به گزارش پایگاه خبری نشان :

قیمت سکه و طلا در بازار امروز 31 اردیبهشت ماه اعلام شد. قیمت سکه و طلا امروز نسبت به روز گذشته با افزایش اعلام شد قیمت سکه و طلا امروز 31 اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ " 14 میلیون 250 هزار تومان " هزار تومان معامله شد قیمت سکه و طلا  بستگی به قیمت دلار دارد. جدول قیمت سکه و طلا را می توانید در این خبر مشاهده فرمائید

قیمت سکه و طلا گران شد

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 14/250 میلیون 14/000 میلیون
سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 13/700 میلیون 13/400میلیون
نیم سکه بهار آزادی 7/920 میلیون 7/760 میلیون
ربع سکه بهار آزادی 4/920 میلیون 4/760 میلیون
سکه یک گرمی 2/700 میلیون 2/580 میلیون
هر گرم طلای 18 عیار 1/357 میلیون *
هر گرم طلای 24 عیار 1/809 میلیون *
اونس طلا 1/846 دلار *
مثقال طلا 5/882 میلیون *
طلای دست دوم 1/338 میلیون *
گرم نقره 999 21/860 هزار *

قیمت سکه و طلا امروز 31 اردیبهشت 

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت سکه امامی (طرح جدید) 14 میلیون و 250 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی (طرح قدیم) نیز 13 میلیون و 700 هزار تومان است.

قیمت نیم‌ سکه بهار آزادی 7 میلیون و 920 هزار تومان، قیمت ربع‌ سکه بهار آزادی 4 میلیون و 920 هزار تومان و قیمت سکه یک‌ گرمی 2 میلیون و 700 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌ رسد.

قیمت طلا در بازار آزاد

قیمت طلای 24 عیار در هر گرم یک‌ میلیون و 809 هزار تومان و قیمت هر مثقال طلا 5 میلیون و 882 هزار تومان ارزش‌ گذاری شده است. همچنین قیمت طلای 18عیار در هر گرم یک میلیون و 357 هزار تومان تعیین شده است.

قیمت سکه و طلا / قیمت طلای دست دوم

در بازار آزاد قیمت طلا دست دوم هر گرم یک میلیون و 338 هزار تومان قیمت گذاری شده است. قیمت هر گرم نقره نیز 21 هزار و 860 تومان به فروش می رسد که نسبت به روز گذشته با کاهش نسبی قیمت مواجه شده است.

قیمت طلا جهانی

به گزارش رویترز قیمت طلا به‌دنبال کاهش ارزش دلار از رکورد بیست‌ساله آن در هفته ای که گذشت قیمت طلا  افزایش یافت. قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات جمعه با 0.25 درصد افزایش به 1846 دلار و 50 سنت رسید.

طبق گفته متخصصان بازار، پایین آمدن ارزش دلار و سقوط بازار جهانی بورس به بالا رفتن ارزش این فلز گران‌بها کمک کرده‌است و انتظار می‌رود این افزایش قیمت ادامه داشته باشد.

پایین آمدن ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده و باعث شده ارزش طلا پس‌از 4 هفته پیاپی کاهش بالاخره به منطقه مثبت برسد.

افت شدید بازارهای بورس دنیا هم تمایل به طلا به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن را در بحبوحه نگرانی در مورد سلامت اقتصاد دنیا بالا برده‌است.

بالا رفتن قیمت انرژی هنوز هم یک نگرانی است که تقاضا برای طلا را به‌عنوان پشتوانه‌ای در برابر تورم افزایش می‌دهد. تحریم احتمالی واردات نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا و برداشته شدن قرنطینه‌های کرونایی در چین تقاضا برای نفت و قیمت آن را بالا می‌برد.

از طرف دیگر انتظار رکود اقتصادی به‌خاطر کند شدن رشد اقتصاد در اروپا و آمریکا هم به احیای تقاضا برای طلا کمک می‌کند. سیاست نرخ بالای بهره در دوره کند شدن رشد اقتصاد باعث تورم همراه با رکود اقتصادی می‌شود.

متخصصان عقیده دارند قیمت طلا طی هفته‌های آینده در محدوده بین 1820 تا 1860 دلار باشد و شکستن هر کدام از این مرزها باعث می‌شود طلا در همان جهت حرکت کند.

قیمت نقره امروز با 1.07 درصد کاهش به 21 دلار و 67 سنت رسید و پلاتین با 0.82 درصد کاهش 957 دلار و 17 سنت معامله می‌شود

تمایل سکه برای ورود به کانال جدید

در معاملات پشت خطی قیمت سکه افزایش یافت و به سمت ۱۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان حرکت کرد. این قیمت در مقایسه با روز پنجشنبه گذشته بیش از ۱۰۰ هزار تومان رشد کرده بود.

 فلز زرد رنگ داخلی در آخرین روز معاملاتی هفته قبل مسیر رشد را دنبال کرد و بر روی ۱۴ میلیون و ۲۵ هزار تومان قرار گرفت.

قیمت طلا جان دوباره گرفت

قیمت اونس طلا که در هفته گذشته تا نزدیک مرز ۱۸۰۰ دلار سقوط کرده بود در انتهای هفته قبل جان دوباره گرفت و از مرز یاد شده فاصله گرفت.

با پیشروی فلز گران بهای جهانی به سمت هزار و ۸۵۰ دلار ، اندکی از انتظارات کاهشی کاسته شد.

قیمت سکه به پرواز در آمد

در معاملات پشت خطی  قیمت سکه افزایش یافت و به سمت ۱۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان  حرکت کرد. این قیمت در مقایسه با روز پنجشنبه بیش از ۱۰۰ هزار تومان رشد کرده بود.

از نظر سکه بازان این امر می تواند نشان دهنده روند صعودی قیمت سکه در بازار امروز باشد.

محدوده حساس برای سکه بازان

البته عده ای از فعالان بازار معتقدند حباب سکه بالای ۸ درصد  برای معامله گران خوشایند نیست و به باور آنها محدوده ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای سکه بازان از اهمیت بسزایی برخوردار است و در صورت تثبیت نشدن سکه در این محدوده بازار با فشار فروش روبرو خواهد شد و این امر می تواند مانع ورود خریداران به بازار شود.

منبع : گسترش نیوز