به گزارش پایگاه خبری نشان :

 از زمان تأسیس شرکت مدیران‌خودرو، برنامه این شرکت تولید و مونتاژ محصولات کمپانی چری بوده است که با تولید خودروهای MVM تا سال‌ها این هدف را دنبال می‌کردند. به‌تدریج سیاست شرکت تغییر کرد و واردات خودرو در دستور کار مدیران‌‌خودرو قرار گرفت. بعد از استقبال مردم از چری آریزو ۵، شرکت مدیران‌خودرو شاسی‌بلندهای چری را وارد بازار خودروی ایران کرد. با استقبال از چری تیگو ۵، چری تیگو ۷ اکسلنت به‌عنوان شاسی‌بلندی لوکس و لاکچری به بازار ایران معرفی شد. ولی آیا این خودرو درحقیقت خودرویی لاکچری و لوکس است؟

تحولی بزرگ

چری که یکی از شرکت‌های موفق خودروسازی در چین است، با استخدام تیم‌های حرفه‌ای در زمینه طراحی و عملکرد فنی به‌تدریج خود را از دام کپی‌کاری رها کرد. این روند به‌منظور حفظ بازار جهانی و جذب هرچه بیشتر نظر مشتری‌هایی از جای‌جای جهان صورت گرفت. چری تیگو ۷ یکی از بهترین شواهد این تلاش است؛ با بررسی دقیق آن، پیشرفت آشکار این کمپانی در زمینه تولید خودروهایی لوکس با کم‌ترین کپی ظاهری از خودروهای دیگر و با کیفیت فنی مطلوب را می‌توان مشاهده کرد. این کیفیت البته در طراحی داخلی و متریال به‌کاررفته در کابین نیز محسوس است.

تیپ‌ها و مدل‌های مختلف

چری برای طراحی و تولید تیگو ۷ اکسلنت سرمایه‌گذاری سنگینی را انجام داد تا بتواند این پرچم‌دار خود را در کورس رقابت نگه دارد. تیگو ۷ نسبت به تیگو ۵ طراحی ظاهری جوان‌پسند و زیباتری دارد. در آبان سال ۱۳۹۶، شرکت مدیران‌خودرو نسخه فیس‌لیفت تیگو ۷ اکسلنت را معرفی کرد که در این نسخه تغییراتی در قسمت ظاهری و کابین خودرو داده شده است.

IE تیگو ۷ نیز ورودی ۹۸ این خودرو به بازار است که تنها تفاوت ظاهری آن با تیپ اکسلنت در رینگ‌ها ۱۰ پره خلاصه می‌شود که جایگزین رینگ‌های ۵ پره مدل اکسلنت شده‌اند. همچنین در داخل کابین این تیپ شاهد تغییر در سیستم صوتی، کاهش صدای نفوذی موتور، اضافه‌شدن EPB و حذف ترمز دستی، اتوهلد، پورت USB برای ردیف عقب، کنترل سرعت در سرازیری، روکش جدید صندلی‌ها با رنگ موکا، روکش جدید از جنس فوم نرم برای بالای داشبورد، روکش جدید رودری‌ها، طراحی جدید کنسول وسط و جادستی کنسول هستیم. این تیپ‌ها در بخش فنی و خصوصیات پیشرانه و جعبه‌دنده و همچنین عملکرد سیستم تعلیق و هندلینگ با یکدیگر تفاوتی ندارند. منبع:  چری تیگو 7 دیوار

امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی

این خودرو نمایشگر ۹ اینچی برای پخش صدا و تصویر با ۲ ورودی USB برای شارژ و ارتباط با تلفن همراه، امکان مکالمه تلفنی برای سرنشینان از طریق بلوتوث، کنترل سیستم تهویه‌مطبوع و پخش دوربین عقب در نظر گرفته شده است. همچنین روی فرمان دکمه‌های کنترل صدا، کروز کنترل و سایر ادوات فنی خودرو قرار گرفته است.

سانروف حالت پاناروما و یک متر طول دارد. فضای صندلی‌ها برای سرنشینان بسیار مناسب طراحی شده و فاصله صندلی‌های عقب تا ردیف جلو ۷۲ سانتی‌متر تا ۹۷ سانتی‌متر است. صندوق‌عقب هم با حجم ۴۱۴ لیتر فضای بسیار خوبی را فراهم می‌کند. ۶ کیسه هوا در قسمت جلو و بخش‌های کناری تعبیه شده است و ایمنی سرنشینان را تأمین می‌کند.

ویژگی‌های منفی و مثبت

با قرارگرفتن دوربینی ۳۶۰ درجه و ۸ سنسور در اطراف خودرو، فاصله آن با هر جسم خارجی اندازه‌گیری و با هشدار به راننده، مانع بروز حوادث می‌شود. سیستم استارت دکمه‌ای و حذف ترمز دستی سنتی و جایگزین‌کردن پارک الکترونیکی از قابلیت‌های مثبت تیگو ۷ اکسلنت است. مصرف سوخت این کلاس چری ۶٫۳ لیتر است و می‌تواند استاندارد آلایندگی یورو ۵ را نیز کسب کند. سیستم تعلیق خوب و فرمان‌پذیری و سواری مطلوب چری تیگو ۷ اکسلنت این خودرو را تبدیل به انتخابی مناسب برای سواری شهری کرده است.

نداشتن تکنولوژی ترمز اضطراری خودکار که لازمه خودروهایی در این کلاس قیمت و طراحی است، از جمله نکات منفی تیگو ۷ اکسلنت محسوب می‌شود. نداشتن سیستم ۲ دیفرانسیل باعث می‌شود توانایی تیگو ۷ اکسلنت در مسیرهای جاده‌ای کم شود. یک نکته منفی دیگر کوچک‌شدن شیشه عقب است که باعث کاهش دید راننده می‌شود. قیمت مدل‌های مختلف صفر و کارکرده چری تیگو ۷ را درhttps://divar.ir/car/prices بررسی کنید.