به گزارش پایگاه خبری نشان :

به گزارش شهرآرانیوز، مشاهدات میدانی نشان می‌دهد هر کیلوگرم موز در مغازه‌های سطح شهر با قیمت ۹۸ هزار تومان فروخته می‌شود.

در همین رابطه مصطفی دارایی‌نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان تهران، اظهار کرد: قیمت موز در میادین میوه و تره‌بار به ۷۸ هزار تومان رسیده است.

به گفته وی علت افزایش قیمت موز کاهش واردات موز سبز از کشور‌های مبدأ مانند فیلیپین، هند و اکوادور به دلیل تعطیلات عید فطر بوده و آن‌چیزی که در مغازه‌های سطح شهر فروخته می‌شود از باقی‌مانده موجودی سردخانه‌ها است.

دارایی‌نژاد با تاکید بر اینکه ثبت سفارش موز انجام شده است، افزود: انتظار داریم از روز شنبه به‌دلیل از سرگیری واردات قیمت موز کاهش یابد و به ۷۰ هزارتومان برسد.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در ادامه به افت قیمت نوبرانه‌های بهاری اشاره و اظهار کرد: گوجه‌سبز از ۶۰ هزار تومان تا ۱۲۰ هزار تومان، توت‌فرنگی دلند از ۷۰ تا ۷۵ هزار تومان، توت‌فرنگی بهنمیر از ۸۵ تا ۹۰ هزار تومان در میادین میوه و تره‌بار فروخته می‌شود.

به گفته وی همچنین هندوانه با ۶۰ درصد کاهش قیمت، از ۲۵ هزارتومان به ۶ تا ۸ هزارتومان رسیده است.

دارایی‌نژاد همچنین به افت قیمت سایر صیفی‌جات اشاره کرد و افزود: هر کیلوگرم ملون ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان و هر کیلوگرم طالبی از ۲۰ تا ۲۷ هزار تومان در میایدن میوه و تره‌بار به فروش می‌رسد.