به گزارش پایگاه خبری نشان :

تا به حال شده است که از خرید پیراهن پشیمان شده باشید؟ هر فردی دوست دارد تا به بهترین شکل لباس بپوشد و نظر هر کسی را به خودش جلب کند. سوالی که ممکن است ذهن هر فردی را موقع خرید پیراهن مشغول کرده باشد این باشد که چه نوع پیراهنی مناسب من است؟ چه رنگی انتخاب کنم؟ خیلی از افراد در هنگام خرید دچار سردرگمی می‌شوند و ممکن است به اشتباه خرید کنند.

 

راهنمای کامل در مورد خرید پیراهن

ما به شما کمک می‌کنیم تا در هنگام خرید پیراهن بهترین انتخاب را داشته باشید. پس به توصیه‌های زیر دقت کنید:

فیت بودن پیراهن

فیت بودن در خرید پیراهن حرف اول را می‌زند. فیت بودن پیراهن بدین معنا است که باید بدون محدودیت در حرکت کردن، احساس راحتی داشته باشید. پیراهن مردانه در اندازه‌های استاندارد مانند اسلیم، ورزشی، سنتی و فول فیت تولید می‌شود. انتخاب نوع فیت بودن پیراهن به ترجیح شخصی و شکل بدن‌تان بستگی دارد.

اگر جزو آقایانی هستید که جثه بزرگی دارید، ممکن است از استایل کلاسیک استفاده کنید چون شکل بدن‌تان را کامل می‌کند. اگر جثه کوچکتری دارید، پیراهن اسلیم فیت کاملاً مناسب شما است. اما به این فکر کنید که جثه کوچکی داشته باشید و پیراهن بزرگتر از سایز خودتان بپوشید، شبیه کسی خواهید شد که پیراهن را از کسی قرض گرفته است یا شبیه کسی خواهید شد که به تازگی وزن از دست داده است.

 

فیت بودن یقه پیراهن

منظور از فیت بودن یقه پیراهن این است که بتوانید به راحتی دکمه بالایی پیراهن را ببندید. وقتی دکمه بالایی را بستید، باید به اندازه 1 الی 2 انگشت بین گردن و یقه پیراهن فاصله وجود داشته باشد. اگر یقه پیراهن بیش از اندازه تنگ باشد، در طول روز احساس ناراحتی خواهید کرد و اگر یقه پیراهن بیش از اندازه شل باشد، یقه پیراهن افتاده به نظر خواهد رسید.

 

فیت بودن شانه‌ها و بالاتنه

در خرید پیراهن باید فیت بودن شانه‌ها را هم در نظر داشته باشید. درز شانه پیراهن باید روی شانه‌هایتان بیفتد. همچنین به نوع بدن‌تان نیز دقت کنید. اگر جثه بزرگی دارید، باید 2.5 تا 3.5 اینچ پارچه بیشتری در اطراف بالاتنه‌تان وجود داشته باشد تا بتوانید راحت‌تر حرکت کنید. اما اگر جثه کوچکتری دارید، نیازی به پارچه اضافی در قسمت بالاتنه ندارید.

 

فیت بودن آستین‌ها

سرآستین پیراهن نباید روی ساعد دست‌تان بیفتد. برای اینکه از فیت بودن سرآستین‌ها مطمئن شوید، موقع پوشیدن پیراهن، بازوهایتان را تا سرتان بالا ببرید. در این حالت نمی‌توانید مچ دست‌تان را ببینید. اگر بتوانید مچ دست‌تان را ببینید، باید قد آستین بلندتری را در خرید پیراهن انتخاب کنید. همچنین در هنگام پوشیدن پیراهن با کت باید کمی از آستین از کت بیرون آمده باشد.

 

قد پیراهن

خیلی از آقایان عادت دارند که پیراهن‌شان را در شلوار قرار دهند. اگر پیراهن‌تان خیلی کوتاه باشد، پیراهن‌تان دائم از شلوار بیرون خواهد آمد و ظاهرتان شلخته به‌نظر خواهد رسید. برای اینکه بدانید قد پیراهن برایتان فیت است یا خیر، بازوهایتان را تا سرتان بلند کنید، اگر پیراهن از شلوار بیرون آمد، باید پیراهن با قد بلندتری را انتخاب کنید.

 

انتخاب پارچه پیراهن

هرچه طرح و الگوی پیراهن ساده‌تر باشد، به همان قدر رسمی‌تر است. پیراهن سفید ساده رسمی‌ترین استایل برای پیراهن رسمی محسوب می‌شود. در انتخاب پارچه پیراهن بهتر است به نکات زیر دقت کنید:

وزن پارچه پیراهن

پارچه پیراهن هر چه سنگین‌تر باشد مناسب روزهای سرد زمستانی است و پارچه‌های سبک‌تر مناسب روزهای گرم تابستان هستند. قبل از خرید پیراهن حتماً به وزن پارچه دقت کنید.

بافت پارچه پیراهن

در خرید پیراهن باید به بافت پارچه نیز دقت کنید. برای مثال اگر می‌خواهید پیراهن رسمی بخرید، بهترین بافت برای این نوع پیراهن، پاپلین است. این نوع پارچه کلاسیک و قابل تنفس است و دارای درخشندگی جزئی می‌باشد. پارچه پاپلین دارای بافت صاف و نرمی است که متسعد چروک شدن است.

پارچه تویل دارای بافت موربی شکل است. این پارچه نرم‌تر و ضخیم‌تر از پارچه پاپلین است و در اغلب اوقات نیازی به اتو ندارد و در برابر چروک شدن مقاوم است.

پارچه پهن هم مشابه با پارچه پاپلین است اما بافت متراکم‌تری دارد. پارچه پهن دارای وزن سبکی است و هیچ گونه الگویی در بافت نخ ندارد.

 

کلام آخر

اولین چیزی که باید در خرید پیراهن به آن دقت کنید، شکل بدن‌تان است. اگر چاق باشید و پیراهن تنگی را انتخاب کنید، ظاهرتان جالب دیده نخواهد شد. در انتخاب پارچه پیراهن هم باید دقت کنید تا انتخاب درستی داشته باشید. ممکن است دو پیراهن دارای طرح و رنگ مشابهی باشند، اما تنها چیزی که این دو پیراهن را از هم متمایز خواهد کرد، پارچه پیراهن است. در این مقاله به نکات مهمی در مورد خرید پیراهن اشاره کردیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. با کمی جستجو می‌توانید استایل‌های متفاوتی را کشف کنید و طرحی را برای خودتان انتخاب کنید که کاملاً مناسب شما است.