به گزارش پایگاه خبری نشان :

به گزارش برنا؛ پدر و مادر عربستانی دو روز بعد از تولد نوزادشان با یک شوک بزرگ مواجه شدند چرا که به جای نوزاد پسر یک نوزاد دختر در بیمارستان به آن ها تحویل داده شد و این اتفاق عجیب شکایت پدرو مادر نوزاد بر علیه کادر بیمارستان را در پی داشت.

"ثلاب الدوسری" شهروند عربستانی که همسرش در یکی از بیمارستان های شهر الجبیل در منطقه شرقی عربستان، پسری به دنیا آورده بود،  دو روز بعد یک نوزاد دختر تحویل گرفت و همین امر وی را به شکایت علیه پرستاران بیمارستان واداشت.

او می گوید:بعد از آن که متوجه شدیم اشتباه رخ داده به بخش پرستاری و سپس مدیریت بیمارستان شکایت کردیم زیرا این اهمال ممکن بود به یک فاجعه واقعی منجر شود.

این شهروند عربستانی می افزاید:مدیریت بیمارستان ضمن جبران اشتباه و تحویل فرزند این خانواده به آن ها، به دلیل ترس و نگرانی ایجاد شده از ایشان عذرخواهی کرده است.

مدیریت بیمارستان تاکید کرده است که این اتفاق برای اولین بار رخ داده و برای آن ها درسی شد که در بخش نگهداری از نوزادان دقت بیشتری به خرج دهند.

بیمارستان مذکور علاوه بر تعویض نوزاد به خطای دیگری نیز اعتراف کرده و آن این که با وجود گزارش پزشکی که زایمان طبیعی را برای مادر تجویز کرده بود، او را به بخش جراحی فرستاده و از طریق سزارین فرزندش را به دنیا آورده اند.

سخنگوی مدیریت بهداشت منطقه شرقی عربستان گفته است که این اداره درباره تعویض نوزادان در بیمارستان مذکور تحقیق خواهد کرد. شهروندان عربستانی در اظهار نظرهای خود درباره این خبر در فضای مجازی نوشته اند که این اتفاق بارها در بیمارستان ها و مراکز درمانی عربستان رخ داده است.