به گزارش پایگاه خبری نشان :

 به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، با توجه به اهمیت مترو که روزانه میزبان تعداد زیادی از شهروندان است، به همین دلیل برای خرید و شارژ کارت بلیت‌ها، کد ملی متقاضیان باید ثبت شود تا از ورود مبتلایان به کرونا به ایستگاه‌ها جلوگیری شده و زنجیره انتقال قطع شود.

این کار بر اساس دستور ستاد ملی مقابله با کرونا و به منظور جلوگیری از ورود افراد بیمار به سامانه حمل‌ونقل ریلی و در راستای اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی این ستاد، در تمامی ایستگاه‌های خطوط متروی تهران و حومه، توسط دستگاه‌های شارژ اجرا می‌شود.

ارائه کد ملی برای اولین شارژ کارت بلیت‌های اعتباری که قبلا تهیه شده، اجباری است و بعد از آن با توجه به اینکه مشخصات فردی که از کارت استفاده می‌کند در سامانه ثبت می‌شود، نیاز به ارائه کد ملی نیست.

اتباع خارجی و مهاجرین نیز از نیمه اول اسفند ماه ۱۳۹۹ با ارائه کد اتباع خارجی یا کارت اقامت که هویت شناسایی آنها را نشان می‌دهد، می‌توانند بلیت تهیه کنند. اما تا زمانی که امکان ثبت کد اقامت برای دریافت بلیت در سیستم مهیا شود، می‌توانند بدون محدودیت‌ از باجه، بلیت تهیه و یا کارت‌های خود را شارژ کنند.