به گزارش پایگاه خبری نشان :

 ایران آنلاین به نقل از ساینس، این دستور العمل پزشکی با گذشت صدها هزار سال به خوبی حفظ شده و می تواند شگرد پزشکان آن زمان را برای مومیایی به ما نشان دهد.

در متن پیدا شده که به دست کارشناسان ترحمه گشته فرآیند مومیایی با استفاده از تهیه پمادی برای کاهش تورم و انداختن پارچه ای به رنگ قرمز که در ماده ای خاص آغشته شده را نشان میدهد .

می دانیم که مصریان باستان به هنر مومیایی کردن شهرت جهانی دارند و در زمان مومیایی کل بدن مرده را باند پیجی می کردند تا برای جهان پس از مرگ به خوبی حفظ شده و فرد مرده بتواند در آن جهان به زندگی خود ادامه دهد.

اکنون پاپیروس کشف شده پس از سالها توسط محققان کپنهاگ ترجمه شده است که دستور العمل مومیایی کردن چهره و بدن  را نشان میدهد که به صورت یک کمک حافظه به فرد در حال مومیایی یاد آوری می کند که مراحل را بنا بر دستورالعمل و با دقت انجام دهد تا مرحله ای فراموش نشود و فرآیند مومیایی به شیوه درست صورت گیرد.

درپاپیروس لیستی از مواد تشکیل دهنده دارویی متشکل از مواد معطر گیاهی و مواد چسباننده ای است که به صورت مایع پخته می شوند ، و با استفاده از آن مومیایی کننده ها یک قطعه کتان قرمز را می پوشانند و روی صورت مرده قرار می دهند که خاصیت ضد باکتریایی داشته است. از طرف دیگر دوره مومیایی ۴ روز طول کشیده و بدن مرده با پارچه نخی کتان  پوشانده می شد که روی پارچه با کاه و مواد معطر پوشانده و برخی مواد معطر به بدن فرد تزریق می شد که در کنار ترکیب گیاهی بتواند از ورود حشرات به درون بدن جلوگیری کرده و مانع از نابودی جسد فرد شود.