به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

با آنکه اشخاص دارای تابعیت ایرانی سال هاست که مجاز به ثبت نام در لاتاری آمریکا هستند و تاکنون سفارت آمریکا ممنوعیتی برای ایرانیان در این زمینه اعلام نکرده است، اما با توجه به تنش های سیاسی بین این دو کشور برخی معتقدند که این موضوع غیر قابل پیش بینی بوده و همیشه این احتمال وجود دارد که سال جاری آخرین سال مجاز بودن ثبت نام برای ایرانیان باشد. به همین دلیل است که بسیاری از ایرانیان هر ساله در این قرعه کشی ثبت نام میکنند تا از شانس خود برای اخذ اقامت و زندگی در آمریکا سرزمین فرصت ها استفاده کنند. در این مقاله به این سوال مهم و دیگر سوالات چالش برانگیز درباره لاتاری 2023 میپردازیم .

جهت ثبت نام لاتاری 2023 با ارزان ترین قیمت کلیک کنید.

 

لاتاری چیست؟

لاتاری کلمه انگلیسی به معنای قرعه کشی است و معروف ترین لاتاری دنیا قرعه کشی تنوع نژادی آمریکا میباشد که همانطور که از اسمش پیداست حضور مردمی از همه کشورها و نژادها در آمریکا را تضمین میکند. قبل از مطالعه این مقاله کاربردی، پیشنهاد می کنیم که این بلاگ را بخوانید: همه چیز درمورد ثبت نام لاتاری 2023

 

مزایای برنده شدن در لاتاری آمریکا چیست؟

برنده لاتاری موفق به دریافت گرین کارد یا همان کارت سبز آمریکا میشود که به شخص مزایایی شبیه به شهروندان آمریکایی میدهد. مزایایی از جمله:

 

 • اجازه اقامت و زندگی در کلیه ایالات آمریکا تحت حمایت قوانین و دولت این کشور
 • اجازه آوردن همسر و بچه ها های زیر ۲۱ سال خود به آمریکا
 •  کوتاه ترین پروسه و آسان ترین روش مهاجرت دایمی
 • شهروند شدن و دریافت پاسپورت آمریکا پس از پنج سال
 • اجازه تحصیل برنده لاتاری و خانواده وی با هزینه کمتر در تمام ایالت های آمریکا .( دانشگاه های آمریکا عمدتا هزینه تحصیل بسیار کمتری از دانشجویان دارای اقامت آن کشور دریافت میکنند)
 • اجازه کار برای شخص برنده و اعضای خانواده وی در آمریکا
 • برخورداری از شماره ملی ( که برای افرادی که پیش از بازنشستگی دارای ۱۰ سال سابقه کار در آمریکا باشند به همراه برخورداری از مزایای بازنشستگی خواهد بود.)
 • اجازه اسپانسر شدن (دارنده ‌ی کارت سبز آمریکا می تواند اسپانسر افراد دیگر شود.)
 • اجازه سفرهای متعدد به ایران (با وجود آنکه مهاجران ایرانی که از راه های دیگر به امریکا مهاجرت کرده اند مشکلات متعددی در رفت و آمد به ایران دارند، فرد دارای گرین کارت آمریکا میتواند بدون هیچ مشکلی به ایران سفر کند و با همان کارت به آمریکا بازگردد و بدون ویزابه آمریکا رفت و آمد کند.)

 

222

 

ایرانیان تا چه سالی مجاز به ثبت نام در لاتاری آمریکا خواهند بود؟

آنچه که دولت و سفارت آمریکا به عنوان دلیل مجاز یا عدم مجاز بودن توابع کشورهای گوناگون برای شرکت درلاتاری اعلام کرده است طبق نام و فلسفه این قرعه کشی است که قرار است تنوع نژادی امریکا را تامین کند. بدین معنا که تا زمانی که تعداد توابع یک کشور خاص که به این کشور مهاجرت کرده اند از 50000 نفر فراتر نرود تابیعین آن کشور مجاز به ثبت نام در لاتاری خواهند بود و شایعات مربوط به روابط سیاسی نادرست است. با وجود آنکه ثبت نام لاتاری یکی از راحت ترین روش ها برای به دست آوردن گرین کارت آمریکا مخصوصا برای ایرانیان است و استقبال فراوانی از آن میشود،  تعداد ایرانیان مهاجر به امریکا تا امروز از حد تعیین شده عبور نکرده و همچنان شانس برای برنده شدن وجود دارد.

 

 

تحصیلات دانشگاهی چه تاثیری در شانس برنده شدن در لاتاری 2023 دارد؟

بسیاری از افراد تصور میکنند که داشتن تحصیلات عالی و یا مدرک بین المللی زبان انگلیسی در میزان شانس برنده شدن در لاتاری تاثیر دارد اما اینچنین نیست. این یک قرعه کشی است که در صورت داشتن حداقل شروط لازم و ثبت نام موفق در سایت، میزان شانس برنده شدن برای همه ثبت نام کنندگان یکسان بوده و هیچ تفاوتی بین آنها وجود نخواهد داشت. اما نکته مهم در این موضوع این است که پس از برنده شدن اگر تحصیلات عالیه و یا مدرک زبان بین المللی داشته باشید به هنگام مصاحبه احتمال پذیرفته شما توسط افسر کنسولی سفارت بسیار بیشتر خواهد بود.

خبر خوش آنکه شما از زمان ثبت نام در وبسایت تا زمان برنده شدن و مصاحبه سفارت وقت زیادی دارید تا از طریق دوره های موسسات آنلاین زبان بیاموزید. موسسه اساتید آنلاین با ارایه دوره شروع از صفر زبان انگلیسی به شما کمک میکند تا به بهترین نحو و به صورت آنلاین آموزش ببینید. همچنین با برگزاری آزمون آزمایشی به آمادگی شما برای شرکت در آزمون های بین المللی زبان انگلیسی کمک میکند.

 

2222

 

زمان ثبت نام لاتاری 2023 چه تاریخی است؟

صفحه رسمی وبسایت ثبت نام برای لاتاری 2023 طبق معمول سالهای گذشته اوایل ماه اکتبر 2021 باز شده و تا اوایل ماه نوامبر 2021 باز خواهد بود. در این باره مقاله کاربردی همه چیز درمورد ثبت نام لاتاری را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

زمان اعلام نتایج لاتاری 2023   چه تاریخی است؟

نتایج قرعه کشی هر سال در ماه MAY یعنی حدود شش ماه پس از ثبت نام لاتاری اعلام میگردد.

 

تفاوت دستور العمل ثبت نام در لاتاری 2023 نسبت به سالهای گذشته چیست؟

دستورالعمل ثبت نام امسال تفاوت خاصی با سالهای قبل ندارد و همه شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام به قوت خود باقیست.

 

شرایط لازم برای ثبت نام چیست؟

 • مدرک تحصیلی : لازم است که متقلضی در هنگام ثبت نام حداقل مدرک تحصیلی معادل دیپلم امریکا را داشته باشد. از آنجایی مه مدرک دیپلم پس از 12 سال تحصیل به دانش آموزان آمریکایی اعطا میشود. شخص ایرانی نیز باید حداقل 12 سال تحصیل در کارنامه خود داشته باشد.
 • حداقل سن مجاز به ثبت نام: با آنکه امریکا حداقل سنی برای ثبت نام تعیین نکرده، اما شرط داشتن مدرک دیپلم عملا ثبت نام کودکان زیر 18 سال را غیرممکن میکند.
 • سابقه شغلی: متقاضیانی که حداقل دو سال سابقه شغلی (همراه با آموزش) در پنج سال گذشته داشته باشند میتوانند حتی بدون داشتن مدرک تحصیلی نسبت به ثبت نام در لاتاری اقدام کنند. مشاغل مورد قبول در این پروسه در لیست مشاغل خاص اداره کار کشور امریکا قابل جستجوست.

 

مدارک لازم برای ثبت نام چیست؟

 • عکس پرسنلی : عکس دیجیتالی مناسب لاتاری (طبق شرایط تعیین شده در سایت ثبت نام) برای متقاضی و همه اعضای خانواده وی مورد نیاز است.
 • پاسپورت : پاسپورت دارای تاریخ  معتبر برای متقاضی مورد نیاز است ولی در صورت تقاضا برای همسر و فرزند وی، در زمان ثبت نام پاسپورت برای آنها مورد نیاز نیست.
 • فرم ثبت نام لاتاری : این فرم در سایت ثبت نام لاتاری موجود است و متقاضی باید آن را پر کرده و ثبت نماید.

 

 

22222

متاهلین شانس کمتری برای برنده شدن دارند یا بیشتر؟

خبر خوب برای متاهلین این است که آنها میتوانند با دو بار ثبت نام شانس خود برای برنده شدن را دو برابر کنند. بدین صورت که یک بار آقا به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام کند و همسر و فرزندانش را به عنوان همراه در فایل ثبت نام بیاورد و بار دیگر خانم متقاضی اصلی بوده و همسر و فرزندانش به عنوان همراه وارد فرم شوند. با این روش هر کدام از زن یا مرد که برنده شوند کل خانواده قادر به دریافت ویزا خواهند بود.