به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

قطعا شما با تمرین فراوان می‌توانید مهارت صحبت کردن و فن بیان خوب را در زبان انگلیسی داشته باشید. اما اگر قبل از تمرین زیاد و تلاش‌های پی در پی نکاتی از کسانی که این مراحل را طی کرده‌اند بدانید یا در دوره آموزش زبان انگلیسی به شدت به شما کمک خواهد کرد تا با کیفیت بیشتر یا شاید هم سریعتر به هدف خود برسید.

1. بپذیرید که انگلیسی زبان عجیبی است

گاهی اوقات می‌توانید الگوهایی را در دستور زبان انگلیسی بیابید، اما انگلیسی ممکن است برای شما معنایی نداشته باشد. 

متأسفانه، استثنائات و همچنین قوانین خاصی در زبان انگلیسی وجود دارد. اگر سعی کنید برای هر چیزی دلیل پیدا کنید، آن زمان تلاش برای درست صحبت کردن به زبان انگلیسی دشوار خواهد بود. گاهی اوقات انگلیسی عجیب است، برخی از ویژگی‌های آن غیرقابل توضیح است. بنابراین بهترین کار این است که استثناهای عجیب و غریب را به خاطر بسپارید و ادامه دهید.

2. در زبان غواصی کنید

مطالعه انگلیسی برای یک ساعت در هفته اغلب برای پیشرفت واقعی کافی نیست. بهترین راه برای بهبود سریع زبان انگلیسی این است که هر روز حداقل چند دقیقه تمرین کنید‌. هر بار که انگلیسی را می‌خوانید، خود را مجبور کنید تا جایی که می‌توانید در این زبان غوطه‌ور شوید  و جملات انگلیسی را که فکر می‌کنید ممکن است برایتان سخت باشد گوش دهید، بخوانید یا حتی بگویید‌. اگر می‌خواهید به زبان انگلیسی مسلط باشید، باید زبان را به بخشی ضروری از زندگی روزمره خود تبدیل کنید‌.

3. از دانشجو بودن دست بردارید

تفکر درست می‌تواند بین موفقیت و شکست تفاوت ایجاد کند. شروع به دیدن خود به عنوان یک انگلیسی زبان کنید‌. اگرچه این یک تغییر کوچک است، اما به شما کمک می‌کند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و از دانش انگلیسی که می‌دانید به طور موثرتری استفاده کنید.

برای این کار باید به انگلیسی فکر کنید.  به عنوان مثال، اگر می‌خواهید کلمه «سیب» را به زبان انگلیسی بگویید، احتمالاً همین الان به زبان خود در مورد آن فکر می‌کنید و سپس سعی می‌کنید کلمه مناسب را در انگلیسی پیدا کنید. سعی کنید به جای آن تصویری از یک سیب را تصور کنید و سپس به کلمه انگلیسی apple فکر کنید. تسلط واقعی زمانی شروع می‌شود که ترجمه مکالمات را در ذهن خود متوقف کنید. آن وقت است که به همه نشان می‌دهید چگونه انگلیسی صحبت کنند.

4. به یاد داشته باشید که پاسخ در سوال پنهان است

وقتی کسی  از شما سوالی به زبان انگلیسی می‌پرسد‌، با دقت گوش دهید تا بتوانید هر بار پاسخ‌های کاملی بدهید. در زبان انگلیسی، سوالات مانند آینه هستند:

 Does he…..?                       Yes, he does.

Can she….?                         Yes, she can.

Is it….?                                 Yes, it is.

اگر مطمئن نیستید که وقتی کسی از شما سوالی می‌پرسد چگونه پاسخ دهید، به کلمات استفاده شده در سوال فکر کنید. طرف مقابل بیشتر کلماتی را که شما باید در پاسخ خود استفاده کنید قبلاً استفاده کرده است. به جای اینکه فقط سعی کنید دستور زبان انگلیسی را به خاطر بسپارید، سعی کنید به دنبال الگوهایی مانند این در جملات باشید. راه‌های ساده زیادی برای «تقلب» وجود دارد که به خاطر سپردن کلمات مناسب برای شما آسان‌تر می‌شود‌.

5. با گوش دادن بیشتر بیاموزید

بیشتر دانش‌آموزان هنگام گوش دادن به یک انگلیسی زبان مادری  بر درک معنای همه کلمات تمرکز می‌کنند. این البته مهم است، اما  چیزهای بیشتری وجود دارد که می‌توانید فقط با گوش دادن یاد بگیرید‌. وقتی شما به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید، سعی کنید نه تنها به معنای کلمات، بلکه به نحوه استفاده شخص از آن‌ها نیز گوش دهید. سعی کنید به کلماتی که گوینده در جمله به هم متصل می‌کند، یا زمانی که به جای «شما» «بله» می‌گویند گوش کنید. سعی کنید دفعه بعد که صحبت می‌کنید این اطلاعات را به خاطر بسپارید تا زبان انگلیسی شما طبیعی تر به نظر برسد.

6. از آن استفاده کنید وگرنه ضرر خواهید کرد

ضرب‌المثلی در زبان انگلیسی وجود دارد که می‌گوید: Use it or lose it” به معنای” استفاده کن وگرنه آن را از دست خواهی داد». این ضرب المثل به این معنی است که اگر از مهارتی استفاده نکنید، آن را فراموش می‌کنید. می‌توانید از این ایده برای به یاد آوردن کلمات جدید انگلیسی استفاده کنید. بهترین راه برای به خاطر سپردن یک کلمه جدید، استفاده فوری از آن است. بنابراین این کلمه در حافظه شما باقی خواهد ماند. هنگامی که یک کلمه جدید یاد می‌گیرید، سعی کنید در چند هفته آینده از آن در چند جمله استفاده کنید تا هرگز آن را فراموش نکنید.

7. در جملات یاد بگیرید و روی جملات تمرکز کنید

صحبت کردن به زبان انگلیسی به صورت روان به معنای توانایی بیان افکار، احساسات و عقاید است. اگر هدف شما استفاده از زبان انگلیسی در جملات کامل است، چرا در جملات یاد نگیرید؟ اگر به جای کار کردن بر روی کلمات و افعال، جملات کامل را یاد بگیرید، متوجه خواهید شد که انگلیسی در زندگی روزمره شما مفیدتر است. با فکر کردن به عباراتی که اغلب در زبان مادری خود استفاده می‌کنید و یاد بگیرید چگونه آن‌ها را به زبان انگلیسی بیان کنید، شروع کنید.

8. مطالعه بیش از حد گرامر

کلید یادگیری زبان یافتن تعادل بین مطالعه و تمرین است. تسلط به زبان انگلیسی با دانستن گرامر کامل انگلیسی یکسان نیست - حتی انگلیسی زبانان بومی نیز اشتباهات گرامری مرتکب می‌شوند! تسلط یعنی توانایی برقراری ارتباط. به همین دلیل است که گاهی اوقات مهم است که کتاب گرامر را کنار بگذارید تا بتوانید بیرون بروید و تمرین کنید و مهارت‌های نوشتاری، خواندن، شنیدن و صحبت کردن خود را  در دنیای واقعی بهبود بخشید.

9. از اشتباه کردن نترسید

گاهی اوقات جمع کردن همه این قوانین و کلمات در یک جمله ساده ممکن است دشوار باشد. اجازه ندهید ترس از گفتن حرف اشتباه شما را کاملاً ساکت کند. حتی اگر فکر می‌کنید اشتباه کرده‌اید، به صحبت کردن ادامه دهید. اغلب اوقات، مردم متوجه می‌شوند که شما چه می‌خواهید بگویید، حتی اگر اشتباه کنید. همچنین، هر چه بیشتر صحبت کنید، صحبت کردن راحت‌تر می‌شود و کلمات مناسب سریع‌تر به ذهن شما خطور می‌کنند.

10. از همه بیاموزید

شما مجبور نیستید نحوه صحبت کردن به زبان انگلیسی را فقط از طریق کتاب‌ها و معلمان یاد بگیرید - هر کسی که انگلیسی صحبت می‌کند می‌تواند به شما در تمرین کمک کند‌. تصور کنید غریبه‌ای از شما می‌پرسد که چگونه چیزی را به فارسی بگویید. آیا شما عصبانی می‌شوید؟ نه! احتمالاً خوشحال می‌شوید که کمک کنید. همانطور که بسیاری از افراد انگلیسی زبان از کمک به شما خوشحال خواهند شد. اگر آشنای انگلیسی زبان دارید، چه دوست یا همکار، از این فرصت برای تمرین و یادگیری از او استفاده کنید.

منبع:www.ravaan.co