به گزارش پایگاه خبری نشان :

قیمت گوشت گوسفند به نرخ دولتی در بازار عرضه شد . همچنین قیمت گوشت ران گوسفندی ۳۹۰ هزار تومان میباشد. قیمت گوشت در سال 1402 نسبت به سال گذشته دچار نوسانات زیادی شده است . قیمت گوشت دولتی  نسبت به قیمت آزاد مناسب تر است . در ادامه قیمت گوشت گوسفندی را مشاهده می کنید .

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: با تدابیر وزارت جهاد مبنی بر واردات دام زنده، نرخ گوشت قرمز در بازار به ثبات رسیده است.

علی اصغر ملکی از ثبات نرخ گوشت در بازار خبر داد و گفت: طبق روال همه ساله در مهرماه به سبب بازگشایی مدارس و تخصیص درآمدخانوار به آن سمت، تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد.

به گفته او، اکنون هرکیلو شقه گوسفندی با نرخ ۴۷۰ تا ۴۸۰ هزارتومان به مغازه دار و با احتساب ۱۰ درصد سود در خرده فروشی عرضه می شود.

ملکی قیمت هرکیلو دام زنده را ۲۰۰ هزارتومان اعلام کرد و گفت: عرضه دام داخل کماکان همانند سابق است و از طرفی بازار چندان پررونق نیست.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: طبق گفته قائم مقام وزیر جهاد پیش بینی می شود که با تداوم واردات گوشت قرمز، وعده های آنها مبنی بر کاهش قیمت گوشت به نرخ سال قبل محقق شود.

او کنترل قاچاق را راهی برای تنظیم بازار گوشت برشمرد و گفت: اگر جمعیت دامی کشور با جلوگیری از قاچاق، رفع ممنوعیت تردد دام از استان ها به تهران و ممنوعیت و محدودیت صادرات مدیریت شود، این میزان کفاف بازار داخل را می‌دهد.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در مرداد 1402 نسبت به ماه قبل (تیر) در حدود ٨ درصد کاهش داشته است.

قیمت گوشتنکته قابل توجه در واردات اخیر گوشت قرمز به کشور این است که بر خلاف تجربه قبلی، مصرف‌کنندگان کیفیت گوشت‌های وارداتی را بسیار خوب ارزیابی می‌کنند.

توزیع انبوه گوشت گوسفندی با قیمت ۳۱۰ تا ۳۹۰ هزار تومان

گوشت گرم گوسفندی تنظیم بازاری بسته به نوع آن، با قیمت بین ۳۱۰ تا ۳۹۰ هزار تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره‌بار و همچنین فروشگاه‌های اینترنتی عرضه می‌شود.

قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی، قیمت هر کیلوگرم شقه تنظیم بازاری را حدود ۲۶۰ تا ۲۷۰ هزار تومان عنوان کرد و درباره تنوع قیمت گوشت‌های تنظیم بازاری گفت: لاشه‌ها بر اساس کیفیت، قطعه‌بندی می‌شود و تعیین قیمت فرمول مشخصی دارد به این ترتیب که گران‌ترین و با کیفیت‌ترین قطعات که ران و سردست است، حداکثر به نرخ ۳۹۰ هزار تومان در بسته‌بندی به فروش می‌رسد و سایر قطعات قیمت کمتری دارند.

به گفته علیرضا پیمان پاک، قیمت در میادین میوه و تره‌بار به دلیل عرضه غیرقطعه‌بندی، حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان از محصول قطعه‌بندی ارزان تر است.

قیمت گوشت

آغاز روند کاهش قیمت گوشت گوسفندی

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی نیز از ایجاد ثبات و آرامش در بازار گوشت قرمز در نتیجه واردات مستمر خبر داد و گفت: در حال حاضر با افزایش توزیع گوشت‌های وارداتی قیمت گوشت گوسفندی در بازار روند کاهشی به خود گرفته است.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور تجارت و تنظیم بازار گفت: روزانه ۲۵۰ تن گوشت قرمز تا ۵ ماه آینده وارد می‌شود تا قیمت گوشت گوسفندی در بازار به نرخی در محدوده ۳۱۰ هزار تومان تا ۳۶۰ هزار تومان کاهش یابد.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور تجارت و تنظیم بازار گفت: روزانه ۲۵۰ تن گوشت قرمز تا ۵ ماه آینده وارد می‌شود تا قیمت گوشت گوسفندی در بازار به نرخی در محدوده ۳۱۰ هزار تومان تا ۳۶۰ هزار تومان کاهش یابد.

علیرضا پیمان پاک، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور تجارت و تنظیم بازار  اظهار داشت: روزانه 100 تا 130 تن گوشت گوسفندی و حدود 60 تا 70 تن گوشت گوشت گوساله گرم و در مجموع روزانه حدود 180 تا 190 تن گوشت قرمز برای تنظیم بازار این محصول به کشور وارد می شود.

وی افزود: واردات گوشت قرمز ادامه خواهد داشت و تا 250 تن در روز خواهد رسید و میزان واردات به ویژه در بخش گوشت گوساله افزایش خواهد داشت.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور تجارت و تنظیم بازار ادامه داد:گوشت های تنظیم بازار در میدان بهمن، میادین میوه و تره و فروشگاههای زنجیره ای که قابلیت نظارت در آنها بیشتر است، عرضه می‌شود.

وی تصریح کرد: گوشت های تنظیم بازار به وفور و از صبح تا شب در این مراکز عرضه می شود و برای تهیه این محصولات صف یا مشکلی وجود ندارد.

گوشت گوسفندی 50 هزار تومان ارزان شد

پیمان پاک گفت: با عرضه گوشت های تنظیم بازاری، قیمت گوشت های غیر تنظیم بازاری نیز حدود 50 هزار تومان کاهش یافته است به طوری که هر کیلوگرم گوشت لاشه گوسفندی در محدوده 390 هزار تومان تا 400 هزار تومان به فروش می رسد.

وی اظهار داشت: به دنبال آن هستیم با افزایش عرضه گوشت در بازار قیمت لاشه گوشت گوسفندی به 310 تا 360 هزار تومان کاهش یابد؛ البته این کاهش قیمت به حدی خواهد بود که تولید همچنان برای تولید کننده اقتصادی باشد و واردات نباید آسیبی به تولید وارد کند.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور تجارت و تنظیم بازار ادامه داد: معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی برنامه ریزی مناسبی برای افزایش پروار دام در کشور و تولید قرار دادی این محصول در دستور کار دارد.

واردات تا کاهش قیمت گوشت گوسفندی به 310 هزار تومان ادامه دارد

وی اظهار داشت: در مدت 4 تا 5 ماه آینده تا قیمت گوشت قرمز در کشور تنظیم شود واردات ادامه خواهد داشت و بعد از این مدت نیز گوشت قرمز مورد نیاز کشور از محل تولید داخلی تامین می شود تا نگرانی برای محصولات پروتئینی برای مردم وجود نداشته باشد.

پیمان پاک با اشاره به قیمت مصوب گوشت های تنظیم بازاری گفت: در میادین میوه و تره بار هر کیلوگرم گوشت گوسفندی به صورت شقه ای 282 هزار تومان و در فروشگاه های زنجیره ای هر کیلوگرم گوشت گوسفندی شقه ای به صورت بسته بدی شده 316 هزار تومان عرضه می‌شود که این محصول به صورت ران، سردست و گردن با کمی تغییر به قیمت مصوب خود به فروش می رسد.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: گوشت های وارداتی از استرالیا، کشور‌های آسیای میانه از جمله مغولستان و کنیا و بسیار با کیفیت و با نظارت های بهداشتی و شرعی کامل وارد می شود در کنار گوشت های وارداتی بخشی از گوشت های تنظیم بازاری نیز از محل تولید داخل تامین شده است.