به گزارش پایگاه خبری نشان :

به گزارش "ورزش سه"، حتی غیبت تماشاگران هم باعث نشد تا بازی پرسپولیس - تراکتور، غیرجنجالی باشد. ماجرا این بار در سالن کنفرانس مطبوعاتی ورزشگاه بنیان دیزل رقم خورد. جایی که غیبت یحیی گل‌محمدی با تحریم نشست دستیار او توسط خبرنگاران همراه شد و در همین حین به یکباره آتش درگیری بین حاضران بالا گرفت تا عجیب‌ترین لحظات بازی حساس امروز، در جایی غیر از مستطیل سبز اتفاق بیفتد.

این چند برش از نشست خبری تاریخی تراکتور - پرسپولیس است:

پلان اول) رختکن پرسپولیس: جشن، هلهله و تصمیم تکراری

سوت پایان بازی، آغاز جشن و پایکوبی بازیکنان پرسپولیس در استادیومی بود که هواداران تراکتور در آن حضور نداشتند. سکوهای خالی این امکان را به بازیکنان پرسپولیس داد که هرچقدر خواستند در ورزشگاه خوشحالی کنند اما جشن بزرگتر در راه بود؛ یحیی که سریعتر از همه پای به رختکن گذاشته بود، همراه با بازیکنانش جشن مفصلی را برگزار کرد و البته یک تصمیم تکراری گرفت: "ویه را، امروز هم تو در نشست خبری صحبت خواهی کرد."

 

پلان دوم) جایگاه خبرنگاران: زمزمه تحریم، یحیی به نشست نمی‌آید؟

غیبت روز گذشته کادرفنی پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی، خبرنگاران تبریزی را مکدر کرده بود. آنها که همیشه با سرمربیان پرسپولیس، از دایی و برانکو تا کالدرون و یحیی، چالش‌هایی داشتند، این بار هم برنامه یک تصمیم جدید را می‌ریختند: "اگر یحیی نیاید، ما هم کنفرانس را تحریم خواهیم کرد". اما ماجرایی فراتر از یک تحریم ساده‌ در پیش بود.

پلان سوم) میکسدزون: هیچکس نیاید، پرسپولیس تحریم شد!

زمانی که بیشتر خبرنگاران در میکسدزون حضور داشتند، تصمیم تحریم در سالن کنفرانس خبری گرفته شد. بعد از ورود ویه‌را، عده‌ای از خبرنگاران تبریزی به یکباره سالن را ترک کردند و از سایرین نیز خواستند تا به این کمپین بپیوندند. اما ویه‌را و خانبان روی صندلی نشسته بودند و قصد داشتند صحبتهای خود را انجام دهند. در حالی که تحریم‌کنندگان در مقابل در ورودی سایر خبرنگاران را هم به عدم حضور دعوت می‌کردند، مهرداد خانبان از خبرنگاران پرسید: "آیا این تصمیم همه شماست؟"

 

 

پلان چهارم) سالن کنفرانس: کارتت کو؟ تو کی هستی؟

ویه‌را قصد داشت صحبتهای خود در مورد بازی را انجام دهد و چند جمله هم به زبان آورد اما تحریم‌کنندگان که در مقابل در حضور داشتند، گفتند: "وقتی بچه‌های تبریز حضور ندارند، جایز نیست که نشست برگزار شود". سپس مسئول هیئت فوتبال تبریز از کسانی که قصد عدم حضور در نشست را دارند، خواست تا سالن را ترک کنند و سایرین بمانند.

در همین لحظه نماینده‌ رسانه‌ای سازمان لیگ (مهدی زارع) از یک خبرنگار تبریزی پرسید: "آیدی کارتت کو؟" همین سوال و امتناع خبرنگار از نمایش کارت، کافی بود تا آتش درگیری بین طرفین شعله‌ور شود. چند خبرنگار برای حمایت از این فرد به نماینده رسانه‌ای سازمان لیگ حمله کردند و با جملاتی نظیر "او پیشکسوت است، حق توهین به او را نداری، اینجا تبریز است و..." تلاش کردند تا از همکار خود حمایت کنند.

البته ماجرا به همین آرامی هم نبود و بین یکی از خبرنگاران و نماینده سازمان لیگ درگیری لفظی نسبتا شدیدی اتفاق افتاد که البته به زد و خورد نیانجامید. با این حال فریادهای آنها سالن کنفرانس خبری را تحت تاثیر خود قرار داده بود و شاید صحنه عجیبتر روی استیج بود، جایی که خانبان و ویه‌را بی توجه به گلاویزشدن آنها و تلاش سایرین برای جداکردنشان، روی صندلی نشسته بودند و منتظر آرام شدن صحنه برای برگزاری نشست بودند.

خانبان به سایر خبرنگاران توضیح می‌داد: "ممکن است یحیی گل‌محمدی تا پایان فصل در نشست‌های خبری حضور پیدا نکند" برخی از خبرنگاران تصور می‌کردند بازی تراکتور نخستین دیداری است که یحیی ترجیح داده در کنفرانس خبری‌اش حاضر نشود و سایرین نیز تصمیم تحریم را از بازی سپاهان - پرسپولیس الگوبرداری می‌کردند.

شاید هیچ خبرنگاری فکرش را هم نمی‌کرد که چنین درگیری عجیبی در سالن کنفرانس مطبوعاتی و جلوی چشم مربیان پرسپولیس اتفاق بیفتد اما این درگیری با جملاتی کوتاه آغاز شد و یکی از عجیبترین اتفاقات مطبوعاتی چند سال اخیر را رقم زد. اظهارات جنجالی مربیان به کنار، هیچکس چنین ماجرایی را تا حالا در یک کنفرانس خبری ندیده بود.

 

پلان پنجم) زیر نور و مقابل دوربین: سه امتیاز مهمی بود!

دقایقی بعد آتش درگیری فروکش کرد و طرفین تصمیم گرفتند به جای درگیری فیزیکی و لفظی، در بیرون سالن کنفرانس، صحبتهای خود را ادامه دهند و این مشکل را حل کنند. برخی از خبرنگاران ترجیح دادند نشست را تحریم کنند و برخی هم مجبور شدند به این تحریم بپیوندند اما عده‌ای هم در سالن ماندند تا صحبتهای ویه‌را ضبط کنند.

در همین حین دستیار برزیلی گل‌محمدی تحت تاثیر این اتفاقات، صحبتهای خود را در مورد آنچه دیده بود آغاز کرد: "من یک بار دیگر تاکید می‌کنم که ما به همه رسانه‌ها بدون توجه به اینکه از کدام شهر هستند و برای کدام رسانه کار می‌کنند احترام می‌گذاریم." با این حال او به سه امتیاز پرسپولیس نیز اشاره کرد و این را نتیجه مهم برای سرخپوشان دانست.

پلان ششم) دفاع ایستاده از یحیی: هیچ اجباری نیست

تحریم‌کنندگان این بار به میکسدزون رفتند تا شاید آنجا چیز سوژه دیگری را پیدا کنند و چه چیزی بهتر از افشین پیروانی؟ مدیر پرسپولیس هم البته با توپ پُر به استقبال خبرنگاران آمد و در مورد سوالات آنها پیرامون عدم حضور یحیی در نشست خبری صحبت کرد.

"هیچکس اجازه ندارد اعتراض کند. مربیان دیگر هم نمی‌آیند؛ مگر این اتفاق افتاده است؟ صلاح دیده و نمی‌آید.  ۳-۴ مربی هستند که نه قبل، نه بعد، نه وسط، در روز و نه شب نیامده‌اند. سال گذشته داریم و امسال هم داریم."

او یک به یک جواب سوالات خبرنگاران را داد و عدم حضور در نشست خبری را «تصمیم شخصی» دانست. اشاره پیروانی به سایر سرمربیانی بود که در نشستهای خبری شرکت نمی‌کنند اما با تحریم خبرنگاران مواجه نمی‌شوند.

پلان هفتم) پایان ناگهانی جنجال: همه آشتی کردند!

محمد عسگری دیگر عضو پرسپولیس بود که در این خصوص مورد سوال قرار گرفت. به نظر می‌رسد این موضوع تبدیل به مهمترین سوژه دیداری شده بود که پنج گل در خود داشت و شاید یکی از بهترین بازی‌های این فصل فوتبال ایران نیز بود.

به هر حال درگیری شدید داخل سالن کنفرانس مطبوعاتی، دقایقی قبل با صحبت بین طرفین حل شد و آنها با یکدیگر آشتی کردند اما ویدیوی سه چهار دقیقه‌ای این درگیری همه چیز را طرفداران فوتبال را حیرت‌زده کرد.

پرسپولیس - تراکتور این بار در زمین فنی و جذاب پیگیری شد اما اتفاقات بعد از بازی، بار دیگر این دیدار را در زمره مسابقات جنجالی دو تیم قرار داد؛ به نظر می‌رسد جنجال و حاشیه، با نام این بازی در هم تنیده شده است.