به گزارش پایگاه خبری نشان :

ربات انسان نمای میترا، توسط استارت آپ Invento Robotics مستقر در بنگالورو طراحی و توسعه یافته است و در یکی از بیمارستان‌های دهلی مستقر شده است.

XOYp4thCH0YP

این ربات انسان نما با نام میترا (در هندی به معنای "دوست") بیشتر به دلیل تعامل با نخست وزیر هند نارندرا مودی در یک رویداد در سال ۲۰۱۷ شناخته شده است. چشم ربات میترا به فناوری تشخیص چهره مجهز است که به یادآوری افرادی که قبلاً با آن‌ها ارتباط داشته است کمک می‌کند. یک تراشه متصل به قفسه سینه میترا به بیماران امکان می‌دهد از طریق تماس تصویری با بستگان و دوستان خود و همچنین با کادر پزشکی که قادر به دسترسی به بخش‌ها نیستند، ارتباط برقرار کنند.

uShct5xVWWTt

دکتر آرون لاخانپال، پزشک در بیمارستان فوق تخصصی یاتارث در دهلی نو، گفت: بهبودی به زمان زیادی نیاز دارد و در این مدت، زمانی که بیماران بیشترین نیاز را به خانواده خود دارند، قادر به ملاقات نیستند. در نتیجه در این شرایط این ربات بسیار مهم است.

7NWv5WUMqXgu

بدنه این ربات حدود پنج فوت ارتفاع دارد و از فایبرگلاس ساخته شده و به صفحه لمسی مجهز است و پس از شارژ شدن می‌تواند ۸-۱۰ ساعت دوام داشته باشد. این سیستم بر روی سیستم عامل مناسب کار می‌کند و دارای سه درجه حرکت است. ربات میترا که برای بیمارستان یک میلیون روپیه (حدود ۱۳۶۰۰ دلار) هزینه دارد، عمدتا برای بیمارانی استفاده می‌شود که نمی‌توانند با تلفن‌های خود ارتباط برقرار کنند./ انتخاب

9EFNWMF0G6e1

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .