به گزارش پایگاه خبری نشان :

 سرهنگ کرم یوسف‌وند با اعلام خبر بازداشت سارقان خودرو در تعقیب و گریز 20 دقیقه‌ای در تشریح این خبر اظهار کرد: ساعت دو بامداد هفتم اردیبهشت، کارآگاهان یگان گشت پلیس آگاهی حین گشت زنی در بزرگراه کرج - تهران به رفتار راننده و سرنشین یک دستگاه خودرو L90 مظنون شدند.

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: کارآگاهان با استعلام شماره پلاک خودرو L90 متوجه شدند خودروی مذکور روز قبل در محدوده استان البرز سرقت شده است که به راننده خودرو مسروقه دستور ایست دادند اما سارق پس از شنیدن دستور ایست با افزایش سرعت و حرکات مخاطره‌آمیز به سمت بزرگراه آزادگان جنوب متواری شد.

وی بیان کرد: کارآگاهان در ادامه با هماهنگی مرکز فرماندهی و کنترل پلیس آگاهی و استفاده از علائم هشداردهنده به سارقان دستور توقف داده که سارقان توجهی به دستور ایست پلیس نداشته و با سرعت بسیار زیاد و خطر آفرین به فرار ادامه دادند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: افسر اکیپ به منظور جلوگیری از خسارتهای احتمالی، با رعایت قانون بکارگیری سلاح اقدام به شلیک تیرهوایی کرد اما راننده خودروی مسروقه کماکان بدون توجه به هشدارهای داده شده به فرار خود ادامه داد.

یوسف‌وند ادامه داد: در ادامه کارآگاهان به منظور جلوگیری از خسارت احتمالی و متوقف کردن خودرو، در موقعیت مناسب به سمت لاستیک عقب خودرو شلیک کردند اما همچنان راننده خودروی مسروقه با همان وضعیت، در جهت خلاف مسیر خودروها در بزرگراه آزادگان به حرکت ادامه داد و بعد از طی مسافتی به علت عدم کنترل با یک دستگاه خودروی نیسان تصادف کرده و متوقف شد.

به گفته رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران بزرگ در نهایت هر دو متهم تحویل اداره دوم پلیس آگاهی شدند.