به گزارش پایگاه خبری نشان :

طی روزهای پایان سال99 به‌‎رغم هشدارهای مسئولان بسیاری از افراد در مراکز خرید حضور داشته، مهمانی رفته یا بار سفر بستند. همین امر در تشدید بیماری تاثیر دارد. هرچند با بررسی میزان آمارهای مبتلایان یا مرگ و میرهای کرونا از سوی وزارت بهداشت باید به این امر اذعان کرد که در آینده نزدیک کرونا اوج گرفته و همین امر مشکلات متعدد را به دنبال دارد.

تهران در پیک چهارم کرونا

پیام طبرسی،  عضو کمیته ملی مقابله با کرونا درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا به خبرنگار برنا گفت: بیماری کرونا در وضعیت مناسب قرار ندارد. در تهران وارد پیک چهارم کرونا شده‌ایم.

 او افزود: هم اکنون میزان ورودی و بستری بیماران به مراکز درمانی افزایش یافته و تخت‌ها بیمارستان پر شده است.

کرونا دیگر سن و سال نمی‌شناسد

این پزشک عفونی درباره رده سنی مبتلایان به کرونا عنوان کرد: مبتلایان در تمامی رده‌های سنی به کرونا مبتلا شده‌اند. در شرایط پیک نمی‌توان میزان مبتلایان را رده بندی کرد، چون تمامی افراد در معرض بیماری قرار می‌گیرند.

ویرس به اشکال مختلف خود را نشان می‌دهد

طبرسی درباره روند مبتلا به بیماری در شهر تهران گفت: در پیک چهارم به سر می‌بریم، در این شرایط ویروس به انواع و اقسام خودش را نشان می‌دهد. با این تفاسیر افراد این بیماری را به شکل خفیف و شدید تجربه می‌کنند.

علائم کرونا جدی گرفته شود

او تصریح کرد:   افراد در صورت بروز علائمی همچون تنگی نفس، تب شدید، احساس فشار در قفسه سینه و ... باید در مراکز درمانی تحت بررسی قرار بگیرد تا اقدامات در راستای بستری انجام شود. باید حتی‌الامکان افراد در مراحل اولیه ابتلا به مراکز درمانی مراجعه و تحت درمان قرار بگیرند تا از مراجعه به بخش‌های آی سی یو جلوگیری شود.

واکسن برکت در مرحله فاز دو بالینی

 طبرسی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت واکسن برکت افزود: واکسن برکت در مرحله فاز دو بالینی است و مراحل آن در حال انجام است.

این پزشک عفونی گفت: در پیک چهارم شاهد ابتلای کودکان، نوجوانان، افراد مسن، زنان باردار، مبتلایان به بیماری زمینه‌ای و ... به کرونا هستیم. این بیماری دیگر سن و سال نمی‌شناسد. به رغم تلاش‌های انجام شده وارد این وضعیت کرونایی شده‌ایم.

تاثیر سفرهای نوروزی در روند کرونا اوایل اردیبهشت مشخص می‌شود/ وضعیت کرونا در تهران بدتر از شرایط فعلی می‌شود

طبرسی درباره وضعیت کرونا به دلیل سفرهای نوروزی ادامه داد: اگر امروز شاهد افزایش ورود به مراکز درمانی هستیم به دلیل افزایش رفت و آمدها در روزهای اواخر اسفند است. در آن ایام مردم نسبت به کرونا بی‌محابا شده و در مهمانی‌ها و عروسی‌ها شرکت کردند.

به گفته او بی‌شک تاثیر سفرهای نوروزی در اوایل اردیبهشت مشخص می‌شود. وضعیت کرونا در شهر تهران بدتر از شرایط موجود می‌شود. هم‌اکنون شهر تهران خلوت است و بسیاری از افراد در سفر  هستند، بی‌شک تعداد قابل توجهی از افراد به بیماری مبتلا می‌شوند.

 کرونا دارو ندارد

 طبرسی درباره داروهای مصرفی برای مهار این بیماری تاکید کرد: درمان کرونا داروی خاص ندارد. برای بیمار در صورت بستری در مراکز درمانی از داروهایی همچون رمدسیویر، اکتمرا و دگزامتازون استفاده می‌شود.