به گزارش پایگاه خبری نشان :

بازار سرمایه امروز دوباره یکی از روز‌های سبز خود را پشت سر گذاشت تا سهامداران حقیقی دوباره با ورود پول‌های خود به این بازار مهر تاییدی به عملکرد مناسب این روز‌های این بازار بزنند.

امروز شاخص‌ها به صورت یک دست سبزپوش بودند و شاخص کل توانست بیش از ۱۴.۵ هزار واحد رشد را تجربه کند. همچنین امروز دوباره ارزش معاملات به بالای ۵ هزار میلیارد تومان بازگشت و شاهد ورود پول حقیقی به بازار به میزان ۱۲۲ میلیارد تومان بودیم.

مریم اعتماد تحلیلگر، کارشناس و مدرس بازار سرمایه گفت: در روز جاری ارزش معاملات در حد مطلوبی بود؛ افزون بر این همچنان شاهد ورود نقدینگی حقیقی ها به بازار هستیم.

وی افزود: بنده برای بازار سرمایه روند صعودی در میان مدت متصورم و بنظرم همانطور که قبلا بیان کرده بودم به دلیل ورود نقدینگی حقیقی ها این روند صعودی شکل گرفته در بازار تداوم خواهد یافت مگر آنکه مجدد شاهد منفی شدن خالص خرید حقیقی ها باشیم که در این شرایط روند بازار مجددا نزولی خواهد شد که البته احتمال آن ضعیف است. لذا با توجه به شرایط حاکم بر بازار احتمال تداوم روند صعودی را برای بازار پیش بینی میکنم.

این تحلیلگر بازار سرمایه اظهار داشت: بنظرم علاوه بر سهام کامودیتی صادراتی محور که گزینه های جذابی برای سرمایه گذاری هستند؛ سهامداران می توانند در مدیریت پورتفوی خود بخشی از سهام را بر اساس رفتارشناسی انتخاب و خریداری کنند به این صورت که در سهام انتخابی خود، به دنبال ورود نقدینگی به عنوان یکی از محرک های رشد قیمت سهام و نسبتهای حقیقی و حقوقی و سایر نکاتی که برای رفتارشناسی باید در نظر بگیرند، باشند.