به گزارش پایگاه خبری نشان :

رنگ پوست پزشک چینی که بر اثر ابتلا به کرونا ویروس جدید تیره و سیاه شده بود، دوباره به حالت عادی  بازگشت. بنا به گزارش‌های منتشر شده، دکتر یی‌وان که در طول فعالیت خود در ماه ژانویه در بیمارستان ووهان چین به کرونا مبتلا شده بود، هفته گذشته بیماری را شکست داد.

پزشکان توضیح دادند که رنگ غیر طبیعی پوست دکتر «یی» ناشی از آنتی بیوتیکی است که وی در طول درمان گرفته است و به گفته سخنگوی این بیمارستان دکتر «هو ویفنگ»، همکار دکتر «یس» که پوست وی نیز تیره شده بود هنوز در بیمارستان است.

u4UnOKBAZvW7

دکتر «یی» و دکتر «هو» ۴۲ ساله، تقریباً چهار ماه پیش هنگام معالجه بیماران در بیمارستان مرکزی ووهان، به کرونا ویروس آلوده شدند. فیلم‌های منتشر شده توسط ایستگاه تلویزیونی پکن این دو پزشک را در بستر بیماری نشان می‌دهد که رنگ پوست آنها از ششم آوریل در بیمارستان توهانجی ووهان تیره شد.

پروفسور «دوان جون»، معاون مدیر گروه پزشکی مراقبتهای ویژه در بیمارستان دوستی چین و ژاپن گفت: تیم پزشکی به پزشکان یی و  هو، داروی پلی میکسین بی (polymyxin B) به عنوان آخرین راه حل در طول درمان استفاده کردند.

LPwmrliTId2q

جان افزود: این دارو باعث ایجاد رنگدانه بیش از حد در بدن پزشکان شد، اما برخلاف تصور قبلی مبنی بر تغییر رنگ پوست پزشکان به دلیل اختلافات هورمونی که باعث آسیب کبدی در هر دو آنها شده بود، این وضعیت به آرامی از بین رفت. 

شایان ذکر است که این دو پزشک با لی‌وینلیانگ، پزشکی که توسط پلیس متهم به راه انداختن کارزار هشدار علیه ویروس شده و سپس در ۷ فوریه بر اثر بیماری درگذشت، همکار بودند./تابناک با تو

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .