به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

طبق آمارهای اعلام شده هر سال ده ها هزار خودرو سرقت می شوند و اکثر خودروهای مسروقه تنها در سه دقیقه به سرقت می رسند. بیشترین آمار سرقت خودرو مربوط به سال 1395 می باشد که در این سال حدود 40 درصد سرقت خودرو گزارش شده است.

یکی از بزرگترین دغدغه کسانی که خودرو دارند به سرقت رفتن آن و یا انواع لوازم جانبی ماشین شان است. خودروهای سرقتی عموما از نوع پراید و انواع پژو می باشند. سارقین عموما با شکستن شیشه، باز کردن درب و در بعضی موارد با از کار انداختن دزدگیر خودرو اقدام به دزدیدن آن می کنند. در ادامه  روش های مهمی که از سرقت خودروی شما جلوگیری می کنند را عنوان می کنیم.

 

روش های پیشگیری از سرقت خودروها.

محل های روشن بهترین مکان برای پارک کردن خودرو هستند

زمانی که خودروی خود را در پارکینگ یا کوچه و خیابان پارک می کنید حتما به وجود نور و روشنایی محل توجه داشته باشید. اگر خودروی خود را در محل ناشناسی پارک می کنید حتما به موقعیت اطراف آن دقت کنید. یکی از بهترین محل های پارک خودرو در نزدیکی بانک ها است زیرا اطراف آنها تجهیزات و دوربین های مداربسته وجود دارد و در صورت دزدیده شدن دوربین های مداربسته همه تصاویر را ضبط کرده اند.

به هیچ عنوان خودرو را در کنار خروجی ها پارک نکنید!

پارک کردن خودرو در کنار خروجی ها میتواند یکی از بدترین انتخاب ها باشد و احتمال سرقت خودرو را افزایش دهد. سرقت خودرو در کنار خروجی ها در مدت زمان کوتاهی اتفاق می افتد. مکان های شلوغ و پارکینگ هایی که خودروهای زیادی در آنها پارک هستند یکی از بهترین مکان ها برای قرار دادن خودرو می باشند. به دلیل رفت و آمد زیاد در این محل ها خطر سرقت خودرو بسیار پایین است.

6

استفاده از تجهیزات قوی برای جلوگیری از دزدیده شدن خودرو

از تجهیزات امنیتی قوی بر روی خودرو استفاده کنید

تجهیزات امنیتی مختلفی وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید سطح ایمنی خودروی خود را بالا ببرید و از دزدیده شدن آن جلوگیری کنید. قفل های استاندارد مانند قفل فرمان خودرو، قفل پدال، قفل رینگ، کاپوت و غیره، دزدگیرهای پیشرفته و ابزارهای امنیتی متنوع بهترین موارد برای پیشگیری از دزدیده شدن خودرو هستند.

ردیاب ها یکی از تجهیزات امنیتی قوی هستند که به دلیل قابلیت پیشرفته ای که دارند از سرقت خودرو جلوگیری می کنند.

7

روش های کاربردی برای جلوگیری از سرقت ماشین

هنگام خارج شدن از خودرو از قفل بودن تمام درب های خودرو مطمئن شوید

در هر مکانی که خودرو را پارک می کنید باید از قفل بودن آن اطمینان حاصل کنید. بسیاری از افراد زمانی که خودروی خود را در پارکینگ پارک می کنند بر اثر حواس پرتی و با اعتماد بر اینکه خودرو در پارکینگ پارک شده آن را قفل نمی کنند. این اشتباه باعث می شود تا خودرو در کمترین زمان به سرقت برود.

از قرار دادن وسایل ارزشمند در ماشین خودداری کنید

یکی از موارد مهمی که باعث سرقت خودرو یا قطعات آن می شود وجود وسایل با ارزش مانند، کیف، لب تاب، تلفن همراه، کیف جواهرات و... است. وجود کیف خالی در ماشین هم کار اشتباهی می باشد زیرا انگیزه دزدی را در سارق ایجاد کرده و ممکن است مشکلات بزرگتری را به وجود آورد. ضبط خودرو از لوازم با ارزشی است که بسیار مورد سرقت قرار می گیرد. قبل از رها کردن خودرو میتوانید ضبط را درآورده و در جایی پنهان کنید.

از دزدگیر با کیفیت و پیشرفته استفاده کنید

دزدگیر از ابزارهای کاربردی و مهم برای افزایش ایمنی خودرو است. دزدگیرها در مدل های مختلفی وجود دارند که نوع تصویری و ماهواره ای آن نسبت به دزدگیرهای معمولی پیشرفته تر هستند. علاوه بر عملکرد مناسب دزدگیرها باید توسط افراد متخصص نصب شوند. دزدگیرهای ماهواره ای مکان دقیق خودرو را مشخص می کنند.

علاوه بر موارد گفته شده دزدگیرهایی وجود دارند که در صورت سرقت با پلیس تماس می گیرند و این کار به صورت خودکار اتفاق می افتد. دزدگیرهای پیشرفته تر به صورت ردیاب عمل می کنند و قابلیت این را دارند که حرکت خودرو را غیرفعال و موقعیت مکانی آن را تعیین کنند.

8

استفاده از دزدگیرهای پیشرفته برای جلوگیری از سرقت خودروها

از قرار دادن وسایل با ارزش در صندوق عقب جدا خودداری کنید

زمان هایی که همه موارد ایمنی در خودرو رعایت شده و سارق از سرقت خودرو پشیمان می شود این امکان وجود دارد که صندوق عقب خودرو را باز کرده و وسایل ارزشمند را سرقت کند. برای جلوگیری از این کار هیچگاه مدارک معتبر و وسایل با ارزش خود را در صندوق عقب قرار ندهید. برای افزایش ایمنی صندوق عقب خودرو میتوانید از قفل های ویژه استفاده کنید تا بعد از پارک در محل های مختلف ماشین خیالتان راحت باشد.