به گزارش پایگاه خبری نشان :

الهام چرخنده متولد ۱۳۵۷ در تهران بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون و مستندسازاست.الهام چرخنده فعالیت خود را از سال ۱۳۷۵ با بازیگری در فیلم عروسی مهتاب آغاز کرد.الهام چرخنده پیش‌تر به عنوان ترانه‌سرا و خواننده نیز سابقه کاری دارد و یک آلبوم موسیقی نیز ضبط کرده‌است.الهام چرخنده و همسر سابقش در دهه ۱۳۸۰ مجری برنامه ستاره مهاجردر شبکه ماهواره‌ای مهاجر بودند که برنامه‌ای به سبک آمریکن آیدل بود.الهام چرخنده در یکی از سخنرانی‌هایش گفت دوست ندارد که در قطعهٔ هنرمندان، دفن شود پست جدید الهام چرخنده را می توانید در این خبر ملاحظه فرمائید.

الهام چرخنده

تعریف الهام چرخنده از مدیر نمونه

الهام چرخنده با انتشار این عکس نوشت: خانم دکتر مریم کوچکی نژاد افتخار علمی جهان؛

شما الگوی برتر عنوان علمی یک بانوی مسلمان ایرانی هستید. این جایزه و درخشش؛ مبارک قلب بی بی خانم حضرت زهرا سلام الله علیهاست.. الهی بدرخشید تا ابد بربالاترین قله های علمی جهان در حجاب زیبای زهرایی تون ..

خانم دکتر؛ دستمریزاد.

خانم دکتر؛ عزیز دل مایید. خانم دکتر؛ خیر ببینید. خانم دکتر؛ دعای مردم کشورتون بدرقه راهتون.

الهام چرخنده

بیوگرافی الهام چرخنده

الهام چرخنده متولد 4 تیر 1357 در کاشان دانشجوی انصرافی رشته مهندسی معماری می باشد که فعالیت خود را از بازیگری شروع کرد سپس به سمت موسیقی و خوانندگی رفت .

در یک خانواده سنتی با اصالت بختیاری از طایفه هفت لنگ بدنیا آمد و پس از یک ترم تحصیل در دانشگاه انصراف داد و یادگیری طراحی و نقاشی در اصفهان را پی گرفت.

خانم چرخنده از ازدواج اول خود که تاریخ آن اعلام نشده صاحب یک فرزند پسر بنام شایان است که این ازدواج به طلاق و جدایی ختم شد.

الهام چرخنده برای بار دوم در سال 1375 وقتی 18 ساله بود با فرشید نوابی بازیگر 19 ساله ازدواج کرد که ثمره این زندگی هم یک فرزند بنام ارسطو می باشد

با وجود اینکه سال 1392 در سریال پروانه با همسرش فرشید نوابی همبازی بود اما چند هفته بعد و نزدیک عید نوروز همان سال خبر طلاق این دو منتشر شد.در شهریور ماه 1396 الهام چرخنده خبر ازدواج سوم خود را رسانه ای کرد.

بعد از گذشت سه سال مشخص شد ایشان با یک روحانی بنام سید محمد درویشی ازدواج کرده و از آن زمان بخاطر شغل همسرش ساکن کربلای عراق می باشند.

داشتم فکر میکردم این رو پست کنم یا نه ، بعد رسیدم به اینکه بله باید بگم .! باید قدردان باشم . عزیزخانوم مادرم کوچک ترین کاری براشون انجام میدیم، هزار بار قدردانی میکنن . مادرا شبیه مامانشون میشن قشنگ یادمه مادربزرگم هم همین مدلی بودن! منم عجیب دلم میخواد شبیه عزیز خانوم بشم . واقعیت حس میکنم این دنیا محل کاشت و برداشته ! دونه گندم بکاری گندم درو میکنی .. همیشه در پی غافلگیر کردن مادرم بودم هنوزم هستم! دلم میخواد وقتی اشکش از ذوق میچکه رو گونه های برجسته شو ببینم!! انگار یه چیزی شبیه مریضیه!

الهام چرخنده بازیگری خود را برای اولین بار با فیلم عروسی مهتاب به کارگردانی خسر ملکان در سال 1375 آغاز کرد. سریال داروخانه پرماجرا به کارگردانی رسول نجفیان اولین کار تلویزیونی الهام چرخنده است که در سال 1379 پخش شد.