به گزارش پایگاه خبری نشان :

قیمت سکه و طلا در بازار امروز سه شنبه 28 دی ماه اعلام شد.قیمت سکه و طلا امروز نسبت به روز گذشته با کاهش نسبی معامله می شود. امروز در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک میلیون و 181هزار تومان، قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید ( امامی ) 11میلیون و 950 هزار تومان و قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز 11میلیون و 550 هزار تومان است قیمت سکه و طلا امروز با کاهش نسبی اعلام شد. قیمت سکه و طلا  بستگی به قیمت دلار دارد .جدول قیمت سکه و طلا را می توانید در این خبر مشاهده فرمائید

قیمت سکه و طلا امروز

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 11میلیون و 950هزار 11میلیون و 700هزار
سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 11میلیون و 550هزار 11میلیون و 150هزار
نیم سکه بهار آزادی 6میلیون و 580هزار 6میلیون و 350تومان
ربع سکه بهار آزادی 3میلیون و 680هزار 3میلیون و 480هزار
سکه یک گرمی 2 میلیون و 250هزار 2 میلیون و 120هزار
هر گرم طلای 18 عیار یک میلیون و 181هزار *
هر گرم طلای 24 عیار یک میلیون و 575هزار *
اونس طلا 1/817 دلار *
مثقال طلا 5 میلیون و 118هزار *
بیت کوین 42/039 دلار *

قیمت سکه و طلا کاهشی شد

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت سکه طرح جدید (امامی) 11میلیون و 950 تومان و قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح قدیم نیز 11میلیون و 550 هزار تومان است.

قیمت نیم‌ سکه بهار آزادی 6 میلیون و 580 هزار تومان، قیمت ربع‌ سکه بهار آزادی 3 میلیون و 680 هزار تومان و قیمت سکه یک‌ گرمی 2 میلیون و 250 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌ رسد.

قیمت طلای 24 عیار در هر گرم یک‌ میلیون و 575 هزار تومان و قیمت هر مثقال طلا 5 میلیون و 118 هزار تومان ارزش‌ گذاری شده است. همچنین قیمت طلای 18عیار در هر گرم یک میلیون و 181 هزار تعیین شده است

قیمت سکه روز گذشته بر مدار کاهش قرار گرفت اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز ۲۸ دی ۱۴۰۰ چگونه پیش بینی کرده اند؟

پیش بینی قیمت سکه و طلا

بازار سکه روز گذشته شاهد افت قیمت سکه بود. این فلز گران بهای داخلی عصر روز دوشنبه نسبت به روز یکشنبه ۹۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و بر روی ۱۲ میلیون و ۲۱۰ هزارتومان قرار گرفت. این کاهش قیمت در حالی اتفاق افتاد که قیمت اونس طلا در بازار جهانی بر مدار صعود قرار گرفته بود و با ۱۸۲۲ دلار معامله می شد. قیمت دلار نیز روز گذشته ۲۴۰ تومان پایین رفت و به تبع آن قیمت سکه هم آرایش نزولی به خود گرفت.

پیش بینی تحلیل گران فنی از بازار سکه

معامله گران بازار سکه معتقدند در صورتی که قیمت دلار آمریکا امروز سه شنبه بالا برود می توان انتظار صعود قیمت سکه را داشت در غیر این صورت قیمت سکه به روند کاهشی روز گذشته ادامه خواهد داد.

تحلیل گران فنی بارها عنوان کرده اند که در صورت از دست رفتن حمایت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، احتمال افت قیمت فلز گران بهای داخلی تا محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نیز وجود دارد. به گفته برخی فعالان در صورتی که در روز جاری،‌ برای معامله گران محرز شود که نوسان کاهشی انتهای روز دوشنبه هیجانی نبوده است، فشار فروش ها بیشتر خواهد شد و حرکت به سوی حمایت بزرگ ۱۱میلیون و ۸۰۰ هزار تومان آغاز خواهد شد.

در حالی که در شب گذشته برخی معامله گران بر روی افزایش حباب سکه و انتشار اخبار مثبت از مذاکرات وین تاکید داشتند، گروه دیگری باور داشتند که حملات صورت گرفته به خاک امارات می تواند فضای منطقه را متشنج کند. آن ها انتظار دارند که در شرایط تشنج،‌ تقاضا برای خرید سکه و طلا افزایش پیدا کند.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز ۲۸ دی ۱۴۰۰ چگونه پیش بینی کرده اند؟

نزول قیمت سکه در معاملات پشت خطی

قیمت سکه دیشب در معاملات پشت خطی بر روی ۱۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان قرار گرفت که نسبت به معاملات پشت خطی یکشنبه شب ۱۴۰ هزار تومان پایین رفته بود. این قیمت نسبت به معاملات نقدی روز دوشنبه ۴۰ هزار تومان پایین تر بود.قیمت سکه روز گذشته بر روی ۱۲ میلییون و ۲۱۰ هزار تومان قرار داشت.

منبع : ساعد نیوز