به گزارش پایگاه خبری نشان :

حسن یزدانی کشتی گیر ایرانی است. حسن یزدانی کشتی‌گیر وزن ۸۶ کیلوگرم ایران با پیروزی شش بر دو برابر دیوید تیلور آمریکایی ضمن جبران شکست در دیدار نهایی بازی‌های المپیک توکیو به مقام قهرمانی رقابت‌های جهان دست یافت. دختر نشان کرده حسن یزدانی اهل استان کرمانشاه و بنابر شنیده ها کارمند شرکت هواپیمایی است.حسن یزدانی قهرمان کشتی جهان پیش از اعزام به مسابقات جهانی با همراهی خانواده خود در کرمانشاه به مراسم خاستگاری پا گذاشت گویا نامزدی حسن یزدانی با خانم کارمند هواپیما بهم خورده است !

استایل حسن یزدانی

حسن یزدانی

مراسمی برای تقدیر از مدال آوران المپیک 2020 توکیو ترتیب داده شده بود و علی‌رغم اینکه گنج‌زاده و محمدرضا گرایی دو طلایی ورزش ایران در این رقابت‌ها بودند، باز هم این حسن یزدانی بود که توجه بیشتری از مردم و همینطور مجری برنامه را به خودش جلب کرد و ثانیه‌هایی از این گردهمایی که با حضور مردم حس و حال پرشوری نیز گرفته بود، با سوال مجری برنامه از حسن یزدانی در مورد خبرهای مربوط به ازدواجش همراه شد.

ازدواج حسن یزدانی بهم خورد 

مجری برنامه در این بخش با گفتن این جمله که آقای یزدانی بگذار سوء استفاده‌ای از شرایط بکنم، از این قهرمان کشتی پرسید که آیا واقعا داری ازدواج می‌کنی؟  که حسن یزدانی بلافاصله پس از مطرح شدن این سوال از "نه" برای پاسخ به آن استفاده کرد.

مجری برنامه که از شنیدن پاسخ یزدانی شوکه شده بود، با خنده حرف‌های هادی عامل را یادآوری کرد که در مصاحبه خود پس از جام جهانی کشتی نروژ از آغاز دوران نامزدی ستاره کشتی جهان خبر داده بود و یزدانی برای مرتبه دوم از چندین کلمه برای توضیح بیشتر در این مورد استفاده کرد و گفت:« یک چیزهایی بود ولی قسمت نبود.»

حسن یزدانی کشتی گیر قهرمان

حسن یزدانی پس از کسب مدال طلای وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان و شکست دیوید تیلور آمریکایی با بیان این مطلب اظهار داشت: همواره تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ام تا با کسب بهترین نتیجه در رقابت‌های مختلف بتوانم دل مردم کشورمان را شاد کنم. همیشه برای کسب بهترین نتیجه و پیروزی بر حریفان به روی تشک رفته‌ام. گاهی اوقات شکست هم خورده‌ام، اما آنچه مهم است این است که همواره تمام تلاش خود را برای غلبه بر حریفان به‌کار گرفته‌ام تا در نهایت با کسب خوش‌رنگ‌ترین مدال بتوانم دل مردم کشورمان را شاد کنم.​

وی ادامه داد: حریفان خوبی در این دوره از رقابت‌ها به روی تشک آمدند. از روسیه نایفونوف آمده بود که کشتی‌گیر خوبی است و خوشبختانه توانستم بر اوغلبه کنم. البته سایر کشتی‌گیران روسیه هم قابل احترام هستند و قطعا هر کشتی‌گیری که به نمایندگی از روسیه در رقابت‌های جهانی و المپیک حاضر می‌شود، کشتی‌گیر خوب و آماده‌ای خواهد بود. برای مبارزه با تیلور هم برنامه داشتم و روی نقاط ضعف و قوت او کار کرده بودم و خوشحالم که توانستم با غلبه بر او دل مردم کشورمان را شاد کنم.

یزدانی در پایان خاطرنشان کرد: قطعا به زودی تمرینات خود را از سر خواهم گرفت و امیدوارم این روند همچنان ادامه‌دار باشد. از مردم کشورم که همواره با دعای خیر خودشان به ما انرژی داده‌اند تشکر کنم. کوچک‌تر از آن هستم که از مردم چیزی بخواهم، از آن‌ها سپاسگزارم که برای ما دعای خیر می‌کنند. از پدر و مادرم که سختی‌های زیادی را در طول زندگی کشیده‌اند تا ما را به این مرحله برسانند هم تشکر می‌کنم و دست‌بوس آن‌ها هستم

شروع کشتی حسن یزدانی

حسن یزدانی در دوران کودکی اش زمانی که مسابقات در شهرستان جویبار برگزار می شد، برای تماشا در مسابقات حضور پیدا می کرد و اینگونه شد که یزدانی به ورزش کشتی علاقه پیدا کرد.

هدف حسن یزدانی در کشتی

کشتی گیر حسن یزدانی:از همان روزهای ابتدایی که کشتی را شروع کردم، با این هدف کشتی را به صورت حرفه ای دنبال کردم که به بالاترین مقام در ورزش برسم.

تحصیلات حسن یزدانی

کشتی گیر حسن یزدانی دانشجوی سما دانشگاه آزاد است و تحصیلات خود را در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر پیگیری می کند، وی دارای مدرک کارشناسی مدیریت می باشد.

حسن یزدانی در سال های ابتدایی کشتی

حسن یزدانی کشتی را از سن یازده سالگی و در سال 2006 میلادی آغاز کرد. او پس از چند سال و در سال 2011 به عضویت تیم ملی نوجوانان ایران درآمد و در آگوست سال 2011 با شرکت در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا 2011 به مدال برنز وزن 50 کیلوگرم دست یافت. نوزده روز پس از کسب مدال برنز آسیا، یزدانی در مسابقات کشتی قهرمانی نوجوانان جهان شرکت کرد و با کسب عنوان دوم به مدال نقره وزن 50 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان دست یافت.

حسن یزدانی در ژوئن سال 2014 به عنوان نماینده وزن 66 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا شرکت کرد و با پیروزی مقابل همه رقیبان به قهرمانی رسید و مدال طلا گرفت. او دو ماه بعد در مسابقات کشتی آزاد جوانان جهان در زاگرب کرواسی در وزن 66 کیلوگرم شرکت کرد و قهرمان جوانان جهان شد. یزدانی پس از این قهرمانی به رده سنی بزرگسالان آمد و در همان سال در لیگ برتر کشتی ایران توانست ختاگ تسابلوف قهرمان وزن 70 کیلوگرم جهان از روسیه را شکست دهد.

کودکی حسن یزدانی

حسن یزدانی ورزش کشتی را از سن 11 سالگی آغاز کرده و اولین مربی حسن یزدانی حاج محمد اسماعیل پور بوده است، اما پس از حدود یک سال کشتی را به طور بسیار جدی زیر نظر همت مسلمی ادامه داد و در حال حاضر هم در کنار همت مسلمی(مربی دوران کودکی اش) تمرینات خود را پیگیری می کند.

مدال های یزدانی از کودکی تا به رده سنی جوانان

مدال برنز قهرمانی نوجوانان آسیا 2011 در وزن 50 کیلوگرم

مدال نقره قهرمانی نوجوانان جهان 2011 در وزن 50 کیلوگرم

مدال طلا قهرمانی جوانان آسیا 2014 در وزن 66 کیلوگرم

مدال طلا قهرمانی جوانان جهان 2014 در وزن 66 کیلوگرم

منبع : رکنا