به گزارش پایگاه خبری نشان :

قیمت مرغ در بازار این روزها نوسان قیمت دارد . بازار قیمت مرغ مدام دچار نوسان می شود .قیمت مرغ امروز نسبت به روز گذشته کمی تغییر کرد . امروز قیمت مرغ در بازار حدودا کیویی ۲۲ هزار تومان کاهش یافته . برای دریافت جزئیات بیشتر از قیمت مرغ در بازار امروز 27 مهرماه  ۱۴۰۲ در ادامه با نشان آنلاین همراه باشید .

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران، قیمت گوشت بوقلمون از سوی این سازمان به شرح زیر است:

هر کیلوگرم بازو ۱۱۲هزار و ۵۰۰ تومان

هر کیلوگرم بال ( بدون نوک بال) ۸۲ هزار و ۳۰۰تومان

هر بسته پای بوقلمون پاک شده بدون ناخن ۸۰۰ گرم ۱۲ هزار تومان

هر بسته جگر تازه پاک شده ۴۰۰ گرمی ۴۵ هزار تومان

هر کیلوگرم گوشت چرخ کرده ۲۵۸ هزار تومان

هر بسته دل پاک شده ۴۰۰ گرمی ۴۵ هزار تومان

هر کیلوگرم ران با پوست و استخوان (با استخوان کمر) ۲۰۱ هزار تومان

هر کیلوگرم ساق با پوست ۱۷۴ هزار تومان

هر بسته سنگدان پاک شده ۴۰۰ گرمی ۴۸هزار تومان

هر کیلوگرم سینه بدون گردن با بال پوست و استخوان ۱۸۸ هزار تومان

هر کیلوگرم سینه با بال، گردن، پوست و استخوان۱۷۰ هزار تومان

هر کیلوگرم فیله ۲۷۲هزار تومان

هر کیلوگرم گردن بدون پوست ۱۴۰ هزار تومان

هر کیلوگرم لاشه کامل یا شقه (برش عمودی لاشه) لاشه بالای ۱۵ کیلوگرم ۱۵۴هزار تومان

هر کیلوگرم مغز ران بی پوست و استخوان۲۸۳ هزار تومان

هر کیلوگرم نیم شقه ران، ران با ساق، ران، کعب ران، استخوان پشت و دمبالچه (فله) ۱۵۶هزار تومان

هر کیلوگرم نیم شقه سینه، سینه با بال، با گردن، با پوست و استخوان(فله) ۱۵۴ هزار تومان

منبع: تسنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، بازار گوشت و مرغ همواره یکی از موضوعات مهم در حوزه اقتصاد و کشاورزی بوده است که تاثیر بسزایی بر زندگی روزمره مردم دارد.

در چند روز اخیر، گزارش‌هایی از کاهش قیمت گوشت و مرغ در بازارها منتشر شده است که می‌تواند اهمیت ویژه‌ای در درک و تحلیل تغییرات این بازارها داشته باشد.

این کاهش قیمت می‌تواند به عوامل متعددی نظیر افزایش تولید، تغییرات فصلی و سیاست‌های دولتی بازگشت داده شود. این مقدمه به تبیین اهمیت موضوع و معرفی عوامل اصلی موثر در کاهش قیمت گوشت و مرغ اخیر کمک می‌کند. 

از دلایل کاهش قیمت گوشت و مرغ می‌توان به افزایش تولید در برخی مناطق، ورود به فصل‌هایی از سال که معمولاً با افزایش تولید و کاهش درخواست همراه است، و همچنین تاثیراتی از سیاست‌های دولت بر روی بازار اشاره کرد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، وزن گوشت عرضه‌شده انواع طیور کشتار شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی۱۴۰۲ جمعاً ١۹۲٬۰۸۷ تن گزارش شده، که سهم گوشت  مرغ بیش از سایر انواع طیور بوده است.

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ۱۴۰۲ با ماه مشابه سال ۱۴۰۱ نشان‌دهنده افزایش ۲ درصدی مقدار عرضه گوشت انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ۱۴۰۲ نسبت به ماه قبل (آذر) در حدود  ۴ درصد افزایش داشته است.

مهدی یوسف خانی رییس اتحادیه فروشندگان مرغ گوشتی و ماهی، در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا درباره وضعیت مرغ در بازار گفت: در روزهای پایانی سال و با شروع ماه مبارک رمضان، مشاهده می‌شود که میزان تولید مرغ بیشتر از مصرف است و باعث افزایش عرضه به بازار شده است. این وضعیت باعث کاهش قیمت‌ها نیز شده و مصرف‌کنندگان امکان دستیابی به محصولات با قیمت مناسب‌تری را دارند.

وی ادامه داد: آخرین گزارشات نشان می‌دهد که مازاد تولید بر مصرف در حال افزایش است و عرضه محصولات به بازار باعث ادامه کاهش قیمت‌ها می‌شود. این تغییرات تاکنون در مدت کوتاهی رخ داده‌اند و مصرف‌کنندگان از این تحولات بهره‌مند شده‌اند.

بر همین اساس، با افزایش تولید گوشت و مرغ در چند روز اخیر، قیمت این محصولات کاهش یافته است. مصرف‌کنندگان در روزهای پایانی سال و با شروع ماه مبارک رمضان، می‌توانند محصولات با قیمت مناسب‌تری را در بازار پیدا کنند، زیرا میزان تولید مرغ بیشتر از مصرف است و باعث افزایش عرضه به بازار شده است.

پرویز فروغی دبیر انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: علی رغم آن که قیمت تمام شده هرکیلو مرغ حدود ۷۰ هزار تومان است، اما هم اکنون با نرخ ۵۳ تا ۵۴ هزارتومان از مرغداران خریداری می‌شود.

طی ماه های اخیر قیمت مرغ به مرز ۱۰۰ هزار تومان رسید و در حال حاضر با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و عید نوروز کاهش حدودا ۳۰ هزار تومانی را تجربه کرد؛ اکنون قیمت تمام شده مرغ درمیادین میوه و تره بار حدودا ۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

انتهای پیام/