به گزارش پایگاه خبری نشان :

بازار خودرو در کنار ارز، بورس و مسکن یکی از بازارهای جذاب سرمایه‌گذاری در ایران بوده و پیش‌بینی قیمت خودرو کار ساده‌ای نیست. موازی با نوسانات چشمگیر دلار، شاهد نوسانات قیمت خودرو در بازار هستیم اوایل امسال بود که  قیمت خودرو  بین کارخانه و حاشیه بازار به شدت زیاد بود و پس از آن برای کنترل قیمت خودرو طرح قرعه کشی راه اندازی شد به هر حال  برخی معامله گران در بازار خودرو روی موج اخبار سیاسی نوسان قیمت ایجاد کردند و این امر موجب شد تا قیمت خودرو در بازار دوباره دچار نوسان باشد

 

قیمت خودرو

تحت تاثیر کاهش شدید تقاضا که با ورود به فصل زمستان پیش بینی می شود بیشتر هم بشود، فروشندگان ناگزیر از کاهش بیشتر قیمت خودرو شدند.

معمولا به طور سنتی تقاضای خودرو در فصل زمستان به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند. از سوی دیگر فروش های فوق العاده منظم از سوی خودروسازان موجب شده تا تقاضای واقعی خودرو شانس خود را در قرعه کشی این خودروها امتحان کرده و از ورود به بازار خودرو خودداری کند.

در ادامه روند تغییر برخی خودروهای پرتقاضا را صرفا جهت داشتن تصویری از روند بازار خودرو مشاهده می کنید:

امروز قیمت سمند LX نسبت به دیروز یک میلیون تومان کاهش یافته به ۱۷۱ میلیون تومان رسید. اما قیمت سمند EF۷ کاهش ۴ میلیون تومانی داشت و روی ۱۸۲ میلیون تومان ایستاد. قیمت سمند دوگانه سوز هم با کاهش ۴ میلیون تومانی به ۲۱۱ میلیون تومان رسید.

پژو ۴۰۵ جی ال ایکس هم امروز نسبت به دیروز ۳ میلیون تومان کاهش قیمت داشت و روی ۱۷۴ میلیون تومان قرار گرفت. قیمت پژو پارس TU۵ هم با کاهش ۲ میلیون تومانی به ۲۳۲ میلیون تومان رسید.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز ۲ میلیون تومان دیگر افت کرد و به ۱۷۸ میلیون تومان رسید. قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ هم با کاهش ۳ میلیون تومانی در یک روز روی ۲۴۲ میلیون تومان قرار گرفت.

قیمت دنا پلاس توربو اتومات با یک کاهش قابل توجه ۵ میلیون تومانی نسبت به دیروز به ۴۱۵ میلیون تومان رسید و قیمت دنا معمولی تیپ یک هم با ۴ میلیون تومان کاهش روی ۲۴۲ میلیون قرار گرفت.

قیمت پراید ۱۳۱ امروز بین ۹۹ تا ۱۰۰ میلیون تومان بیان شد و قیمت پراید ۱۳۲ هم در محدوده ۱۰۲ میلیون تومان بود. که هر کدام نسبت به دیروز بین یک تا دو میلیون تومان کاهش داشتند.