌ها برای انتقام برمی‌گردند!

پس از برخورد یک قطار با یک فیل که منجر به مرگ فیل شد، یک دسته فیل در محل وقوع حادثه جمع شدند. مسئولین راه‌آهن نمی‌توانستند فیل‌ها را متفرق کنند، به همین دلیل درخواست یک تیم تعقیب و شکار فیل، از بنگال کردند. این تیم توانستند فیل‌ها را فراری دهند اما بعد از مدتی فیل‌ها برگشتند و به روستایی که محل کشته شدن فیل بود، حمله کردند. در این حادثه بیشتر از 10 خانه به‌شدت آسیب دیدند.

8

انتقام فیل ها

بانک‌ها هیچ قفلی روی درب ورودی خود ندارند!

در شانی شینگناپور، شهر معبدی معروف در ماهاراشترا، ساکنان خانه‌هایی بدون در و قفل‌دارند، زیرا معتقدند که توسط لرد شانی محافظت می‌شود. این شهر اولین بانک تجاری خود به نام uco bank را در سال 2011 دریافت کرد و هیچ قفلی در جلوی در ندارد.

حفاظت جدی از حیات‌وحش

هند یکی از آلوده‌ترین کشورهاست، اما هیچ خطری برای حیات‌وحش وجود ندارد. تقریباً 104 پارک ملی در هند وجود دارد. گونه‌های مختلف حیوانات منحصربه‌فرد در هند وجود دارد. اگر به هند سفرکرده باشید ممکن است قورباغه بنفش را دیده باشید. نه‌تنها این، بلکه هند کوچک‌ترین خوک جهان را دارد. بزرگ‌ترین خفاش جهان نیز در هند یافت می‌شود.

مسابقه برای زیبایی‌های واقعی

فیل‌ها در هند برای مسابقه زیبایی بین ماه مارس و فوریه آماده می‌شوند. مردم به فیل‌ها رأی می‌دهند و زیباترین آن‌ها کسی است که بیشترین رأی را بیاورد.

سارقان سعی می‌کنند کامیون‌های پیاز را بدزدند!

پلیس هند از دزدیده شدن یک کامیون پر از پیاز توسط سارقان جلوگیری کرد. چون آن زمان قیمت سبزیجات به‌شدت افزایش‌یافته بود دزدها تصمیم گرفتند پیاز را هدف قرار دهند.

مأمورهای پلیس برای خود تذکر نامه می‌نویسند! 

باسکار رائو، بازرس کل پلیس امنیت داخلی که به‌عنوان بازرس کل مسئول آموزش منصوب‌شده بود به‌عنوان بازرس کل پلیس، بخش امنیت داخلی اقدام به نوشتن تذکر نامه‌ای برای خود کرد.

9

تذکرنامه پلیس ها