به گزارش پایگاه خبری نشان :

رکنا، سید مهدی آقازاده مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت گفت:مطلع شدیم که مدیرعامل پیشین یکی از باشگاه‌های گیلان با جعل مهر و سربرگ باشگاه اقدام به عقد قرارداد غیرقانونی با چند بازیکن و مربی کرده است و گفته می‌شود از آنها مقادیر هنگفتی وجه نقد نیز دریافت کرده است.​

وی افزود: در قراردادی که این فرد با مصطفی مهدوی‌کیا برادر مهدی مهدوی‌کیا منعقد کرده است ایشان را در ازای دریافت یک میلیارد تومان تحت عنوان اسپانسری برای تامین هزینه‌ها و کمک مالی به باشگاه به‌عنوان سرمربی باشگاه سپیدرود رشت منصوب کرده است.

آقازاده گفت: طبق قراردادی که به دست ما رسیده پرداخت این مبلغ هنگفت در دو قسط 500 میلیون تومانی بوده که اولی به‌صورت نقدی و دومی به تاریخ 20 اسفندماه امسال باید به حساب این فرد واریز می‌شد و در عوض او که خود را مالک باشگاه سپیدرود معرفی کرده بود حق برکناری سرمربی را تا پایان فصل از خود سلب کرده است.

مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت افزود: آن‌طور که امروز فهمیدیم ماجرا بسیار فراتر از این‌ها بوده است و این فرد به جز آن، از چند بازیکن هم اخاذی کرده و در ازای دریافت ارقامی تقریباً سنگین با آنها به‌عنوان بازیکن قرارداد امضا کرده و این قراردادها هم در سربرگ و مهر جعلی باشگاه سپیدرود رشت انجام شده است.

وی تصریح کرد: ما بلافاصله پس از مطلع‌شدن به همراه این افراد مال‌باخته به حراست اداره کل ورزش و جوانان گیلان مراجعه کردیم تا در آنجا پرونده تشکیل شود و مسئولین حراست با مساعدت و حساسیت در حال پیگیری این موضوع هستند و خود من هم برای دفاع از نام سپیدرود توسط وکیل باشگاه به‌زودی شکایت حقوقی این ماجرا را در دادگستری رشت طرح خواهم کرد.

آقازاده عنوان داشت: در آستانه ورود ریاست قوه قضاییه به استان گیلان از وی و مدیرکل ‌اداره ورزش و جوانان درخواست می‌کنم که هم به این موضوع و هم به تخلفاتی که گفته می‌شود در گذشته صورت گرفته به‌صورت جدی ورود کنند تا بعد از این کسی جرات نکند به نام و حیثیت یک باشگاه قدیمی و ریشه‌دار کشور خدشه‌ای وارد کند.

مدیرعامل باشگاه سپیدرود عدم تعیین تکلیف مالکیت این باشگاه را بزرگترین دغدغه هواداران قدیمی‌ترین تیم گیلان خواند و گفت: بیش از 3 سال است که سپیدرود مالک مشخصی ندارد و تا وقتی مسئله مالکیت این تیم یک بار برای همیشه و به‌صورت قطعی و شفاف حل نشود ممکن است که ما باز هم شاهد حضور افراد سودجو در پیرامون سپیدرود باشیم.

آقازاده در ارتباط با مشکلات این باشگاه تاکید کرد: متاسفانه مشکلات سپیدرود بسیار زیاد و پیچیده است و برای حل آنها نیاز به حمایت‌ها و همراهی‌های بیشتری است و اگر می‌خواهیم سپیدرود خیلی زود به سطح نخست فوتبال ایران بازگردد باید همه مسئولین سیاسی و ورزشی استان گیلان و کلانشهر رشت یک‌دل و متحد کنار هم باشند تا یک بار برای هیمشه مشکل سپیدرود حل شود.