به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرنگار شکیبا بقال زاده: مشتریانی که مایل به دریافت وام قرض الحسنه 200 میلیون تومانی بانک کشاورزی هستند، بهتر است از طرح «احسان» این مجموعه استفاده کنند. افراد به منظور درخواست این تسهیلات باید سپرده قرض الحسنه داشته باشند.

به گزارش کاماپرس، به نقل از رده، اشخاصی که مایل به دریافت وام طرح احسان هستند باید حداقل یک ماه از خواب سپرده قرض الحسنه آن‌ها گذشته باشد. ضمنا متقاضیان این تسهیلات باید حداقل 100 هزار تومان در حساب خود نگهداری کنند. این تسهیلات قرض الحسنه بوده و به آن سودی تعلق نمی‌گیرد. اما به این وام کارمزد تعلق می‌گیرد و میزان آن نیز چهار درصد است. افرادی که مایل به دریافت این تسهیلات هستند باید ضامن رسمی داشته باشند. حداکثر مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات نیز 36 ماه اعلام شده است. لازم به ذکر است که افراد امکان واگذاری امتیاز این تسهیلات را به خانواده یا پرسنل خود دارند.

با توجه به مبلغ وام، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت آن، میزان هر قسط 5 میلیون و 904 هزار و 797 تومان اعلام شده است. کل سود تسهیلات، 12 میلیون و 576 هزار و 692 تومان و مجموع رقم وام و سود آن، 212 میلیون و 647 هزار و 692 تومان خواهد بود.

وام

وام قرض الحسنه / هدف بانک کشاورزی چیست؟

بانک کشاورزی به عنوان یک مجموعه تخصصی با هدف حمایت از بخش کشاورزی و زیرمجموعه‌های آن در بیست و یکم خردادماه سال 1312 شکل گرفت. این مجموعه تاکنون به منظور حمایت از بخش کشاورزی کشور انواع تسهیلات و خدمات را به کشاورزان واجد شرایط ارائه داده است.

هم اکنون این مجموعه با هزار و 817 شعبه و 50 شعبه خدمات ارزی و بین المللی به مشتریان خود انواع خدمات عمومی، اختصاصی، وام و تسهیلات، تکریم مشتریان و … را ارائه می‌دهد.

وام قرض الحسنه ۸۰۰ میلیونی چهار درصدی با تنفس شش ماهه

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم با اشاره به مشکلات موجود در مسیر پرداخت تسهیلات اشتغال خانگی و تکمیل اطلاعات جامع این بخش گفت: بانک اطلاعاتی مربوط به مشاغل خانگی در استان تهیه شده است.

 به نقل از روابط عمومی استانداری قم، زینب عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: ما برای این که تسهیلات مشاغل خانگی بهتر و با عدالت به دست متقاضیان مشاغل خانگی برسد اقدام به ایجاد یک بانک اطلاعاتی کردیم تا این کسب و کارها ساماندهی شوند طبق این بانک اطلاعاتی در قم ۸۰۰ نفر از زنان ما به مشاغل خانگی فعالیت دارند و در این زمینه فرم‌هایی هم تهیه شده برای این ۸۰۰ نفر گروه کسب و کار ایجاد شده است.

وی افزود: در سال گذشته سه کار مهم را انجام دادیم که قرار است این ریل‌گذاری مهم امسال هم ادامه داشته باشد در ابتدا ما با بنیاد برکت تفاهم نامه همکاری منعقد کردیم تا برای آن دسته از زنانی که در مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک فعالیت دارند تسهیلاتی را فراهم کنیم و نتیجه آن تسهیلات چهار درصدی با تنفس شش ماهه برای مشاغل خانگی بود که با اقبال خوب این بانوان روبرو شد.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری قم با اشاره به زنانی که در حوزه دانش بنیان هم فعالیت دارند، گفت: برای چند شرکت دانش بنیان که متولیان آن زنان هستند وامی به مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان در نظر گرفتیم و برای آن دسته از زنانی که در مشاغل خانگی فعالیت دارند وامی به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفتیم که تاکنون برای ۱۰۰ نفر پرداخت شده است؛ برای آموزش زنان به منظور فعالیت بهتر در زمینه کسب و کار با تفاهم نامه با دانشگاه علمی و کاربردی آموزش‌هایی نیز ارائه کردیم.

عبداللهی با اشاره به مشکل و چالش زنان برای عرضه و فروش محصولات خود در قم، بیان کرد: مهم‌ترین مشکلی که زنان در قم با آن مواجه هستند نبود بازارچه است. باید محلی برای فروش محصولات بانوان داشته باشیم؛ با تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان همیاری شهرداری بسته شده قرار است در هر تاریخی که نیاز باشد نمایشگاه دائمی جنب استانداری قم در اختیار بانوان قرار گیرد.

وی افزود: پنج نمایشگاه برای عرضه محصولات بانوان در مشاغل خانگی برگزار می‌شود و ما در زمینه بازارچه و محل فروش دو هدف‌گذاری داریم که یک مورد مکانی در پردیسان برای نمایش محصولات و مکانی دیگر که در حال جانمایی هستیم ولی ظرفیت و توان زنان برای حضور در بازارچه دائمی هم باید در نظر گرفته شود./فارس

با یک ماه سپرده، وام قرض الحسنه 500 میلیونی بگیرید

مشتریان بانک ملت به منظور کمبود نقدینگی این امکان را دارند تا با ایجاد میانگین حساب مناسب، تا سقف 500 میلیون تومان از طرح «شایان» وام دریافت کنند.

به گزارش کاماپرس، به نقل از رده، اشخاصی امکان دریافت وام 500 میلیونی بانک ملت را دارند که حداقل 1 ماه از خواب سپرده‌شان در یکی از شعب این مجموعه گذشته باشد. سود این وام براساس ضریب برابری تسهیلات و مدت ماندگاری سپرده بین 8 تا 18 درصد اعلام شده است. افرادی که خواهان این تسهیلات هستند براساس اعتبار شغلی اعتبارسنجی می‌شوند. علاوه بر این، متقاضیان این تسهیلات باید ضامن رسمی هم داشته باشند. حداکثر مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات به 60 ماه می‌رسد.

با توجه به مبلغ وام، حداکثر سود و مدت زمان بازپرداخت، مبلغ هر قسط 12 میلیون و 696 هزار و 714 تومان است. کل سود وام 261 میلیون و 802 هزار و 823 تومان و مجموع رقم تسهیلات و سود آن 763 میلیون و 532 هزار و 823 تومان خواهد بود.

منبع: اقتصاد آنلاین