به گزارش پایگاه خبری نشان :

در این تصاویر این مرد با یک اسلحه قابل مشاهده است و دو زن که توسط وی به قتل رسیده‌اند بی حرکت بر روی کف یک آپارتمان افتاده‌اند.

این مجموعه آپارتمانی محل سکونت افراد بی خانمان و خانواده‌های کم درآمد بوده و ماجرای این قتل روز یکشنبه پس از آن افشا شد که زنی با مشاهده پخش زنده قتل مذکور در فیس‌بوک با پلیس تماس گرفت و آنها را از ماجرا مطلع کرد.

فرد قاتل بعد از شلیک به دو زن خود را در آپارتمان محل قتل محصور کرده بود و پس از آنکه مذاکره با قاتل بی نتیجه ماند، پلیس به زور و با پرتاب گاز اشک‌آور، بمب‌های آتش زا و شیمیایی وارد آپارتمان محل قتل شد. هویت افراد مقتول و انگیزه قتل آنها هنوز توسط پلیس افشا نشده است.

قاتل ۲۹ ساله که ریموند مایکل وبر نام دارد، به جرم قتل درجه اول در دادگاه محاکمه خواهد شد. در عین حال اقدام وی برای پخش زنده اقدامات جنایت‌کارانه وی موجب انتقادهای تازه از فیس‌بوک شده است.

کارشناسان می‌گویند پخش زنده فیس‌بوک در ماه‌های اخیر بارها مورد سوءاستفاده خلاف‌کاران و مجرمان قرار گرفته و آنها تصاویری زننده و جنایت‌کارانه از اقدامات خود را به همین شیوه در فضای مجازی به اشتراک گذاشته‌اند. در عین حال فیس‌بوک تلاش جدی برای شناسایی و حذف این تصاویر انجام نمی‌دهد و همین بی توجهی تبعات خطرناک اجتماعی و فرهنگی در جامعه آمریکا به همراه آورده است./ مهر