به گزارش پایگاه خبری نشان :

به گزارش "ورزش سه"، هنوز مدت زیادی از بحران مالی‌ای که در ایام برگزاری جام جهانی به سراغ استقلال آمد و مشکلاتی را ایجاد کرد، نمی‌گذرد. در آن مقطع علی فتح‌الله‌زاده با برداشت اصل پولی که در زمان مدیریت آجورلو برای دریافت وام در اختیار بانک قرار گرفته بود، توانست به صورت مقطعی مشکلات را برطرف کند و تیم شرایط جدیدی پیدا کرد.

حالا اما بدهی‌های سنگین باشگاه استقلال بار دیگر باعث شده فتح‌الله‌زاده وارد یک بحران مالی دیگر بشود. مدیرعامل استقلال در مصاحبه‌ای که صبح امروز انجام داد اعلام کرد تا عید 1402 باید مبلغی در حدود 300 میلیارد تومان پول به باشگاه تزریق شود و او حتی اعلام کرد که قصد دارد با اعلام شماره حساب از هواداران کمک بخواهد.

اصلی‌ترین مشکل استقلال مربوط به بدهی سنگین به استراماچونی است. این بدهی از گذشته باقی مانده و حالا با بالا رفتن نرخ ارز شرایط عجیبی پیدا کرد و با نرخ آزاد یورو حدود 100 میلیارد تومان می‌شود. از سوی دیگر با نزدیک شدن به سال جدید، فتح‌الله‌زاده باید مبلغی از قراردادهای بازیکنان و کادرفنی را نیز پرداخت کند که آن نیز رقم بسیار بالایی است.

از سوی دیگر استقلال به برخی دیگر از خارجی‌های سابق و بازیکنان گذشته خود هم بدهکار است که همین موضوع کار مدیرعامل را دشوار کرده است.

علی فتح‌الله‌زاده امیدوار است تا با کمک دولت و سایر نهادها بخشی از پول‌ها تامین شود و تا قبل از سال جدید از شر بدهی‌ها راحت شود، اما بعید است مبلغی که او ادعا کرده (300 میلیارد تومان)‌ به این سادگی تامین شود و احتمالا شاهد اتفاقات عجیبی در بحث مالی برای استقلال خواهیم بود. مشکلاتی که ممکن است در عملکرد تیم استقلال در مسابقات هم تاثیرگذار باشد.