به گزارش پایگاه خبری نشان :
در بامداد دو سه روز گذشته در روستای عباس‌آباد دره‌شهر طبق اعلام مردم این مکان، صداهایی ترسناک از منبعی نامعلوم در این روستا شنیده می‌شود که لرزه به تن مردم این روستا انداخته است.

شنیده شدن صداهای مهیب و ترسناک 

رضا نامخدایی یکی از اهالی این روستا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: در دو روز گذشته نزدیک به ساعت‌های چهار و پنج صبح صدایی مهیب و وحشتناک از سمت کوه‌های بالایی روستا شنیده شد که مردم روستا را به ‌شدت ترساند.

 وی افزود: همراه با این صدای مهیب لرزشی در سطح زمین نیز حس شد که به لرزه درآمدن شیشه‌های منازل قدیمی را نیز به دنبال داشت.

این روستایی تصریح کرد: با وجود ترسی که در دل مردم افتاده است؛ هیچ کارشناس یا مسوولی با مردم در این خصوص صحبت نکرده و این نامشخص بودن دلیل این صدا در دو روز متوالی ترس مردم این روستا را دوچندان کرده است.

مردم از شدت ترس نمی‌توانند به زندگی عادی خود ادامه دهند

یکی دیگر از اهالی این روستا در ادامه گفت: این صدا ترس عجیبی به در دل روستاییان به خصوص کودکان این روستا انداخته است که موجب شد اهالی این روستا از ترس جان خود نتوانند به زندگی عادی خود ادامه دهند از طرفی نیز هیچ کارشناس یا مسولی برای آرام کردن این مردم به روستا مراجعه نکرده است.

هرگونه شایعه در خصوص منشا این صدا تکذیب می‌شود

کیانوش محمدنژاد فرماندار دره‌شهر در خصوص پیگیری این صدا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: در ساعت ۴:۳۷ دقیقه بامداد روز گذشته و ۸:۱۰ دقیقه بامداد امروز صدایی در روستای عباس‌آباد دره‌شهر که جمعیتی بالغ بر ۴۵۰ خانوار دارد شنیده شده که موجب ترس مردم و پخش شایعاتی در این زمینه شده است.

 وی افزود: موضوعاتی مانند حفاری‌هایی در استان لرستان و شهرستان آبدانان را دلیل بر این صداها می‌دانند مشخص نیست و به قطعیت نرسیده است.

فرماندار دره‌شهر تصریح کرد: جدا از این ‌که این موضوع مسئله‌ای نیست که به راحتی بتوان در مورد آن اظهار نظر کرد و به‌ سادگی از کنار آن گذشت باید منتظر نظر کارشناسان برای دلیل این صدای عجیب بود.

این مسوول با بیان این‌که درگذشته نیز شاهد شنیدن صداهای عجیب در دیگر نقاط استان بوده‌ایم گفت: شناسایی منشأ این صدا و لرزش‌ها به کمک زمین‌شناسان، کارشناسان ما و دیگر مأمورین نیروی انتظامی درحال بررسی و پیگیری است و از مردم خواستاریم که تا مشخص نشدن دلیل اصلی این موضوع از پرداختن به شایعات خودداری کنند.

منشا صداهای عجیب در سطح استان هنوز مشخص نشده

همانطور که در سال‌های گذشته شاهد شنیدن صدایی مهیب در شهرستان سرابله و حتی شهر ایلام بودیم در این راستا دو تیم تحقیقاتی در اردیبهشت 1398 به این شهرستان اعزام شد اما هنوز دلیل اصلی این انفجارها و صدا مشخص نشده است.

البته تا کنون مباحثی در خصوص حفر غیر مجاز یا انفجارهایی مربوط به مسائل زمین شناختی و یا حفر تونل در استان‌های همجوار مطرح شده‌اند که هنوز نمی‌توان به صورت قطعیت آنها را دلیل بر انفجار در روستای عباس‌آباد دره‌شهر دانست و انتظار می‌رود که ساده از کنار این موضوع گذر نشود و به پیگیری دقیق این مسئله بپردازند.

منشأ صدای انفجار در ایلام مربوط به لرستان نیست

فرماندار پلدختر گفت: هیچ گونه عملیات انفجار برای راهسازی یا حفر تونل در پلدختر انجام نشده است.

حسن رضائیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در پلدختر اظهار داشت: اخیرا هیچ گونه عملیات انفجار در شهرستان پلدختر برای راهسازی یا حفر تونل صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه آخرین عملیات انفجار در چم حیدر معمولان سه روز قبل انجام شده است افزود: صدای انفجار راه سازی معمولان آنقدر قوی نبوده که تا استان ایلام برسد.

فرماندار پلدختر هر گونه انفجار در حوزه شهرستان پلدختر را تکذیب کرد.

به گزارش تسنیم فرماندار دره شهر منشا انفجار و صداهای مهیب در ایلام را اقدامات راهسازی و حفر تونل در استان لرستان اعلام کرده بود.