به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

حسینعلی شهریاری در پاسخ به این سوال که ادامه وزارت سعید نمکی را چقدر به صلاح می‌دانید، می گوید: «من در جایگاهی نیستم که در این باره اظهارنظر کنم. اما ما قوانین بالادستی و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری را داریم که ۸۰ درصدشان روی زمین مانده و اجرایی نشده است. هر وزیری که روی کار بیاید باید یک تعهد جدی به رییس‌جمهور و مجلس بدهد که قانون را اجرا کند. نمی شود وزیری بگوید قانون نداریم و همین وضعیتی پیش بیاید که الان شاهدش هستیم و وضعیت مناسبی هم نیست.»

شهریاری ادامه می‌دهد: «ما با هر وزیر پیشنهادی‌ای که آقای رییسی برای وزارت بهداشت معرفی کند در کمیسیون بهداشت صحبت می‌کنیم. وزیر باید نیروی کارآمد و انقلابی، مردم‌مدار و فسادستیز باشد. در حوزه وزارت بهداشت تعارض منافع مطرح است و فسادهای مالی ممکن است مطرح باشد. فردی که روی کار می‌آید باید با این مسائل برخوردهای مناسبی داشته باشد.»

او روند کند واکسیناسیون را تقصیر وزیر بهداشت نمی‌داند و می‌گوید کشورهای چین، هند و روسیه در انتقال واکسن‌ها بدقولی کردند؛ «دولت پول هم پرداخت کرد اما به ما تحویل نشد. بسیاری از کشورها هم رابطه خوبی با جمهوری اسلامی ندارند و واکسن نمی‌دهند. همه نیروها در کنار وزارت بهداشت باید وارد کار شوند تا واکسیناسیون به درستی انجام بگیرد.»