به گزارش پایگاه خبری نشان :

علت مشکلات اول ازدواج چیست؟

اوایل ازدواج سخت ترین زمان ازدواج در نظر گرفته می‌شود. بیشتر به این دلیل که شما به زندگی به عنوان مجرد برای چندین سال عادت کرده‌اید. بعد از ازدواج همه چیز تغییر می کند. شما وارد زندگی مشترک می شوید و زندگی خود را با یک فرد جدید به اشتراک می‌گذارید، از این رو باید سلیقه، ترجیحات، عادات و سبک زندگی یکدیگر را تنظیم کرده و با آنها سازش کنید. اغلب، همین موضوع می تواند باعث ایجاد موانع اولیه در زندگی و مشکلات اول ازدواج شود.

به خاطر مشکلات سال اول ازدواج این دوران می‌تواند سخت ترین سال باشد، زیرا همراه با تطبیق شما و همسرتان با نقش های جدید و پر از تغییرات و تغییرات است و بعضا روش های آموزش رابطه جنسی به خوبی انجام نشده و زوجین در حال آزمون و خطا هستند!

به گفته محققان، با این حال نحوه مدیریت این دوره سازگاری برای طول عمر ازدواج شما بسیار مهم است.

تحقیقات جدیدتر نشان می‌دهد که تازه ازدواج کرده‌ها ممکن است به دلیل انتظارات غیرواقعی یا سطح تجربه‌هایشان در مقایسه با آنچه از ازدواج انتظار داشتند، مستعد نارضایتی باشند. مشکلات اول ازدواج که معمولا رایج هستند، عبارتند از:

  • بحث‌های کوچک
  • مقایسه میزان وفاداری
  • ناامیدی از ازدواج
  • مسئولیت های خانه
  • نقش های رابطه
  • مشکلات رابطه جنسی

مشکلات اول ازدواج چه هستند؟

DisWjdymb1gp

درک مشکلات مختلف که ممکن است در سال اول ازدواج خود با آن مواجه شوید می‌تواند در مدیریت آنها به شما و همسرتان کمک کند. در ادامه به چند مورد از مشکلات اول ازدواج و مدیریت آنها می‌پردازیم.

1. بحران هویت از مشکلات سال اول ازدواج است

ازدواج باعث تغییر هویت می‌شود. این یک انتقال در زندگی شما از مجردی به یک تیم دو نفره است. ممکن است مسئولیت‌های شما در محل کار و خانه تغییر کند و ایجاد تعادل بین خانواده و کار برای شما دشوار باشد. با این حال، یک رابطه پایدار که مبتنی بر اعتماد و حمایت است می‌تواند به شما در غلبه بر این بحران کمک کند.

2. مشکلات جنسی

سال اول ازدواج اغلب با خود مجموعه ای از مشکلات های عاطفی و فیزیکی از جمله موارد مربوط به صمیمیت و رابطه جنسی را به همراه دارد. زوج‌ها ممکن است در این دوره با مشکلات جنسی مختلفی روبرو شوند. عواملی مانند انتظارات متفاوت، موانع ارتباطی، استرس ناشی از تأثیرات خارجی و ناامنی های شخصی می‌توانند باعث مشکلات جنسی شوند.

انتظارات جنسی متفاوت، فانتزی های گوناگون و عدم شناخت دقیق باعث میشود زوجین سختی های را متحمل شوند. در این شرایط میتوانید برای آموزش سکس تراپی آنلاین متنی و تلفنی از مشاوره اختلال جنسیتی ویکی روان استفاده کنید که مشابه سایت psychologytoday بوده و بهترین راهکار برای حل مشکلات زناشویی اول ازدواج در کشورمان ایران است.

3. از دست دادن استقلال

ازدواج پس از سال‌ها مستقل بودن می‌تواند برای خیلی‌ها دشوار باشد. ازدواج نیاز به درک و فداکاری دارد. آزادی ای که زمانی برای انجام کارها داشتید، چه از نظر مالی و چه از نظر اجتماعی، بدون پاسخگویی به فرد دیگری، ممکن است پس از ازدواج تغییر کند. از مدیریت مالی خانه گرفته تا مراقبت از اعضای خانواده، هر دوی شما به یک اندازه مسئول همه چیز هستید و برای عده ای این از مشکلات اوایل ازدواج است.

4. مسائل مالی

مسائل مالی یکی از سخت ترین چیزها در یک رابطه است. در اوایل ازدواج خود، باید عادات مالی و خرج کردن خود را طوری تنظیم کنید که برای شما و همسرتان مناسب باشد، و این اغلب کاری دشوار است. ممکن است در مورد پول و پس انداز ایده های متفاوتی نسبت به شریک زندگی خود داشته باشید. درک نیازهای خود و برنامه ریزی برای آینده مالی شما در هر رابطه ای حیاتی است.

5. تعارضات و درگیری‌ها

تعارضات ممکن است حتی از مسائل پیش پا افتاده مانند گذاشتن صندلی یا لباس های خشک داخل ماشین لباسشویی به وجود بیاید.

طولانی شدن چنین مشاجرات کوچک بی جهت به زندگی زناشویی شما لطمه می زند.

لجاجت، غرور و منیت در چنین مواقعی فاجعه است. هر دوی شما باید حد تعادلی پیدا کنید و با یکدیگر کنار بیایید. ارتباط موثر تنها راه خروج شما از این بحران است.

در مقابل مشکلات اول ازدواج چه کاری باید انجام داد؟

zUcJ6wPIa2zB

خبر خوب این است که مشکلات اول ازدواج برای همیشه دوام نمی‌آورد. زوج‌ها آرام می‌گیرند و به ازدواج عادت می‌کنند و بیشتر آنها سال‌های راحت‌تر را پس از آن را سپری می‌کنند.

اگر در سال اول ازدواج زندگی خود با مشکل مواجه هستید، بدانید که تنها نیستید و اکثر زوج ها این مسائل را تجربه می‌کنند.

اما راهکار برای حل مشکلات زن و شوهر اول ازدواج چیست؟

1. ارتباط موثر داشته باشید

برای حل مشکلات در سال اول ازدواج، بهترین کار این است که با همسرتان صحبتی آزاد و صادقانه داشته باشید، بدون سرزنش درباره نگرانی هایتان. شما می‌توانید با گفتن چیزی مانند "من فکر می کنم ما هر دو در تلاش هستیم تا خود را با ازدواج تطبیق دهیم" شروع کنید.

از آنجا، می‌توانید بفهمید که چه گزینه هایی برای حمایت از ازدواج ممکن است برای هر دوی شما مناسب باشد. این روش‌ها می‌تواند اختصاص زمانی برای خواندن و بحث در مورد کتاب های خودیاری، جستجوی راهنمایی از یک متخصص یا سایر منابع مورد اعتماد، ثبت نام در کلاس‌های ازدواج، یا زوج درمانی باشد.

2. از سرزنش شریک زندگی خود بپرهیزید

سرزنش فقط باعث تشدید مشکلات شما و شریک زندگیتان می شود. در عوض، درباره آنچه احساس می‌کنید اتفاق می‌افتد و اینکه چگونه می‌توانید به عنوان یک زوج برای پر کردن شکاف با یکدیگر همکاری کنید، صحبت کنید.

3. تنظیم انتظارات

این مورد برای حل مشکلات زناشویی اول ازدواج بسیار مناسب است. یعنی انتظارات واقع بینانه داشته باشید.

توقعات نادرست می تواند رابطه شما را بدتر کند، برای مثال اگر از شریک زندگی خود انتظار داشته باشید که به آنچه در فیلم های عاشقانه می بینید عمل کند. به خود و شریک زندگی خود زمان بدهید تا سازگار شوید.

ازدواج برای هر دوی شما تازگی دارد، بنابراین مهم است که هنگام تطبیق با نقش ها و مسئولیت های جدید خود، صبر داشته باشید.

به یاد داشته باشید که می توانید به رشد شریک خود کمک کنید، اما نمی توانید شخصیت او را تغییر دهید. در حالی که نمی توانید شریک زندگی خود را تغییر دهید، می توانید واکنش ها و پاسخ های خود را تغییر دهید، این موضوع ممکن است باعث شود همسرتان بخواهد واکنش های خود را بازبینی کند.

4. احترام به همسر

برای شریک زندگی خود ارزش قائل باشید او را دست پایین نگیرید. تلاش برای گفتن "متشکرم" و نشان دادن قدردانی می تواند کمک زیادی به ایجاد احساس خوب در مورد خود و رابطه شما به شریک زندگی شما کند.

زمان با کیفیتی را با هم بگذرانید و برای یکدیگر زمان اختصاص دهید. لذت بردن از با هم بودن می‌تواند به تقویت پیوند شما، ایجاد صمیمیت و ایجاد خاطرات ارزشمند در ازدواج شما کمک کند. اگر نیاز به صحبت با مشاور روانشناس دارید میتوانید به سایت مشاوره روانشناسی آنلاین و تلفنی ویکی روان مراجعه کنید یا با شماره 02191099110 تماس بگیرید.