به گزارش پایگاه خبری نشان :

نوشتن یک لیست برای وعده ناهار تا حد زیادی کمک می کند که هر روز از خود نپرسیم برای ناهار چی بپزم؟ خوشبختانه تنوع غذایی در کشور ما بسیار زیاد است و با مواد غذایی ساده می توان غذاهای جدید و خوشمزه و در عین حال سریع برای ناهار تهیه کرد. قبل از اینکه غذای ناهار خود را انتخاب کنید نگاهی به یخچال و فریزر خود بیاندازید تا ببینید چه موادی در دسترس است و یا دوست دارید از چه مواد غذایی در ناهار خود استفاده کنید. می خواهید طعم کدام یک از مواد غذایی مانند مرغ، گوشت، برنج غالب باشد. آنوقت انتخاب غذا برای ناهار ساده تر می شود. در اینجا 3 غذای ساده برای ناهار آورده شده که می توانید انتخاب کنید.

شنیسل مرغ : یک غذای ساده برای ناهار بدون برنج

غذای ساده

طرز تهیه این غذا بسیار ساده است و شما به سینه مرغ و کمی ادویه و زعفران نیاز دارید. این غذا سریع آماده می شود و اگر کودک خردسال دارید یک انتخاب عالی است. یک غذای بدون برنج و البته پر پروتئین.  برای دیدن طرز تهیه این غذا و چند مورد دیگر از غذا برای ناهار بدون برنج کلیک کنید .

استانبولی پلو : غذای ساده برای ناهار بدون گوشت و مرغ

Mexican-Restaurant-Rice3-2

اگر می خواهید بدون مرغ و گوشت یک غذای ساده و خوشمزه برای ناهار درست کنید استانبولی پلو یک انتخاب خوب است. شما تنها به برنج، سیب زمینی، گوجه فرنگی نیاز دارید. سیب زمینی گوجه پیاز را نگینی خورد کرده و تفت بدهید سپس رب یا گوجه رنده شده را اضافه کنید. استانبولی پلو را می توان به صورت دمی با آبکش درست کرد. 

کشک بادمجان یک غذای ساده برای ناهار با بادمجان

غذای ساده

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که عاشق طعم بادمجان هستند پیشنهاد می کنیم یک غذا با بادمجان درست کنید. تنوع غذاهایی که می توان با بادمجان درست کرد بسیار زیاد است. 

طرز تهیه کشک بادمجان :

1. ابتدا پیازها را خلالی خرد کرده و سرخ کنید، بعد از اینکه کمی طلایی شدند، سیر را اضافه کرده و بهمراه زردچوبه و نمک کمی تفت دهید.

2.  بعد از شستن بادمجان ها و برش آنها بصورت طولی، انها شسته و نمک می زنیم. برای جلوگیری از تلخ شدن بادمجان ها در این مرحله به انها نمک می زنیم و بعد از گذشت نیم ساعت انها را آبکشی می کنیم.

3. در این مرحله از طرز تهیه کشک بادمجان مجلسی خوشمزه، بادمجان ها را کبابی می کنیم. ( برای مجلسی تر شدن کشک بادمجان می توانید بادمجان را سرخ کنید)

4. حالا بعد از کباب کردن بادمجان ها، آنها را به مخلوط سیر و پیاز اضافه می کنیم و با گوشکوب له می کنیم و به خوبی باهم ترکیب می کنیم.

5.  در این مرحله نعنا را سرخ می کنیم و با گردو به سایر مواد اضافه می کنیم .

6.  در اخرین مرحله از دستور کشک بادمجان مجلسی با گردو، کشک را با کمتر از نصف لیوان اب سرد مخلوط کرده و روی بادمجان ها میریزیم.

7.  بعد از کمی حرارت دیدن و غلیظ شدن مواد، کشک بادمجان شما آماده است و میتوانید داخل ظرف مخصوص ریخته و با پیازو نعنا داغ و گردو و یا کمی گوشت چرخکرده آنرا تزئین کنید.

برای دیدن دستور پخت دیگر غذاهای شمالی با بادمجان که بسیار خوشمزه و پرطرفدار هستند کلیک کنید غذاهایی مثل:

خورشت شش‌انداز بادمجان 

خورشت ترشه واش

کال کباب

بادمجان شکم پر

دلمه بادمجان

میرزا قاسمی