به گزارش پایگاه خبری نشان :

 تجارت‌نیوز، محمد حسن ذیبخش گفت: با توجه به برگزاری مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری در تاریخ ۱۴ مرداد و به منظور رعایت الزامات ایمنی و امنیتی کلیه فرودگاه‌های TMA تهران شامل فرودگاه مهرآباد، امام خمینی، پیام، آزادی و قزوین، از ساعت ۱۶ و ۳۰ تا ۱۹ بسته اعلام می‌شود.

وی افزود: در دستورالعمل صادر شده از کلیه شرکت‌های هواپیمایی خواسته شده تا نسبت به رعایت برنامه‌ریزی پرواز در تاریخ و ساعات مربوطه اقدامات لازم را به عمل آورند (ایسنا).

برگزاری مراسم تحلیف در مجلس

چندی پیش، سید نظام الدین موسوی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس، درباره زمان برگزاری مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب، گفت: پس از برگزاری مراسم تنفیذ حکم رئیس‌جمهور منتخب از جانب مقام معظم رهبری، مطابق اصل ۱۲۱ قانون اساسی مراسم تحلیف «سید ابراهیم رئیسی» روز پنجشنبه ۱۴ مرداد در سالگرد صدور فرمان مشروطیت، در محل مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

وی افزود: در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب، علاوه بر رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس قوه قضائیه و اعضای شورای نگهبان که طبق قانون اساسی باید در جلسه حضور داشته باشند، از برخی مقامات ‌و شخصیت های داخلی و خارجی نیز دعوت به عمل آمده است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: با توجه به اهمیت بین‌المللی مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب، از جانب رئیس مجلس شورای اسلامی ستادی با ۱۱ کمیته مسئولیت تمهید مقدمات، دعوت و استقبال از مدعوین خارجی و داخلی، اطلاع‌رسانی، امنیت ‌و حراست، امور بهداشتی و… مراسم تحلیف را عهده‌دار شده است.

موسوی گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی در حکمی «محمدعلی قلی ها» را به عنوان رئیس این ستاد منصوب کرده است.

وی تاکید کرد: در برگزاری مراسم تحلیف، پروتکل‌های بهداشتی متناسب با وضعیت اپیدمی کرونا در نظر گرفته شده و ستاد کرونا مجلس در این باره تمهیدات لازم را اندیشیده است (مهر).

نتایج نهایی انتخابات

جمال عرف، رئیس ستاد انتخابات کشور، روز دوم تیر در ادامه اعلام نتایج انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری تصریح کرد: با وصول تمامی صورت‌جلسات صندوق‌های اخذ رأی انتخابات ریاست‌جمهوری و همچنین انطباق صورت‌جلسات هیئت‌های اجرائی و نظارت بخش‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور، و اعمال جملگی آن‌ها در سامانه جامع انتخابات، نتایج تکمیلی شمارش آرای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، مورد جمع‌بندی قرار گرفت (تسنیم).

رئیس ستاد انتخابات کشور این نتایج را به‌شرح ذیل اعلام کرد:

۱٫ کل تعرفه‌های مصرفی (تحویل‌شده به مراجعه‌کنندگان شعب): ۲۸٫۹۸۹٫۵۲۹ برگ

۲٫ آرای داخل صندوق‌های اخذ رأی: ۲۸٫۷۵۰٫۷۳۶ برگ

۳٫ آرای باطله غیرمأخوذه درون صندوق: ۱۰۰٫۲۳۱ برگ

۴٫ آرای مأخوذه: ۲۸٫۶۵۰٫۵۰۵ رأی

۵٫ آرای باطله مأخوذه: ۳٫۷۴۰٫۶۸۸ رأی

۶٫ آرای صحیح: ۲۴٫۹۰۹٫۸۱۷ رأی

آرای هریک از نامزدها:

آقای سید ابراهیم رییسی ۱۸٫۰۲۱٫۹۴۵ رأی

آقای محسن رضایی میرقائد ۳٫۴۴۰٫۸۳۵ رأی

آقای عبدالناصر همتی ۲٫۴۴۳٫۳۸۷ رأی

آقای سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ۱٫۰۰۳٫۶۵۰ رأی