به گزارش پایگاه خبری نشان :

بالاخره جدال پرسروصدای پیکان و پرسپولیس در استادیوم آزادی با برتری یک برصفر شاگردان یحیی گل محمدی به پایان رسید. سرخپوشان تهرانی با این پیروزی ارزشمند بار دیگر به صدر جدول لیگ برتر رسیدند.

ابراهیم اسدی کاپیتان سابق پرسپولیس در این رابطه به خبرورزشی گفت: بازی آسانی بود که به لطف رقیبان پرسپولیس تبدیل به جدال سخت و نفسگیری شد. این دیدار می‌توانست برای پرسپولیس راحت‌تر باشد اما دوستان با بیانیه‌ها و مصاحبه‌های خود پیکان را شیر کردند تا با تمام وجود بجنگند. این در حالی بود که پیکان نه کاندیدای سقوط بود و نه جایگاه بالاتری می‌توانست داشته باشد. با این حال مجتبی حسینی و شاگردانش با تمام وجود جنگیدند تا خودشان را ثابت کنند.

وی ادامه داد: البته جا دارد مثل یحیی گل محمدی به شرافت و تلاش مجتبی حسینی و شاگردانش درود بفرستم اما کار آقایان و رقیبان هم جالب نبود. رقیبان پرسپولیس قبل از بازی با پیکان شروع به تحریک این تیم کردند. اول به میزبانی در ورزشگاه آزادی اعتراض کردند که نه دست پیکان بود و نه پرسپولیس و به این هم بسنده نکرده و در اتحادی عجیب علیه تیم یحیی گل محمدی موضع گرفتند.

هافبک سال‌های نه چندان دور پرسپولیس افزود: جالب اینجاست که هر موقع پرسپولیس از شانس بالاتری برای قهرمانی برخوردار شده یا اینکه به قهرمانی نزدیک تر می‌شود رقیبان این تیم متحد شده و علیه پرسپولیس مصاحبه می‌کنند یا بیانیه می‌دهند. این تحرکات دیگر نخ نما شده و پرسپولیس هم آن قدر تجربه دارد که تحت تأثیر این مسائل حاشیه‌ای قرار نگیرد.

وی در خصوص پنالتی مشکوک اعلام شده علیه پیکان در بازی با پرسپولیس نیز اظهار داشت: چرا دوستان حرفی در مورد پنالتی دیگری که موعود بنیادی فر داور مسابقه نگرفت حرفی نمی‌زنند؟ مدافع پیکان پا انداخت و روی سعید صادقی خطا کرد. این صحنه پنالتی واضح بود که داور ندید و حالا آقایان روی پنالتی گرفته شده اعتراض می‌کنند. به گواه کارشناسان بیشترین اشتباهات داوری علیه پرسپولیس بوده و این موضوع دیگر جای بحث ندارد. پیکان با تمام وجود و انگیزه بازی کرد و هیچ جای بحث و گفت و گویی باقی نگذاشت اما این صحبت‌ها تمامی ندارد.

بارسلونا هم مثل پرسپولیس دشمن زیاد دارد اما قهرمان می‌شود/ با مصاحبه، بیانیه و حاشیه‌سازی، پیکان را جلوی پرسپولیس شیر کردند

وی افزود: پرسپولیس باید مثل همیشه کار خودش را انجام دهد و به این صحبت‌ها توجهی نکند. من خودم طرفدار سرسخت بارسلونا هستم. در اسپانیا هم تیم بارسلونا مثل پرسپولیس دشمن زیاد دارد اما این تیم توجهی به این مسائل نداشته و امسال هم با اقتدار قهرمانی زودهنگام خود را جشن گرفته است. پرسپولیس هم باید راه خودش را برود و اصلا توجهی به این حرف و حدیث‌ها نکند. شاید فلسفه این اقدامات، گفتار و رفتارها برهم زدن آرامش و تمرکز پرسپولیس باشد و باید حواس بزرگ ترهای تیم ششدانگ جمع باشد.

اسدی همچنین خاطرنشان کرد: بازی با پیکان در نهایت با برتری یک برصفر پرسپولیس به پایان رسید و باید به فکر دیدار بعدی بود. خوشحالی و شادی این بازی هم برای بازیکنان باید تمام شود و ادامه اش برای هواداران باشد. پرسپولیس بازی سختی مقابل گل گهر سیرجان پیش روی دارد که اصلا هم آسان نیست. این بازی و دیدار هفته آخر در قائم شهر مقابل نساجی مازندران بسیار حائز اهمیت است. در حال حاضر سرنوشت قهرمانی پرسپولیس دست خودش است به شرط آن که همه ارکان این باشگاه از مدیریت بگیرید تا کادرفنی و بازیکنان به حاشیه‌ها بی توجه باشند و حرف خود را در مستطیل سبز بزنند.

کاپیتان سابق پرسپولیس در پایان در خصوص شانس پرسپولیس برای قهرمانی در جام حذفی نیز گفت: شاید بهتر باشد پرسپولیس تمرکز خودش را روی بازی لیگ برتر برابر گل گهر سیرجان بگذارد. این بازی فعلا اهمیت دارد و نباید به بازی حذفی با تیم هوادار فکر کرد. البته من فکر می‌کنم پرسپولیس این شانس را دارد که بعد از چند سال در جام حذفی هم قهرمان شود. پرسپولیس تمام ابزارهای لازم برای موفقیت در جام حذفی را در اختیار دارد و به نظر می‌رسد امسال بتواند دبل کند. این یک هدف بزرگ است که یحیی گل محمدی و بازیکنانش نیز بارها از این هدف سخن گفته اند. یک نکته‌ای را لازم می‌دانم در مورد این پرسپولیس بگویم. احساس من بیینده تلویزیونی این بود که اگر داور پنالتی هم نمی‌گرفت، پرسپولیس به پیکان گل می‌زد و برنده این دیدار می‌شد. یک تیم وقتی می‌خواهد قهرمان شود باید نیمکت و تیم اصلی اش همدل باشند و من این وحدت و یکدلی را نزد بازیکنان اصلی و نیمکت نشین تیم دیدم.