به گزارش پایگاه خبری نشان :

قیمت مرغ برای مردم خیلی مهم شده. هر روز که آنها از خواب بلند می شوند قبل از خوردن صبحانه قیمت مرغ را رصد می کنند. گویی قیمت مرغ از قیمت دلار هم برای شان مهمتر شده است. هرچه قیمت دلار پایین می آید قیمت مرغ بیشتر پر می کشد. خیلی ها معتقدند قیمت مرغ وابسته به دلار است اما می گویند برای کاهش قیمت مرغ مدتی باید صبر کرد.

رابطه قیمت دلار با قیمت مرغ

بسیاری از مواد خوراک مرغ وارداتی است. ریزش قیمت دلار همچنان ادامه دارد. کارشناسان بازار معتقدند قیمت مرغ ارزان تر می شود.

قیمت+مرغ

دو نرخی بودن قیمت مرغ تنها علت نابه سامانی بازار

باشگاه خبرنگاران/عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی،با اشاره به اینکه قیمت مرغ نسبت به ابتدای هفته تغییر خاصی نداشته است، اظهار کرد: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۲۱ هزار تومان و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۲۰ هزار و ۴۰۰ تا بالای ۳۵ هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ نداریم، افزود: با توجه به جوجه ریزی مناسب، توزیع مرغ به حد کافی است و تنها مرغداران منتظرند که قیمت مصوب بر مبنای هزینه‌های تولید اعلام کنند.

حجت ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت جوجه یکروزه و کارگری، نرخ مصوب باید به گونه‌ای اعلام شود که منافع تولیدکننده و مصرف کننده را پوشش دهد.

این مقام مسئول در واکنش به عرضه مرغ با نرخ بالای ۴۰ هزار تومان در بازار بیان کرد: توزیع مرغ با نرخ بالای ۴۰ هزار تومان ناشی از مشکلات توزیع است و هیچ ارتباطی به مرغدار ندارد چرا که با عرضه مرغ ۴۰ هزار تومانی، حداقل قیمت مرغ زنده باید ۳۲ هزار تومان باشد.

وی ادامه داد: با اعلام قیمت مصوب هر کیلو مرغ گرم با نرخ ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان، مشکلات فعلی بازار مزتفع می‌شود چرا که قیمت‌های فعلی مورد رضایت مرغدار نیست و تنها واسطه‌ها سود می‌برند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه قیمت فعلی مرغ گرم ۲ برابر نرخ مرغ زنده است، گفت: ارگان‌های نظارتی باید بر بازار نظارت کنند چرا که هیچ مرغداری با قیمت‌های ۳۲ هزار تومان عرضه نمی‌کنند.

قیمت مرغ

کمیته تخصصی برای کنترل قیمت مرغ تشکیل می شود

مهر/ بر اساس مصوبه جلسه ستاد تنظیم بازار، کمیته تخصصی ساماندهی بازار مرغ و تخم‌مرغ به ریاست وزیر جهاد کشاورزی در این ستاد تشکیل می‌شود.

 بنا به مصوبات ستاد تنظیم بازار که صبح امروز ۱۰ فرودین ۹۹ و به ریاست رئیس جمهور محترم برگزار شد، مقرر شد کمیته‌ای تخصصی جهت ساماندهی بازار مرغ و تخم‌مرغ تشکیل شود.

این کمیته با ریاست وزیر جهاد کشاورزی و با عضویت قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی و دیگر مسئولان مربوطه تشکیل خواهد شد.

طبق مصوبات جلسه امروز ستاد تنظیم بازار، مقرر شد این کمیته با داشتن اختیارات کامل از سوی ستاد تنظیم بازار نسبت به برنامه‌ریزی و تولید و توزیع مرغ، از طریق شرکت‌های تولیدکننده عمده مرغ و نیز با همکاری و خدمت گرفتن از ظرفیت مرغ‌داری‌های دیگر، اقدامات لازم را انجام دهد.

قیمت مرغ

با توجه به هماهنگی های بعمل آمده وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت معدن و تجارت توزیع گسترده مرغ در تمامی میادین و فروشگاه‌های عرضه مرغ استان تهران با قیمت مرغ مصوب ۲۴۹۰۰ تومان صورت خواهد گرفت.

این روند از توزیع مرغ گرم تا رفع دغدغه همشهریان عزیز طی روزهای آتی تداوم خواهد داشت.