به گزارش پایگاه خبری نشان :

قطعی برق در کشورمان همچنان ادامه دارد. قطعی برق در هفته های گذشته نیز جریان داشته است. انتقادات زیادی نسبت به قطعی برق در برخی مناطق کشور شده است. گفته می شود قطعی برق در پی مصرف بیش از حد برق رخ می دهد. به نظر می رسد ساعاتی قبل نیز برخی استان های کشور شاهد قطعی برق بودند.

در حالی که روز گذشته ۵ واحد نیروگاهی در نیروگاه های سبلان، رامین اهواز، خرمشهر و یزد از مدار بهره برداری خارج شده و ۱۰۰۰ مگاوات از تولید برق کشور را کاهش داده بود و این واحدها بعداز ظهر امروز به مدار بهره برداری بازگشته بود، باز هم شاهد خروج از مدار ۴ واحد جدید نیروگاهی از مدار بهره برداری بودیم.

ساعتی پیش با خروج از مدار ۴ واحد نیروگاهی، بخش هایی از سه استان کشور دچار خاموشی هایی شده اند که این خاموشی ها به دلیل مشکل در تولید برق، به صورت دستی اعمال شده تا پایداری شبکه از بین نرود.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در این خصوص گفت: امشب در پیک شبانه به دلیل اختلالی که در تولید برق چهار واحد نیروگاهی به وجود آمد از حدود یک ساعت گذشته مجبور شدیم به دلیل پایداری شبکه برق، محدودیت هایی را اعمال کنیم.

وی افزود: به منظور جلوگیری از خاموشی های گسترده، برق بخشی از مناطق واقع در استان های خراسان، کرمان، آذربایجان و نقاطی از بخش های مرکزی کشور به صورت دستی و موقت قطع شد.

رجبی مشهدی با بیان این که این خاموشی های در مجموع حدود ۴۰۰ مگاوات است و امیدواریم تا ساعت ۲۳: ۳۰ دقیقه و کاهش میزان مصرف، برطرف شود.

سخنگوی صنعت برق با پوزش از هموطنانی که با این خاموشی ها دچار زحمت شده اند، تاکید کرد: از همه مشترکان عزیز در سراسر کشور خواهشمندیم حتی با خاموشی کردن یک لامپ اضافی خود، در پایداری شبکه و جلوگیری از بروز خاموشی های بیشتر کمک کنند./ رکنا