به گزارش پایگاه خبری نشان :

قیمت سکه به تبعیت از قیمت دلار نواسات شدیدی دارد . اگرچه قیمت سکه و طلا  این روزها کاهشی بوده است اما با این حال به نظر می‌رسد با پایان ماه صفر دوباره به اوج خود بازگردد .قیمت سکه به عواملی از جمله قیمت دلار ، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی ، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … بستگی دارد . در روز جاری قیمت سکه گرمی ۵۰ هزار تومان ارزان شد . در ادامه در سایت نشان آنلاین به برسی قیمت سکه میپردازیم.

آخرین نرخ سکه امامی

امروز - دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲ مصادف با ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۳ - با کاهش ۰.۷۶ درصدی به ۲۷,۵۹۱,۰۰۰ (بیست و هفت میلیون و پانصد و نود و یک هزار) تومان رسید.


قیمت سکه

قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است. قیمت سکه از سال 97 تا سال جاری نوساناتی داشته که  که این نوسانات  بیشترین عامل مؤثر در  تحریم‌ها و نوسانات شدید بوده است. قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد. قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند.

قیمت طلا و سکه به تبعیت از قیمت دلار این روزها یا کاهشی هستند و یا در همان سطوح قیمت قبلی درجا می‌زنند. فعالان بازار طلا و ارز معتقدند این دو بازار در همبستگی با یکدیگر عمل می‌کنند و از همین رو مطالعه رفتار دلار می‌تواند دست بازار طلا و سکه را هم رو کند. در این میان البته نمی‌توان تقاضایی را که به طور سنتی در بازار طلای ایران وجود دارد، نادیده گرفت. فعالان بازار طلا امیدوارند با پایان ماه‌های محرم و صفر، تقاضا به این بازار بازگردد.

قیمت طلا و سکه امامی به تبعیت از قیمت دلار، نخستین روز هفته جاری را با کاهش آغاز کرد؛ در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

اگرچه قیمت طلا و سکه این روزها کاهشی بوده است اما با این حال به نظر می‌رسد روند تقاضا همزمان با پایان ماه‌های محرم و صفر، همان‌گونه که فعالان بازار طلا و ارز پیش‌بینی می‌کردند، رشد محدودی را برای قطعات سبک‌تر سکه به همراه داشته است. در این میان اما تعطیلی روز گذشته، بازارهای مالی را از رونق انداخت و رمق معاملات را گرفت؛ با این حال، فعالان بازار امیدوارند با آغاز تحرک بازارها از امروز، رونق به بازار طلا و سکه هم بازگردد.

قیمت طلا و انواع قطعات سکه

در آخرین معاملات نقدی روز شنبه، قیمت طلای 18 عیار به دو میلیون و 317 هزار تومان رسید و کاهشی بود. قیمت هر مثقال طلای 18 عیار نیز با افت مواجه شد و به رقم 10 میلیون و 37 هزار تومان رسید. گفتنی است انس طلای جهانی نیز در لحظه تنظیم این گزارش در محدوده سرخ‌رنگ معاملات، روی رقم 1925 دلار قرار گرفته است.

قیمت سکه

های امامی و بهار

امروز چهارم شهریور قیمت سکه امامی با کاهش ۲۵۵ هزار تومانی به کانال ۲۷ میلیونی برگشت و با قیمت ۲۷ میلیون و ۷۴۴ هزار تومان معامله شد. همچنین قیمت سکه بهار ۱۹۷ هزار تومان کاهش داشت و این مقدار افت باعث تغییر کانال این قطعه شد. در روز جاری سکه بهار با رقم ۲۴ میلیون و ۹۰۳ هزار تومان مبادله شد.

امروز نیم‌سکه کاهش ۱۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه امروز ۵۰ هزار تومان ارزان شد. این قطعه با قیمت ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی معامله شد.

در روز جاری سکه گرمی ۵۰ هزار تومان ارزان شد. این قطعه با قیمت پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد.

در روز جاری قیمت طلا روند کاهشی داشت. هر مثقال طلا با کاهش ۷۵ هزار تومانی به کانال ۹ میلیونی برگشت و با رقم ۹ میلیون و ۹۴۶ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۱۶ هزار و ۸۰۰  تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۲۹۶ هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون و۲۶۵هزار تومان رسید.

در چهارمین روز شهریور حباب سکه در تمام قطعات کاهشی بود. حباب سکه امامی با ۱۳۵ هزار تومان پرچمدار بیشترین افت بود. حباب سکه بهار ۶۰ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۳۴ هزار تومان، ربع ۱۶ هزار تومان و سکه گرمی ۳۳ هزار تومان کاهش داشتند.