به گزارش پایگاه خبری نشان :

لوازم جانبی خودرو

اگر خودرویی لوکس و گران‌قیمت دارید می‌دانید که نگهداری از این وسایل نقلیه نیز به اندازه هزینه‌ای که جهت خریدشان پرداخته‌اید دشوار است. منظور این است که شما نمی‌توانید به راحتی راننده یک خودروی لوکس باشید، اما در نظر نگیرید که خودروهای جدید به همان میزان که امکانات و قابلیت‌های بهتر و بروزتری دارند، نیاز به نگهداری و رسیدگی بهتری نیز دارند. پس نیاز به خرید و نصب لوازم جانبی خودرو و آپشن خودرو همیشگی است.

اهمیت خرید و نصب لوازم جانبی خودرو

 نصب برخی از لوازم جانبی خودرو مانند نصب دیلایت ، نصب آینه تاشو برقی و خرید کیلس استارت از اهمیت بالایی برخوردار است، چراکه این محصولات همپای لوازم یدکی در خودروی شما کاربرد خواهند داشت. این دسته از لوازم جانبی و آپشن عملکرد خودروی لوکس را بهبود می‌بخشند، از طرفی می‌توانید در کنار امنیت و زیبایی خودرو یک رانندگی حرفه‌ای را تجربه کنید.

لوازم جانبی خودرو از چند جهت می‌تواند برای راننده و خودرو فایده داشته باشد:

 • راحتی و آرامش بیشتری در رانندگی برای صاحب خودرو به‌همراه خواهند داشت.
 • در حین رانندگی شما آرامش خاطر بیشتری خواهید داشت و از قابلیت‌های بروز و واکنش‌های بموقع خودروی خود مطمئن خواهید بود.
 • زیبایی و جذابیت خودرو را افزایش می‌دهند.
 • به راحت شدن فرآیند رانندگی کمک می‌کنند.
 • ایمنی خودرو را افزایش می‌دهند.
 • ایمنی راننده و سرنشینان خود را افزایش می‌دهند.
 • می‌توانید با استفاده از خودروی شخصی فول آپشن به سفر بروید و نیاز به استفاده از وسایل نقلیه عمومی و مسافرتی نخواهد بود.

44

لوازم جانبی که در خودروهای لوکس خیلی مهم هستند

برخی از خودروهای لوکس ممکن است چندین آپشن فوق‌العاده داشته باشند. اما از برخی معدود آپشن‌های فوق‌العاده کاربردی محروم باشند، بنابراین شما باید خودتان جهت خرید و نصب آن‌ها اقدام کنید. برای اینکه به سیستم فابریکی خودروی شما آسیب وارد نشود و محصولات جانبی به صورت فابریکی روی خودرو لوکس نصب شوند، حتما باید از یک نماینده فروش و نصب معتبر خدمات دریافت کنید.

مراکز خدمات فروش و نصب لوازم جانبی مثل شهراب آپشن که سابقه کاری چندین ساله در این زمینه دارند، بهترین و مورد اعتمادترین گزینه خواهد بود. لوازم جانبی مانند دیلایت ، سنسور دنده عقب و کیلس استارتر حتما باید توسط کسی نصب شود که از مهارت و تخصص کافی برخوردار باشد.

لوازم جانبی با کاربرد افزایش ایمنی و راحتی رانندگی

برخی از لوازم جانبی تنها جنبه محافظتی برای خودرو دارند و برخی راحتی و ایمنی در داخل خودرو را افزایش می‌دهند و تک کاربردی هستند. اما دسته‌ای از آپشن‌ خودرو که غالبا بصورت فابریکی روی خودروها نصب می‌شوند کاربردهای چندگانه دارند. این آپشن‌ها در عین حال که راحتی در رانندگی را به همراه دارند، سبب افزایش ایمنی خودرو و سلامت جان راننده و حتی عابرین و دیگر خودروهای در حال تردد در جاده می‌شوند.

آپشن‌ خودرو مانند دیلایت ، سنسور دنده عقب و کیلس استارتر محصولاتی با قابلیت‌های چندگانه هستند. اگر خودروی لوکس شما چنین آپشن‌هایی ندارد می‌توانید آن‌ها را بصورت جداگانه کاملا مشابه محصول فابریکی روی خودروی خود نصب نمایید.

ضرورت استفاده از چراغ دیلایت در خودروی لوکس

اغلب خودروهای لوکس امروز از آپشن چراغ دیلایت برخوردار هستند، حتما این آپشن را بارها روی خودروهای لوکس دیدید اما احتمالا دلیل استفاده از آن را نمی‌دانید، یا اینکه فکر می‌کنید راننده در حال خودنمایی است. چراغی که در روز روشن است چه کاربردی می‌تواند برای خودرو داشته باشد؟

444

دیلایت چیست؟

دیلایت یا چراغ روشنایی در روز محصول جانبی نصب شده در خودروهای لوکس است که با هدف افزایش سطح ایمنی خودرو، راننده و عابرین و خودروهای حاضر در جاده روی خودروها نصب می‌شود. بصورت کلی هدف و فلسفه استفاده از چراغ دیلایت حفظ ایمنی است. این محصول از زمان استفاده از خودروها توانسته نقش مهمی در کاهش آمار تصادفات ایفا کند.

نحوه نصب آن بر روی خودروهای فاقد آپشن دیلایت از اهمیت بالایی برخوردار است تا در سیستم برق خودرو تداخلی ایجاد نکند. با مراجعه به مراکز فروش و نصب لوازم جانبی همچون شهراب آپشن می‌توانید مطمئن باشید که آپشن دیلایت به بهترین شکل و با عملکرد مشابه محصول فابریکی روی خودرو شما نصب خواهد شد.

آیا دیلایت یک محصول تزئینی است؟

جالب است بدانید که برخلاف ظاهرش اصلا نمی‌توان دیلایت را یک محصول با جنبه تزئینی و زیبایی معرفی کنیم، چراکه از همان ابتدا این آپشن برای افزایش ایمنی رانندگی مورد استفاده قرار گرفته است.اولین بار دیلایت روی دوچرخه‌ها نصب شد تا آمار تصادفات دوچرخه سواران با عابرین و خودروها کاهش پیدا کند.

از این رو با مشاهده تاثیر خوب آن برخی از خودروسازی‌ها تصمیم گرفتند که برای افزایش ایمنی تولیدات خود و ارتقای سطح ایمنی مصرف کنندگان خود از دیلایت استفاده کنند. این آپشن بصورت ویژه برای مناطقی که از آب و هوایی مه آلود برخوردار بودند اهمیت بالایی پیدا کرد، به همین علت است که امروز بیشتر خودروها این آپشن را دارند.

نوع چراغ دیلایت

چراغ دیلایت از چراغ زنون تهیه می‌شود و عملکرد آن بصورت نور بالاست، بنابراین خودرو هنگام عبور نظر عابرین و دیگر راننده‌ها را به سرعت به خود جلب می‌کند و احتمال و ریسک بروز تصادف تقریبا به صفر می‌رسد.

زمانی که شما در جاده‌ها و مسیرهای مه آلود و ابری هستید، استفاده از چراغ خودرو چندان اثری نخواهد داشت و نمی‌تواند سایرین را از حضور شما مطلع کند، بنابراین شانس بروز تصادف افزایش پیدا می‌کند.

با روشنایی خودکار چراغ دیلایت هنگام رانندگی روز و شب می‌توانید مطمئن باشید که دیگر راننده‌ها و عابرین در مسیر رانندگی شما قرار نمی‌گیرند و تصادفی بروز نمی‌کند. البته بزرگترین مزیت این آپشن را می‌توان کاهش مرگ و میر‌های جاده‌ای دانست.

 البته بخاطر داشته باشید که شما نمی‌توانید در هنگام رانندگی شب بصورت عادی از چراغ دیلایت استفاده کنید، چون شدت نور آن بالاست و ممکن است در روند رانندگی دیگر افراد اختلال ایجاد کند، چراکه چشم را می‌آزارد.

چراغ دیلایت یکی از کم مصرف‌ترین آپشن‌های خودروی شماست و انرژی کمی از باتری می‌گیرد. دیلایت همراه با استارت خودرو روشن می‌شود و همراه با خاموش کردن خودرو متوقف. اما ویژگی‌ مثبتش این است که مصرف برق بسیار پایینی دارد و اصلا به باتری خودرو فشار وارد نمی‌کند.

4444

تکنولوژی چراغ دیلایت چیست

 • تکنولوژی طراحی و ساخت چراغ دیلایت از چراغ‌های ال ای دی است.
 • چراغ‌های ال ای دی بسیار کم مصرف هستند و پس از خاموشی خودرو کاملا متوقف می‌شوند.
 • مطابق با نوع خودروها انواع گوناگونی دارد. بنابراین اگر خودروی شما دارای دیلایت نباشد می‌توانید آن را بصورت مجزا نصب نمایید.
 • ال ای دی‌های موجود در دیلایت از قدرت نوردهی بالایی برخوردارند و اصلا نباید بعنوان چراغ دید در شب مورد استفاده قرار بگیرند.
 • این چراغ هم ظاهر خودرو را جذاب می‌کند و هم ایمنی راننده، خودرو و عابرین را افزیش می‌دهد.
 • این محصول کاملا ضد آب است. اگر خودروی شما فاقددیلایت است نگران ورود رطوبت داخل قطعه نصب شده نباشید، چراکه از برابر رطوبت و آب کاملا مقاوم است.
 • بسیار منعطف است و ممکن است بسته به مدل دیلایت چراغ‌ها بتوانند در چند حالت عملکرد داشته باشند، که بخاطر حالت ژله‌ای چراغ‌های ال ای دی است.

آیا دیلایت همیشه باید روشن باشد؟

معمولا در طول روز چراغ دیلایت پس از استارت زدن روشن می‌شود. شما ‌می‌توانید این محصول را با دست و بصورت جداگانه خاموش کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای نصب این محصول از مراکز خدمات فروش و نصب لوازم جانبی با سابقه و تخصص همچون شهراب آپشن استفاده کنید تا از انجام صحیح نصب محصول اطمینان حاصل نمایید.