به گزارش پایگاه خبری نشان :

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سینما در هفته‌ای که گذشت آرامشی نسبی را تجربه کرد. باز هم جدول فروش فیلم‌ها شبیه هفته‌های گذشته بود و همچنان هیچ فیلمی نتوانست از پس «مطرب» مصطفی کیایی بربیاید. فیلمی کمدی که پس از مدت‌ها توانسته تماشاگران زیادی را به سینماها بکشاند و حالا فروش آن از مرز ۲۰میلیارد تومان هم گذشته است. فیلمی که در دو، سه هفته گذشته ماجرای لمپن خواندن تماشاگرانش توسط مسعود فراستی جنجال‌برانگیز شد. عده‌ای به فراستی تاختند که نمی‌توان تماشاگر سینما را با این صفات نام برد، پرویز پرستویی و مصطفی کیایی هر کدام در مصاحبه‌هایی جداگانه به این منتقد تاختند که باید از مردم بابت این واژه عذرخواهی کند. فراستی اما از موضع خود کوتاه نیامد و گفت مرغش یک پا دارد و حرفش همان است که گفته!

این حرف اما بر فروش این فیلم نتوانست تاثیر منفی بگذارد. مخاطب سینما که بعد از مدت‌ها با یک فیلم کمدی روی پرده روبه‌رو شده بودند، نه تنها «مطرب» را حذف نکردند که دومین کمدی جدول فروش را هم پرفروش کردند. کمدی «چشم و گوش بسته» که تقریبا همزمان با «مطرب» اکران شده، این هفته نیز مانند هفته‌های گذشته در رتبه دوم جدول فروش سینماهای کشور قرار گرفت و توانست فروش کلی خود را به رقم بیش از 6/5میلیارد برساند. امین حیایی و بهرام افشاری بازیگران این فیلم هستند که به کارگردانی فرزاد موتمن ساخته شده است. 

این هفته اما یک فیلم جدید به چرخه اکران اضافه شد. فیلمی درام که از باران کوثری، حامد بهداد، فاطمه معتمدآریا، جواد عزتی، علی شادمان و... به عنوان بازیگران اصلی بهره می‌برد و از چهارشنبه گذشته اکران شده است و باید دید در غوغای استقبال مخاطبان از فیلم‌های کمدی آیا می‌تواند با فضای تراژیکی که دارد تماشاگر را برای دیدن «یک فیلم جان‌دار» به سینما بکشاند؟ با توجه به ترکیب بازیگران این فیلم این موضوع چندان بعید به نظر نمی‌رسد.

انصراف یک فیلم از اکران

اتفاق مهم سینمایی در هفته گذشته انصراف «تیغ و ترمه» از اکران بود. فیلمی که سال گذشته در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و نظرات مثبت و منفی متفاوتی دریافت کرد. آخرین ساخته کیومرث پوراحمد درحالی‌که قرار بود از بیستم آذرماه اکران شود انصراف داد، تا بار دیگر ماجراهای سانسور در نهادی غیر از سازمان سینمایی بر سر زبان‌ها بیفتد. برای انصراف سازندگان این فیلم از اکران دو دلیل گفته شد. اول شرایط نامناسب اکران که به نظر می‌سد به برخی از سینمادارانی برگردد که این فیلم را کم‌فروش تشخیص دادند و برای اکران آن رغبتی نداشتند و دوم آنطور که در برخی رسانه‌ها نوشته شد، تقاضای برخی از نهادها برای بررسی مجدد این فیلم برای در اختیار گذاشتن سالن‌هایشان برای اکران «تیغ و ترمه». اتفاقی که بارها به مشکلی برای اکران بعضی از فیلم‌ها اشاره شده و نهاد حوزه هنری که سالن‌های بسیاری را در سطح کشور در اختیار دارد فیلم‌ها را مطابق با سلیقه خودش اکران می‌کند. باید منتظر ماند و دید در روزهای آینده آیا سازندگان «تیغ و ترمه» دلیل انصراف فیلمشان از اکران را واضح و روشن می‌کنند یا این اتفاق رخ نمی‌دهد.

جدول فروش تغییری نکرد

جدول فروش سینماها به نسبت هفته گذشته تغییر محسوسی را تجربه نکرد و فیلم‌ها با همان ترتیب دو، سه هفته گذشته در جدول فروش قرار گرفتند. «مطرب»، «چشم‌وگوش بسته»، «منطقه پرواز ممنوع» سه فیلم بالای جدول هستند که فاصله‌شان را با دیگر فیلم‌های در حال اکران حفظ کرده‌اند. در هفته‌ای که گذشت ۷۱۵هزار نفر فیلم‌های روی پرده را تماشا کردند که از این تعداد ۲۷۴هزار نفر تهرانی‌ها بودند. 

فروش کل سینماها هم ۷میلیارد و ۲۱۱میلیون تومان بود که سه میلیارد و ۶۰۱میلیون تومان آن را تهرانی‌ها پرداخته بودند. 

«مطرب» بیش از سه میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان از فروش کل را از آنِ خود کرد و «چشم و گوش بسته» با بیش از یک میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان در رتبه دوم جدول جای گرفت و فیلم نوجوانانه «منطقه پرواز ممنوع» هم حدود ۹۰۰میلیون تومان در گیشه سینماها فروش داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .