به گزارش پایگاه خبری نشان :

قیمت خودرو در سال 1402 نسبت به سال گذشته با افزایش قیمت همره بوده . بررسی قیمت خودرو نشان می‌دهد که قیمت پژو پارس و سمند طی روز گذشته صعودی شده است . اما قیمت خودرو های سایپا تغییر زیادی نکرده است . قیمت خودرو پراید ۱۱۱ صفر  نسبت به روز گذشته ثابت مانده است . در ادامه به قیمت خودرو های پرفروش در سایت نشان میپردازیم .

 قیمت خودرو امروز چهارشنبه 26 مهر 1402 وضعیت آرام و باثباتی دارد. در بازار خودروهای داخلی سراسر ثبات حاکم است و در مواردی، تغییرات بسیار جزئی دیده می‌شود؛ همچنین در بازار مونتاژی نیز تعداد انگشت‌شماری از خودروها تغییر قیمت داشتند. با این حال ممکن است این آرامش قبل از طوفان باشد. چراکه شب گذشته بار دیگر خاورمیانه به کانون جنگ در جهان تبدیل شد.

البته این بار جنگ از حیطه نظامی خارجی شد و در جنایتی ضدبشری بیمارستان کودکان مورد اصابت موشک قرار گرفت. اتفاقی که بلافاصله واکنش‌های جهانی را در پی داشت و ممکن است با توجه به افژایش درگیری‌ها، بار دیر بازارهای ایران هم واکنش منفی به این اتفاق نشان دهند.

نرخ دلار در روزهای گذشته کاهشی گزارش شد و به تبع آن بازار خودرو نیز این افت قیمت را تجربه کرد. اما از روز گذشته که نرخ دلار به ثبات رسید، بازار خودرو نیز آرام گرفته و قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی به آرامش نسبی رسیده‌اند.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت آرامی را تجربه می‌کند.

قیمت خودروهای داخلی از آغاز امروز باثبات گزارش می‌شود.

کوییک دنده‌ای S هاچ‌بک ارزان‌قیمت ایرانی به شمار می‌رود که روز گذشته تغییر قیمتی نداشت، امروز حدود یک میلیون تومان گران‌تر شده و با نرخ 349 میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو 207 دنده‌ای از هاچ‌بک‌های محبوب ایران خودرو محسوب می‌شود که روز گذشته 6 میلیون تومان افت قیمتی داشت، امروز نیز پنج میلیون تومان دیگر کاهش یافت و با قیمت 604 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ یکی دیگر از معدود خودروهای داخلی بازار است که تغییر قیمت دارد. این سدان رده بالای ایران خودرو که روز گذشته تنها حدود یک میلیون تومان کاهش قیمت داشت، امروز نیز یک میلیون تومان دیگر کاهش داشته و به نرخ 735 میلیون تومان رسیده است.

تارا دنده‌اتوماتیک که یکی از گران‌ترین خودروی تولیدی ایران خودرو به شمار می‌رود، امروز هیچ تغییر قیمتی نداشته و با قیمت 765 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی نیز غالباً ثابت و بدون تغییر است.

ام‌وی‌ام X22 دنده‌ای اسپرت لاکچری یکی از ارزان‌ترین کراس‌اوورهای مونتاژی بازار بوده که از هفته گذشته تغییری نداشته و با همان قیمت 710 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

هایما S5 دنده‌اتوماتیک یکی از معدود کراس‌اوورهای مونتاژی بازار است که افت قیمتی درحد جزئی دارد. این خودرو در روز گذشته حدود 10 میلیون تومان کاهش داشت و امروز نیز با پنج میلیون تومان کاهش دیگر، به نرخ یک میلیارد و 115 میلیون تومان رسیده است.

چری تیگو 7IE رکورددار افزایش قیمت در بازار خودروهای مونتاژی به شمار می‌رود که از آغاز امروز حدود 20 میلیون تومان گران‌تر شده و به قیمت یک میلیارد و 430 میلیون تومان معامله می‌شود.

فونیکس تیگو 7 پرو یکی دیگر از کراس‌اوورهای مونتاژی بازار محسوب می‌شود که با افزایش قیمت 10 میلیون تومانی، به نرخ یک میلیارد و 630 میلیون تومان رسید.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته جاری

باتوجه به رکود دوباره‌ای که در بازار ایجاد شده است، احتمالاً در هفته جاری نیز ثبات بر بازار خودرو حاکم باشد. درحالی که برخی از کارشناسان نیز بر این باورند، اخبار منتشره در مورد بازار ارز، احتمال ایجاد تغییرات مقطعی روی نرخ دلار را داشته باشد. در این صورت، تغییر قیمت خودرو نیز دور از انتظار نخواهد بود.

کوییک دنده‌ای S که هاچ‌بک اقتصادی سایپا به شمار می‌رود، که در روزهای گذشته حدود چهار میلیون تومان گران‌تر شده بود، امروز نیز ۶ میلیون تومان دیگر گران شده و با قیمت ۳۵۲ میلیون تومانی خرید و فروش می‌شود.قیمت خودرو

شاهین G خودروی نه‌چندان ارزان این شرکت نیز ۱۴ میلیون تومان بالا رفت و از رکوردداران افزایش قیمت در بازار خودروهای داخلی شد. این خودرو از ابتدای امروز با نرخ ۶۰۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو ۲۰۷i دنده‌ای هاچ‌بک پرطرفدار ایران خودرو بوده که ۱۳ میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با قیمت ۶۲۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژو پارس LX TU۵ نیز سدان پرطرفدار ایران خودرو محسوب می‌شود که حدود ۱۲ میلیون تومان بالاتر رفته و به نرخ ۶۳۲ میلیون تومان رسیده است.

قیمت خودروهای مونتاژی همانند داخلی‌های بازار، تغییرات چشم‌گیری دارند.

چری آریزو ۵IE توربوشارژ جدید یکی از سدان‌های تولیدی مدیران خودرو است که نسبت به روز گذشته ۳۰ میلیون تومان گران‌تر شده و به نرخ یک میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان رسید.

هایما S۵ دنده‌اتوماتیک رکورددار افزایش قیمت در بازار مونتاژی‌ها به شمار می‌رود. این کراس‌اوور ایران خودرو حدود ۴۰ میلیون تومان بالاتر رفت و با قیمت یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان معامله شد.

فیدلیتی پرایم نیو ۵ نفره یکی از معدود کراس‌اوورهای محبوب گروه بهمن محسوب می‌شود که با ۲۰ میلیون تومان افزایش قیمتی که تجربه کرد، به نرخ یک میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان رسید.

فونیکس تیگو ۷ پرو کراس‌اوور مونتاژی مدیران خودرو بوده که روز گذشته با افزایش ۱۵ میلیونی، رکورددار افزایش قیمت در بازار مونتاژی بود. این خودرو امروز نیز حدود ۵۰ میلیون تومان نسبت به روز گذشته رشد قیمتی داشته و به نرخ یک میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان رسیده است.

قیمت خودرو

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

باتوجه به افزایش قیمت چشم‌گیری که بازار در روز جاری تجربه کرد، درصورتی که نرخ دلار از امروز آرام بگیرد، احتمالاً نوسانات قیمت خودرو نیز کم‌تر شود. در وضعیت فعلی که میزان عرضه و تقاضا تغییر آن‌چنانی ندارند، تنها محرک بازار خودرو می‌تواند نرخ دلار باشد و درصورتی که این افزایش قیمت دلار در روزهای آتی نیز تکرار شود، می‌توان انتظار تحریک تقاضای انباشته از ماه‌های گذشته را داشت.