به گزارش پایگاه خبری نشان :

بحران بیماری کرونا و بهداشت و درمان مدارس در سراسر جهان را با تعطیلی روبه‌رو کرده‌است.در این وضعیت آموزش به دانش‌آموزان به صورت مجازی و اینترنتی است. آموزش مجازی نیز همانند کارهای دیگر نیاز به یک سری زیرساخت برای اجرا دارد. این زیرساخت‌ها شامل اینترنت، گوشی، تبلت یا هرگونه وسیله‌ای برای برقراری ارتباط و برگزاری کلاس‌های آنلاین است.

دانش‌آموز یکی از مدارس مکزیک، در نیومکزیکو برای شرکت در کلاس‌های آنلاین ترفند جالبی را به کار برده‌است. خانواده این دانش‌آموز تا قبل از بحران کرونا و نیاز به آموزش آنلاین مشکلی با نداشتن اینترنت و دسترسی به رایانه نداشتند. با بروز این بحران خانواده این دانش‌آموز با مشکل عدم دسترسی به اینترنت روبه‌رو شدند. آن‌ها توان تهیه اینترنت برای فرزند خود جهت شرکت در کلاس‌های آنلاین را نداشتند

وقتی جاناتان برای انجام کار‌های مدرسه خود به اینترنت احتیاج داشت، مادرش به او توصیه کرد که به مدرسه‌اش برود، جایی که نزدیک به خانه آن‌ها است. چند نفر از کارکنان مدرسه و مادر این دانش‌آموز گفتند که مدیر و معلمان مدرسه برای دیدن جاناتان به بیرون می‌آیند. این پسر جوان از اینکه می‌تواند با دوستان و همکلاسی‌های خود به صورت آنلاین صحبت کند بسیار خوشحال است.
 
گرچه که به نظر می رسد جاناتان از این ترتیب راضی است، اما معلمی که در آن مدرسه کار می‌کند، اظهار داشت که اوایل این ماه از دیدن جاناتان در خارج از مدرسه دلش شکسته است. او عکسی از دانش آموز خود را در صفحه شخصی‌اش به اشتراک گذاشت. این پست به طور گسترده به اشتراک گذاشته شد و یک فرد خیر پیشنهاد پرداخت هزینه خدمات اینترنتی خانواده را به مدت یک سال برای کمک به جاناتان در راستای انجام کار‌های مدرسه در خانه ارائه داد.