به گزارش پایگاه خبری نشان :

 به نقل از الجزیره، خواهر پرنفوذ و قدرتمند رهبر کره شمالی که چند اقدام شدید علیه همسایه جنوبی انجام داده و پس از آن از چشم‌ها مخفی شده بود، در روزهای اخیر همراه کیم جونگ-اون و دیگر مقام‌های ارشد پیونگ‌یانگ از چند منطقه سیل‌زده بازدید کرد. هر چند در ردیف همراهان رهبر کره شمالی، او چهار نفر با برادرش فاصله دارد و در یک تصویر دیگر یک گوشه ایستاده و نظاره‌گر است.

در بسیاری از تصویرهایی که پیش‌تر از رهبر کره شمالی و خواهرش منتشر شده، او معمولا کنار برادر ایستاده و کمترین فاصله را با مرد شماره یک پیونگ‌یانگ دارد. با این حال، بازگشت کیم یو-جونگ و انتشار عکس‌های او می‌تواند نشانه‌ای از آرام شدن اوضاع در اردوگاه مقام‌های ارشد کشوری باشد که امسال را با انبوه بحران‌های طبیعی و اقتصادی و سیاسی دست و پنجه نرم کرده و هنوز هم در حال بیرون آمدن از چالش بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل و توفان و کمبود شدید مواد غذایی است

dTkOC5vRw0Z5

از سوی دیگر، مقام‌های امنیتی کره شمالی به شدت در تلاشند فردی را شناسایی کنند که یک شعار ضد حکومت را روی دیواری نزدیک بازار شهر اونسان در شمال پیونگ‌یانگ نوشته است. به گزارش نیویورک پست، ماموران یک جستجوی خانه به خانه را در این منطقه آغاز کرده‌اند تا بدانند چه کسی شعار «مرگ بر بزرگان حزب که خودشان خوب زندگی و مردم را استثمار می‌کنند» را روی دیوار نوشته است. آنها دستخط تمام ساکنان اونسان را آزمایش می‌کنند تا بفهمند نوشتن این شعار ضد حکومت کار کیست.

از آنجا که حدود یک هفته دیگر تا زمان برگزاری برنامه‌های بزرگداشت ۷۵ سالگی روی کار آمدن حزب کارگران در کره شمالی در ۱۰ اکتبر باقی مانده، مقام‌های امنیتی پیونگ‌یانگ معتقدند نوشتن شعار روی دیوار با هدف ضربه زدن به اعتبار کیم جونگ-اون و سست کردن پایه‌های حکومت او انجام شده است. جالب اینکه دور اول آزمایش دستخط ساکنان منطقه به نتیجه نرسیده و در دور دوم یک تغییر عجیب رخ داده است.

ماموران تمام افراد بزرگسال و کودک را مجبور کرده‌اند این بار با دست مخالف خود یک جمله بنویسند تا با دستخط شعارنویسی روی دیوار مقایسه شود. تمام کسانی که در روزهای گذشته از این منطقه در شمال پیونگ‌یانگ بازدید کرده یا مهمان بوده‌اند هم بازجویی شده‌اند تا فرد خطاکار زودتر شناسایی و بازداشت شود. با این حال، اقدام مقام‌های مسئول باعث شده است بسیاری از ساکنان منطقه از نویسنده شعار به عنوان یک قهرمان یاد کنند.

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .