به گزارش پایگاه خبری نشان :

گروه تولیدی سومیتومو یکی از شرکتهای بزرگ تولید کننده لاستیک و سایر محصولات لاستیکی در کشور ژاپن می باشد. از جمله محصولات این شرکت ژاپنی می توان به لاستیک ماشین, توپ تنیس و توپ گلف اشاره کرد که این محصولات مخصوصا لاستیک سومیتومو در کشور ما ایران نیز وجود دارند. از اینرو در ادامه این مطلب قصد داریم تا به معرفی کوچکی از این برند لاستیک بپردازیم تا در زمان خرید لاستیک اطلاعات کافی در ارتباط با این برند لاستیک داشته باشید.

در ارتباط با تاریخ تاسیس این گروه لاستیک سازی باید اشاره کرد, که در ابتدا شرکت سومیتومو در سال 1909 میلادی از طریق سرمایه گذاری بروی شرکت دانلوپ ژاپن که از زیرمجموعه های برند بزرگ دانلوپ در آن زمان بود فعالیت رسمی خود را آغاز نمود. از این تاریخ تا سال 1963 میلادی شرکت سومیتومو و دانلوپ همکاری خود را با یکدیگر ادامه دادند تا اینکه در همین سال گروه سومیتومو کنترل کامل برند دانلوپ ژاپن را در اختیار گرفت و نام آن را به گروه لاستیک سازی سومیتومو تغییر داد.

22

لازم بذکر است که برند دانلوپ یکی از معتبرترین برندهای لاستیک در دنیا می باشد که مبدا آن کشور انگلستان می باشد, اما در طول زمان این برند به تولید کنندگان مختلف لاستیک در سرتاسر دنیا از جمله سومیتومو فروخته شد.

پس از این تاریخ رفته رفته گروه سومیتومو مالکیت برند دانلوپ را سعی کرد که در سرتاسر دنیا از آن خود کند که در این راه تا حدودی نیز موفق هم بود. از سال 1997 تا سال 2014 میلادی سومیتومو به همراه گروه لاستیک سازی گودیر وظیفه تامین لاستیک دانلوپ در کشور آمریکا را برعهده گرفتند که البته از سال 2014 میلادی این همکاری به پایان رسید و هر کدام بطور جداگانه این برند را در آمریکا تولید می کنند.

لازم است که بدانید که گروه لاستیک سازی سومیتومو دارای کارخانه های تولیدی مختلف از آسیا تا اروپا و آمریکا می باشد, که هر کدام از این واحدها وظیفه تامین لاستیک برای کشورهای مختلف دنیا را دارند.

در حال حاضر گروه لاستیک سازی سومیتومو لاستیکهای خود را با چهار برند مختلف به نام های لاستیک سومیتومو, لاستیک دانلوپ, لاستیک فالکن و لاستیک اوتسو تولید و روانه بازار می کند که تمامی این برند لاستیک ها در کشور ما ایران نیز وجود دارند.

222

بطور کلی لاستیکهای سومیتومو موجود در کشور ما ایران در کشور ژاپن تولید و به کشور ما وارد می شود که همگی آنها از کیفیت خوبی برخوردار می باشند و فقط لاستیک اوتسو در کشور تایلند تولید و به کشور ما وارد می شود.

حال اگر قصد خرید لاستیک دارید و با این چهار برند لاستیک مواجه شدید, بدانید که همگی آنها زیرمجموعه گروه لاستیک سازی سومیتومو ژاپن می باشند و از کیفیت خوبی برخوردار می باشند. در پایان از شما دعوت می کنیم تا جهت مشاهده قیمت روز لاستیک های ژاپنی نظیر لاستیک سومیتومو, دانلوپ و فالکن به فروشگاه رینگ و لاستیک تهران تایر مراجعه نمائید. فروشگاه تهران تایر علاوه بر عرضه انواع لاستیکهای ایرانی و خارجی, خدمات تعویض و بالانس لاستیک را در محل فروشگاه انجام می دهد.