به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرورزشی -شیمبا در حالی که با درخواست باشگاه استقلال برای عقد قرارداد مواجه شده بود تصمیم گرفت به حضور خود در تیم فولاد ادامه دهد. این اتفاق در حالی رخ داد که شیمبا بی میل نبود در فوتبال باشگاهی ایران پیراهن استقلال را برتن کند به خصوص که این تیم در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد اما اتفاقاتی که برای شیخ دیاباته و هم چنین میلیچ رخ داد موجب شد شیمبا در نهایت تصمیم بگیرد قرارداد خود را با تیم فولاد تمدید کند.

نکته دیگری که شیمبا را برای استقلالی شدن دچار تردید کرد این بود که باشگاه استقلال پیشنهادات مالی خود را به بازیکن برزیلی انتقال نداد و این در حالی بود که شرایط باشگاه فولاد برای تمدید قرارداد این بازیکن مشخص شده بود. 

واقعیت این است شیمبا در وضعیتی قرار دارد که پرداخت به موقع دستمزدها برای او اهمیت ویژه ای دارد و در حالی که سال‌های پایانی دوران بازیگری خود را سپری می‌کند دوست دارد پول را در زمان مشخص شده دریافت کند.  او به خوبی می‌داند در استقلال نظام پرداختی هماهنگ نیست و گاها بازیکن خارجی مجبور می‌شود با شکایت به فیفا مطالبات خود را بعد از دو سه سال دریافت کند. 

نکته مهم دیگری که مانع از حضور شیمبا در استقلال شد این است که این باشگاه تا زمان مختومه شدن پرونده استراماچونی فعلا حق جذب بازیکن خارجی را ندارد و حتی اگر درخواست ثبت قرارداد شیمبا را به سازمان لیگ ارائه می‌داد این قراردا ثبت نمی‌شد. در چنین شرایطی ممکن بود مهاجم برزیلی شانس حضور در تیم فولاد را هم از دست بدهد. به همین خاطر تصمیم گرفت برای ادامه حضور در تیم فولاد اعلام آمادگی کند.

منبع: خبرورزشی