به گزارش پایگاه خبری نشان :

قیمت سکه به تبعیت از قیمت دلار نواسات شدیدی دارد . اگرچه قیمت سکه و طلا  این روزها کاهشی بوده است اما با این حال به نظر می‌رسد با پایان ماه صفر دوباره به اوج خود بازگردد .قیمت سکه به عواملی از جمله قیمت دلار ، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی ، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … بستگی دارد . در روز جاری قیمت سکه گرمی ۵۰ هزار تومان ارزان شد . در ادامه در سایت نشان آنلاین به برسی قیمت سکه میپردازیم.

سکه بازان در معاملات پشت خطی چهارشنبه‌شب می‌گفتند اگر در بازار امروز پنجشنبه ۶ مهرماه قیمت دلار وارد فاز صعود شود این امر می‌تواند باعث ماندگاری سکه بالای مرز یاد شده شود و به‌تبع آن قیمت سکه به نیمه کانال ۲۷ میلیون تومان برگردد. بااین‌حال اگر سکه مرز ۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را از دست دهد احتمال برگشت تا کانال ۲۶ میلیون تومان وجود دارد.

همچنین اختلاف قیمت سکه رفاه و سکه امامی به نیم میلیون تومان رسیده است. بررسی تکنیکالی سکه امامی نشان می‌دهد که خط روند صعودی سکه از‌دست‌رفته و همین مسئله سردرگمی در میان معامله‌گران سکه را بالا برده است.

این بررسی‌ها نشانگر آن است: محدوده ۲۶ میلیون و ۷۰۰ تا ۲۷ میلیون تومانی محدوده حمایتی سکه است که سکه امامی از اسفندماه نتوانسته به پایین آن نفوذ کند. ولی برای صعودی شدن سکه رفاه و امامی باید بتوانند مقاومت محدوده ۲۹ میلیون و پانصد هزار تومان را بشکنند و بالای آن تثبیت دهند.

برخی از معامله گران مدعی هستند چپ بازارساز پر شده است اما خبر نقض تعهدات برجامی در اواخر مهر ماه می‌تواند به بازار نوسان دهد و این نوسان بستگی به دخالت و تزریق بازارساز دارد.

آخرین قیمت سکه امامی

امروز - دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲ مصادف با ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۳ - با کاهش ۰.۷۶ درصدی به ۲۷,۵۹۱,۰۰۰ (بیست و هفت میلیون و پانصد و نود و یک هزار) تومان رسید.


قیمت سکه قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است. قیمت سکه از سال 97 تا سال جاری نوساناتی داشته که  که این نوسانات  بیشترین عامل مؤثر در  تحریم‌ها و نوسانات شدید بوده است. قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد. قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند.

قیمت طلا و سکه به تبعیت از قیمت دلار این روزها یا کاهشی هستند و یا در همان سطوح قیمت قبلی درجا می‌زنند. فعالان بازار طلا و ارز معتقدند این دو بازار در همبستگی با یکدیگر عمل می‌کنند و از همین رو مطالعه رفتار دلار می‌تواند دست بازار طلا و سکه را هم رو کند. در این میان البته نمی‌توان تقاضایی را که به طور سنتی در بازار طلای ایران وجود دارد، نادیده گرفت. فعالان بازار طلا امیدوارند با پایان ماه‌های محرم و صفر، تقاضا به این بازار بازگردد.

قیمت طلا و سکه امامی به تبعیت از قیمت دلار، نخستین روز هفته جاری را با کاهش آغاز کرد؛ در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

اگرچه قیمت طلا و سکه این روزها کاهشی بوده است اما با این حال به نظر می‌رسد روند تقاضا همزمان با پایان ماه‌های محرم و صفر، همان‌گونه که فعالان بازار طلا و ارز پیش‌بینی می‌کردند، رشد محدودی را برای قطعات سبک‌تر سکه به همراه داشته است. در این میان اما تعطیلی روز گذشته، بازارهای مالی را از رونق انداخت و رمق معاملات را گرفت؛ با این حال، فعالان بازار امیدوارند با آغاز تحرک بازارها از امروز، رونق به بازار طلا و سکه هم بازگردد.

قیمت سکه و انواع قطعات 

در آخرین معاملات نقدی روز شنبه، قیمت طلای 18 عیار به دو میلیون و 317 هزار تومان رسید و کاهشی بود. قیمت هر مثقال طلای 18 عیار نیز با افت مواجه شد و به رقم 10 میلیون و 37 هزار تومان رسید. گفتنی است انس طلای جهانی نیز در لحظه تنظیم این گزارش در محدوده سرخ‌رنگ معاملات، روی رقم 1925 دلار قرار گرفته است.

قیمت سکه

قیمت سکه امامی و بهار

امروز چهارم شهریور قیمت سکه امامی با کاهش ۲۵۵ هزار تومانی به کانال ۲۷ میلیونی برگشت و با قیمت ۲۷ میلیون و ۷۴۴ هزار تومان معامله شد. همچنین قیمت سکه بهار ۱۹۷ هزار تومان کاهش داشت و این مقدار افت باعث تغییر کانال این قطعه شد. در روز جاری سکه بهار با رقم ۲۴ میلیون و ۹۰۳ هزار تومان مبادله شد