به گزارش پایگاه خبری نشان :

رسول بهروش در ورزش‌مدیا نوشت: چه ظالمانه است نوشتن کامیابی‌های این سالیان پرسپولیس پای تبعیض. این ظلم به پرسپولیس نیست؛ بیشتر از آن ظلم به خرد و انصاف است، ظلم به مروت و جوانمردی است، بی‌اجر کردن کار تیمی است که برای رسیدن به این نقطه، عمیقا زجر کشید. به آنها که بر طبل نابرابری می‌کوبند بگویید یا هنوز «تبعیض» ندیدید یا یادتان رفته.

تبعیض این است که پرسپولیس سال نود، لیگ یازدهم را با امثال میثاق و حقیقی و علیرضا محمد و مجتبی شیری و علی‌عسکر و زارع و نصرتی و آقازمانی و بادامکی و فشنگچی و هاشمیان از رمق افتاده شروع می‌کند. شما یک «علی کریمی» را از این تیم بگیری، مطلقا معلوم نیست داریم در مورد پرسپولیس حرف می‌زنیم یا سیاه‌جامگان خراسان.

آن طرف اما استقلال لیگ یازدهم، کهکشانی پر از ستاره است که فقط گوشه‌ای از آسمانش را امثال رحمتی و منتظری و خسرو حیدری و مجتبی جباری و آندو تیموریان و کرار جاسم و فریدون زندی و جی‌لوید ساموئل و میداودی و شریفات و برهانی و فرهاد مجیدی پر کرده‌اند. درست در روزهایی که علی فتح‌الله‌زاده داشت قرارداد نکونام لالیگایی را برای فصل جدید نهایی می‌کرد، حبیب کاشانی در تلویزیون ضجه می‌زد که: «ما با بیست میلیون تومان وارد فصل نقل‌وانتقالات شدیم.» فاصله شما با این حقایق، فقط چند کلیک ساده است. گوگل کنید و بعد فرشته انصاف را به محکمه وجدان بکشانید.

از او بپرسید تبعیض، آن جنگ نابرابر اوایل دهه نود بود، یا شرایط فعلی؛ روزهایی که امثال دیاباته، وریا ، دانشگر و مظاهری نیمکت‌نشین استقلال هستند و البته این تیم محمد نادری را مستقیما از اردوگاه رقیب های‌جک کرده. فرهاد مجیدی از سناریوی عزل خودش گله می‌کند و البته می‌گوید شخص وزیر ورزش جلوی این جریان ایستاده.

تو چه خوش‌شانسی آقای مجیدی؛ لیگ چهاردهم هفته هفتم با دستور شخص وزیر ورزش به حمیدرضا سیاسی علی دایی را برداشتند و حمید درخشان را به جایش گذاشتند. هر وقت از نابه‌سامانی مدیریتی به تنگ آمدید، هر وقت فکر کردید از این بدتر امکان ندارد، یاد تیمی بیفتید که هفت سال پیش در یک روز با دو مربی تمرین کرد؛ دایی و چشمان اشکبارش این طرف، درخشان و رخساره بی‌رنگش آن طرف...پرسپولیس جان کند و به اینجا رسید. این تیم تندترین طوفان‌ها را تاب آورد و سر پا ماند. آنها نماد تبعیض نیستند، آموزگار استقامت در سخت‌ترین پیچ‌های تاریخ‌اند. سنگش نزنید، از آن درس بگیرید و باز بیاموزید که تاریک‌ترین قسمت شب، لحظات قبل از روشنایی است.